Express-Miejski.pl

Ząbkowice Śląskie coraz bardziej popularne wśród turystów

Krzywa Wieża to najbardziej rozpoznawalny zabytek Ząbkowic Śląskich. Aktualnie, ze względu na spękania pomiędzy małą wieżyczką a obiektem głównym, jest wyłączona z użytkowania. Trwają jednak prace związane z poprawą stanu obiektu i już wkrótce zabytek ma zostać ponownie udostępniony turystom fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

W 2018 roku atrakcje turystyczne Ząbkowic Śląskich odwiedziło 35813 turystów. Podsumowanie przygotowano na podstawie liczby sprzedanych biletów ze szczegółowym podziałem.

- Jeśli chodzi o osoby, które odwiedziły Ząbkowice Śląskie, zatrzymały się w mieście, zrobiły zdjęcie czy skorzystały z lokali gastronomicznych, ich liczba jest dużo większa. Rozwój turystyki jest dla władz naszego samorządu z burmistrzem Marcinem Orzeszkiem na czele jednym z priorytetów w rozwoju gminy. Wizyty turystów to nie tylko wpływy ze sprzedaży biletów, ale przede wszystkim możliwość rozwoju przedsiębiorczości (punktów gastronomicznych, hotelarskich, handlowych itd.) - czytamy na stronie ząbkowickiego magistratu.
 
W tym roku uruchomiona zostanie kolejna atrakcja turystyczna – Labirynt Luster. Miejsce, którego nie było dotychczas na mapie turystycznej Dolnego Śląska.
 
Do statystyk zamieszczonych na wstępie artykułu wzięto pod uwagę odwiedziny takich atrakcji turystycznych jak: Krzywa Wieża, Izba Pamiątek Regionalnych, Śladami dra Frankensteina, Zamek i Escape Room. 

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA