Express-Miejski.pl

Pisarka pochodząca z Ząbkowic Śląskich nominowana w największym plebiscycie literackim w Polsce

Sylwia Winnik, z domu Grochala, ma 29 lat. Pochodzi z Ząbkowic Śląskich. Skończyła dziennikarstwo w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie II wojny światowej fot.: Jan Wołoszczuk

Wśród tytułów nominowanych w kategorii „autobiografia, biografia, wspomnienia” znalazła się książka autorstwa ząbkowiczanki Sylwii Winnik pt. „Dziewczęta z Auschwitz”. 

Już po raz czwarty internauci wybiorą Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. W tej edycji zostało nominowanych 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach. Do zakończenia kolejnej edycji największego literackiego plebiscytu w Polsce pozostały już tylko dwa dni. 

Głosowanie odbywa się na stronie internetowej [KLIK]. Każdy internauta ma do dyspozycji 12 głosów, po jednym w każdej plebiscytowej kategorii: Literatura piękna; Powieść historyczna; Kryminał, sensacja, thriller; Literatura obyczajowa, romans; Literatura faktu, publicystyka; Autobiografia, biografia, wspomnienia; Literatura fantastyczna; Science fiction; Horror; Literatura młodzieżowa; Fantastyka młodzieżowa oraz Literatura dziecięca. 

Wśród tytułów nominowanych w kategorii „autobiografia, biografia, wspomnienia” znalazła się książka autorstwa ząbkowiczanki Sylwii Winnik pt. „Dziewczęta z Auschwitz”. - Wielkim zaszczytem była dla mnie wiadomość, że moja debiutancka książka „Dziewczęta z Auschwitz” została nominowana w jednym z największych plebiscytów w Polsce jako Książka Roku 2018 - mówi ząbkowiczanka. - Portal Lubimyczytać.pl to strona zbierająca opinie na temat książek polskich i zagranicznych, promująca literaturę bardzo prężnie i w ciekawy sposób. Tym większe było dla mnie zaskoczenie, że spośród setek tysięcy dzieł, to mój reportaż został wyróżniony. To niezwykłe uczucie, szczęście, że kilkuletnia praca zostaje doceniona. Tym bardziej, że temat jest ważny, a głosem w książce są moje bohaterki, prawdziwi świadkowie. Myślę, że samo wyróżnienie jest już dla nas, moich rozmówczyń i mnie, nagrodą. Jeśli mają Państwo jednak ochotę, do 28 lutego do północy można jeszcze oddać swój głos na książki w różnych kategoriach, w tym na „Dziewczęta z Auschwitz”. Za każdy oddany głos na reportaż o kobietach, które przeżyły obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, będę z całego serca wdzięczna - dodaje Sylwia Winnik.

Już jutro (27 lutego) będzie miała miejsce premiera jej najnowszego reportażu „Tylko przeżyć". W książce są opisane prawdziwe opowieści rodzin polskich żołnierzy. Publikacja jest dostępna do zakupu w kwocie 34,99 zł m.in. na stronie empik.pl. Najbliższe spotkanie z pisarką odbędzie się natomiast 14 marca o godzinie 17.30 w ratuszu miejskim w Ząbkowicach Śląskich.

kin / em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pisarka pochodząca z Ząbkowic Śląskich nominowana w największym plebiscycie literackim w Polsce

  2019-02-26 13:33:10

  gość: ~ja

  jesteś ładna

 • 2019-02-26 19:48:38

  gość: ~Obozowa fanka

  Dziwne.... Jeśli chodzi o książkę tej pisarki to jestem na nie. Ktoś, kto czyta literaturę obozową wie, że jest to książka bardzo "delikatna". Może dla początkujących. Na pewno w mnogości takich pozycji zginęłaby.

 • 2019-02-26 20:52:34

  gość: ~Kasiula

  @~Obozowa fanka
  JAK MOŻNA BYĆ OBOZOWYM FANEM? CO TO ZA NICK? ZNASZ SIĘ NA LITERATURZE OBOZOWEJ I OKREŚLASZ SIEBIE FANKĄ? JESTEŚ HM... NAWIEDZONA.

  I JAKOŚ KSIĄŻKA W MNOGOŚCI NIE ZGINĘŁA - ZOSTAŁA NOMINOWANA. OJJJ CHYBA KOGOŚ ZAZDROŚĆ BIERZE :) ALE FAAAJNIE, HEJT POMAGA W PROMOCJI, DAWAJ NAPISZ COŚ JESZCZE :D JA TAM DOPINGUJE TEJ DZIEWCZYNIE, I COŚ MAM WRAŻENIE, ŻE DALEKO ZAJDZIE, A O OBOZOWEJ FANCE ŚWIAT ZAPOMNI SZYBCIEJ NIŻ SIĘ DOWIEDZIAŁ :D

 • 2019-02-26 21:31:27

  gość: ~Preslo

  @~Obozowa fanka
  Ale zazdrość Cię dopadła. To straszne jacy ludzie są. Zamiast się cieszyć że "nasza" dziewczyna z naszych okolic pnie się w górę to Tobie coś się nie podoba. Brawo ludzka zazdrości, brawo

 • 2019-02-27 07:20:28

  gość: ~czytelniczka

  ładna,mądra i wrażliwa

 • 2019-02-27 10:04:35

  gość: ~Maria

  Przeczytałem tę książkę w kilka wieczorów. Bardzo dobra lektura. Ogromny szacunek dla autorki, która pewnie poświęciła wiele czasu na dotarcie do tych ludzi, a sama rozmowa z nimi i przelanie słów na papier to...ogromnie dużo emocji i łez. Głos oddany, trzymam kciuki i życzę powodzenia pani Sylwio. Możemy być dumni, że wśród mieszkańców ziemi ząbkowickiej są ludzie, którym się chce działać i robić coś dla innych. Pozdrawiam.

 • 2020-08-11 09:55:36

  gość: ~mr

  @~Maria
  brawo Sylwia

 • 2020-08-11 09:57:04

  gość: ~Maro

  ostatnio dodany post

  @~mr
  Super brawo jestem z PANI dumny Pani Sylwio

REKLAMA