Express-Miejski.pl

Kradzieże, internetowe oszustwa i wypadek z udziałem skutera [raport policji]

zdjęcie ilustracyjne fot.: em

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu ząbkowickiego wzrosła liczba kradzieży. Ponadto mimo wielu apeli mieszkańcy wciąż padają ofiarami internetowych oszustw.

W ostatnich dniach 32-latek ze Zwróconej (gm. Ząbkowice Śląskie) poinformował mundurowych, że jakiś czasu temu wpłacił niespełna 300 zł na konto najprawdopodobniej mieszkanki Bielska-Białej, która na portalu internetowym wystawiła na sprzedaż laptopa. Mężczyzna do tej pory nie otrzymał jednak sprzętu ani zwrotu gotówki. Kilka dni wcześniej z podobną sytuacją zetknął się 37-latek z powiatu ząbkowickiego, który przez internet chciał zakupić telefon komórkowy. Mężczyzna wpłacił 900 zł na wskazane przez sprzedawcę konto, jednak do tej pory nie otrzymał telefonu ani zwrotu pieniędzy.

4 lutego przed godz. 22 policjanci zatrzymali 55-latka, który skradł z jednego z dyskontów na terenie Kamieńca Ząbkowickiego papierosy o wartości 800 zł. Miał też przy sobie śladowe ilości narkotyków. - Część skradzionego łupu udało się odzyskać i zwrócono do sklepu - informuje Ilona Golec z ząbkowckiej policji.
Także w ubiegły poniedziałek mundurowi otrzymali informację o kradzieży na terenie Ziębic. 46-latek poinforował, że nieznany sprawca wykorzystał jego nieuwagę i z kieszeni jego spodni skradł portfel z dokumentami i pieniędzmi. 7 lutego w podobny sposób kilkaset złotych straciła 69-latka, która powiadomiła, że w dyskoncie na ul. 1 Maja w Ząbkowicach Śląskich dwóch nieznanych mężczyzn skradło jej portfel i saszetkę z pieniędzmi. W obu przypadkach złodziei nie udało się zatrzymać.

Także 4 lutego po godz. 14 w Brodziszowie (gm. Ząbkowice Śląskie) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem skutera. 38-latek z powiatu dzierżoniowskiego jadący jednośladem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i spowodował, że z siedziska na jezdnię spadła 42-letnia pasażerka. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala i tam pozostała.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA