Express-Miejski.pl

Mieszkańcy chcą wyasfaltowania drogi. W gminnym budżecie nie ma jednak pieniędzy na ten cel

Droga stanowi jedyny dojazd do naszych domów, poruszają się po niej matki z wózkami i osoby niepełnosprawne - mówią mieszkańcy, którzy domagają się od władz wyasfaltowania drogi gminnej w Sulisławicach fot.: mp

Mieszkańcy Sulisławic domagają się od władz ząbkowickiej gminy remontu drogi gminnej nr 191. Pieniędzy w budżecie na ten cel próżno jednak szukać.

Pod koniec listopada grupa mieszkańców wsi oraz sołtys podpisali się pod pismem, w którym wnioskowali do władz gminy o położenie nawierzchni asfaltowej na, jak mówią, jednej z ostatnich niewyremontowanych dróg gminnych w miejscowości. Jak tłumaczą, droga stanowi jedyny dojazd do domów, poruszają się po niej matki z wózkami, osoby niepełnosprawne z orzeczoną I, II i III grupą inwalidzką, a dodatkowo droga jest użytkowana także przez rowerzystów i pojazdy mechaniczne (samochody osobowe, ciągniki). Mieszkańcy wskazują, że stan drogi uniemożliwia bezpieczny przejazd autem nawet z niewielką prędkością ze względu na spore ubytki w nawierzchni, a po opadach deszczu stan drogi jest fatalny.

Wniosek złożony przez mieszkańców nie został jednak rozpatrzony pozytywnie. - Obecnie w budżecie gminy na 2019 rok brak jest środków na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie drogi gminnej w miejscowości Sulisławice. Przedmiotowa droga zostanie częściowo wyremontowana w ramach bieżącego utrzymania w drugim kwartale bieżącego roku - informuje Stanisław Moderski z ząbkowickiego urzędu.

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mieszkańcy chcą wyasfaltowania drogi. W gminnym budżecie nie ma jednak pieniędzy na ten cel

  2019-01-21 19:28:08

  gość: ~tadek

  a po co tam asfalt? jezdzic tym, co jest. to jest wioska. szkoda kasy na to. w miescie leiej cos zrobic.

 • 2019-01-21 21:07:47

  gość: ~armoh

  Dokładnie. Ja tak samo moge napisać, żeby wyremontować Kłodzką, bo dziura na dziurze i na pewno remont tej drogi by był dla większości niż dla grupki osób. Nie jesteśmy Las Vegas żeby drogi robić każdemu pod dom

 • 2019-01-21 22:55:25

  gość: ~Ja

  wielka amnezja w kraju Ząbkowice Śląskie przecież wszyscy kochamy Orzeszka i jego pomysły

 • 2019-01-21 21:10:10

  gość: ~takitam

  Mieszkańcy Sulisławic.
  Nie doceniacie "mądrości" władz miasta, ze szczególnym uwzględnieniem "geniuszu" niejakiego Orzeszka.

  Inaczej pisząc, drogi nie będzie, ale za to będziecie mogli się pochlapać w cudnym ząbkowickim krytym basenie, tak że ..... na kolana i po rękach całować włodarzy Ząbkowic.

  ..... że co ? .... że drogi ważniejsze ???

  Ha ha ha ha .... z was to jednak prawdziwe "wieśniaki" i po prostu nie rozumiecie, że są rzeczy ważniejsze, czyli np. w/w basenik.


  ..... aaaaa ..... a jak se już popływacie, to możecie skorzystać z automatycznego kibla w ząbkowickim parku.

  Co Wy ?
  Nowoczesność panie pełnym ryjem, a Wam się drogi zachciewa.
  Oj nieładnie, nieładnie.

 • 2019-01-21 21:37:36

  gość: ~Ja3

  @~takitam

  Ależ oczywiście, że basen jest ważniejszy, bo będzie korzystało z niego znacznie więcej ludzi niż z drogi, ot, proste i logiczne.

 • 2019-01-21 23:51:08

  gość: ~takitam

  @~Ja3

  ... hmmm .... , to może warto pomyśleć nad darmową komunikacją lotniczą pomiędzy Sulisławicami a resztą świata i wtedy ..... droga okaże się w ogóle zbędna, bo większość będzie korzystało z niej znacznie więcej ludzi niż z drogi, ot proste, a jakie logiczne.

 • 2019-01-22 10:30:18

  gość: ~armoh

  ostatnio dodany post

  @~takitam

  Widzę, że bujną masz wyobraźnie. Pozazdrościć towaru.

REKLAMA