Express-Miejski.pl

Zawalona ściana, uszkodzone dachy, powalone drzewa, brak prądu. Efekty nocnej wichury [foto]

W Ząbkowicach Śląskich przy ul. Prusa zawaliła się ściana budynku gospodarczego fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Porywy wiatru dochodzące miejscami do 100 km/h spowodowały, że miniona noc nie była spokojna dla strażaków i pracowników pogotowia energetycznego.

Bez prądu pozostaje kilka miejscowości znajdujących się na terenie powiatu ząbkowickiego, a do straży pożarnej nadal wpływają zgłoszenia związane ze skutkami silnego wiatru. Nie obeszło się bez strat. Wichura zerwała poszycia dachowe na budynkach mieszkalnych i gospodarczych w Doboszowicach, Nowym Dworze, Pomianowie Dolnym oraz Tarnowie. W Ząbkowicach Śląskich przy ul. Prusa zawaliła się ściana budynku gospodarczego. Ze wstępnych informacji wynika, że w momencie zdarzenia w obiekcie nikt nie przebywał i nie ma oób poszkodowanych. Na miejscu pracują strażacy i policja.

Przez niemalże całą noc strażacy usuwali z jedni połamane drzewa i konary, które utrudniały przejazd. Tak było m.in. w Bobolicach, Brodziszowie, Brzeźnicy, Ciepłowodach, Chałupkach, Kluczowej Lutomierzu, Przyłęku, Złotym Stoku czy Ząbkowicach Śląskich.

Jak informuje fanpage Meteo Alert-Dolny Śląsk największy poryw wiatru zanotowano w Kłodzku, gdzie wyniósł on 112 km/h. Stacja w Jeleniej Górze zanotowała poryw z rzędu 101 km/h, Wrocław - 99 km/h, a Zgorzelec i Legnica - 90 km/h. Tymczasem na Śnieżce wiało z prędkością 194,5 km/h!

Silne porywy wiatru spowodowały, że w godzinach wieczornych na krajowej ósemce w Jordanowie Śląskim (pow. wrocławski) silny wiatr przewrócił jadącą bez załadunku ciężarówkę. Kierowca na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń, a droga na czas akcji była całkowicie zablokowana.

ms. / em24.pl

1

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • (this post was banned by administrator)

  2019-03-11 10:01:44

  gość: ~abc

  (this post was banned by administrator)

 • 2019-03-12 09:57:52

  gość: ~cliver

  ostatnio dodany post

  Nocki strażacy nie przespali, oj biedni. Raz jak popracują w nocy to nic im się nie stanie. Zresztą co to za praca, dwóch robi, a reszta stoi

REKLAMA