Express-Miejski.pl

W Ciepłowodach już po sesji budżetowej. Uchwała budżetowa jednogłośnie przyjęta

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Jeszcze przed świętami rada gminy Ciepłowody uchwaliła budżet samorządu na kolejny rok. Radni byli zgodni. Wszyscy zagłosowali za przyjęciem projektu.

Najważniejszy dokument finansowy gminy jest budżetem zrównoważonym - zaplanowane dochody w kwocie 13.6 mln zł w stu procentach mają pokryć kwotę wydatków na przyszły rok. Przedstawiony projekt budżetu spotkał się z pozytywną opinią zarówno gminnych komisji, jak i Regionalnej Izby Obrachunkowej.

- Projekt budżetu, a wraz z nim projekt uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej zostały opracowane z zachowaniem należytej staranności, zgodnie ze stawianymi przez przepisy prawa wymogami prawnymi zarówno w aspekcie formalnym jak i rachunkowym. Niewątpliwie, tak jak w latach ubiegłych, jest to budżet zrównoważony i na miarę naszych możliwości - mówił w trakcie sesji wójt Łukasz Białkowski.

Szef ciepłowodzkiej gminy dodawał, że budżet zakłada nie tylko realizację zadań własnych i spłatę zobowiązań finansowych gminy, ale pozwala także na realizację zamierzeń inwestycyjnych. - Z roku na rok coraz większe środki finansowe przeznaczane są na realizację zadań własnych gminy, których katalog nieustannie się zwiększa, ale też nieustannie drożeje. Przykładem tego są głośne ostatnio podwyżki energii elektrycznej. Pomimo tego systematycznie realizujemy kolejne zadania inwestycyjne, ubiegamy się o środki zewnętrze jak i zapewniany wyodrębnienie środków funduszu sołeckiego z przeznaczeniem dla poszczególnych sołectw.

Wójt wspominał także, że przedstawiony dokument finansowy w ciągu roku będzie ulegał zmianom, które wynikają z potrzeb życia codziennego gminy. - Katalog inwestycji pomimo, że już wysoki, to będzie ulegał zwiększeniu. Myślę tu chociażby o opracowaniu dokumentacji związanej z przebudową dróg w Ciepłowodach (ul. Osiedle, ul. Szkolna). Będzie to duża inwestycja, którą trzeba będzie odzwierciedlić w budżecie. Z pewnością będziemy sięgać po finansowanie kredytowe, a ich znaczna część zostanie spłacona środkami dotacyjnymi - dodawał Białkowski. Planowane zadania inwestycyjne w gminie Ciepłowody znajdują się w artykule pt. Dobiega końca remont żłobka w Ciepłowodach. Sprawdź, jakie inwestycje zaplanowano na kolejny rok, a wydatki w ramach funduszu sołeckiego w artykule pt. Doposażą jednostki OSP i świetlice. Fundusz sołecki w gminie Ciepłowody.

ms. / em24.pl

142

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Ciepłowodach już po sesji budżetowej. Uchwała budżetowa jednogłośnie przyjęta

  2018-12-30 21:23:23

  gość: ~mądrala

  "...... Z pewnością będziemy sięgać po finansowanie kredytowe, a ich znaczna część zostanie spłacona środkami dotacyjnymi - ...." - to tak można ? można brać dotacje by spłacać kredyt ? no no bo będzie podwójne finansowanie, ale czy to ważne ? widać zna się

 • 2018-12-31 09:05:24

  gość: ~znawca

  @~mądrala

  Widzisz, nie rozumiesz, a komentujesz. To tzw. kredyty na wcześniejsze finansowanie - gmina pozyskując środki zewnętrzne musi najpierw zabezpieczyć 100% wartości inwestycji w swoim budżecie. Po realizacji inwestycji jest tzw. proces refundacji. Szczęśliwego nowego roku ;)

 • 2018-12-31 11:39:36

  gość: ~do znawcy

  @~znawca
  znajomość pozyskiwania pieniędzy z ue pokazał ranking gmin w pozyskiwaniu środków z ue gdzie zajęliśmy ostatnie miejsce, to chyba o czymś świadczy, sukces pełną gębą

 • 2018-12-30 23:04:18

  gość: ~Zainteresowany

  A co ze ślezą, ktoś coś wie? Bo od plotek aż huczy.

 • 2018-12-31 16:12:18

  gość: ~obserwator

  29.12.2018r. obejrzałem z uwagą sesję rady gminy . Wszyscy za, nikt przeciw. Rada niema, zero pytań. Aktywność radnych żadna. Jedno, mówiąc delikatnie, żenujące pytanie radnego.
  Ręce opadają!!!!!!!!!!

 • 2019-01-03 14:25:14

  gość: ~Mieszkaniec

  @~obserwator
  Radni zostali wybrani po to, by w imieniu mieszkańców zadawali pytania i uzyskiwali odpowiedzi . Wszyscy razem mają tworzyć nową rzeczywistość i tak pracować,za nasze podatników pieniądze ,by wyszło to najlepiej dla mieszkańców. Jeśli pojawiają się pytania, to my mieszkańcy żądamy opowiedzi.

 • 2019-01-03 18:37:33

  gość: ~Oglądałem

  @~obserwator
  Właśnie odnalazłem to nagranie i przyznam, że takich radnych jak radny Cieślik powinno być znacznie więcej. Damian trzymaj tak dalej w tobie nadzieja na prawdziwe zmiany w naszej gminie brawo ty:))

 • 2019-01-03 20:07:44

  gość: ~Byly

  @~Oglądałem
  Zgadzam się z Tobą fajnie że jest radnym który działa na rzecz wszystkich mieszkańców gminy ale czy warto ??? Na koniec kadencji tak jak i na jej początku wójt zapomni kim jest radny Cieslik a wtedy zobaczymy czy bylo warto walczyć o Dobro Gminy "RAZEM DLA NASZEJ GMINY"

 • 2019-01-04 10:50:07

  gość: ~obserwator

  @~Oglądałem
  Czytam i nie wierzę. Poziom pytania radnego mniej więcej można porównać do dyskusji pod budką z piwem. Czyż takie są oczekiwania wyborców?

 • 2019-01-04 11:02:47

  gość: ~Wyborca

  @~obserwator
  Już wolę takich, co wrzeszczą i czasem coś chlapną, niż takich co udają kulturalnych i powściągliwych, a szkodzą innym i jakby mogli to by w łyżce wody utopili.

 • 2019-01-04 11:29:43

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Wyborca
  Radni to porażka. Ale dobór ich celowy. Wójtowi właśnie tacy odpowiadają. Mają być cicho i nie zadawać pytań. A najważniejsze nie mogą być mądrzejsi od niego. Takich się tępi. Przykład potraktowania Pani Zielonki. Zachowanie pana Cieślika to normalnie żenada

 • 2019-01-04 11:37:24

  gość: ~Dubois

  @~Mieszkaniec
  A może teraz w obliczu katastrofy gminy gdzie odchodzi kilku pracowników, i to najlepszych, może wójt skorzysta z mądrości pana Cieślika i zatrudni go na którym stanowisku. Przecież jego wiedza wszechstronna.

 • 2019-01-04 11:40:47

  gość: ~Krystek

  @~Dubois
  Ciekawe czy odejście tylu pracowników da Bialkowskiemu do myślenia, że chyba coś z nim jest nie tak. Który szef naraz traci cały trzon personelu

 • 2019-01-04 21:33:58

  gość: ~Mikołaj

  @~Krystek
  Brawo panie wójcie najwyższy czas rozgonić mafie która tylko za zasiedzenie brała kase.Oni i tak dadzą sobie rade w Amerykańskiej Niemczy.A dobre zarządzanie wójta my mieszkańcy już widzimy brawo i tak trzymać,dobrze zagłsowaliśmy!!!!!!!!!!!!!!!

 • 2019-01-04 22:43:19

  gość: ~Święty Mikołaj

  @~Mikołaj
  Gdyby nie ta mafia to dawno już by zaorali ta gminę. Bójcie się bo mafia odchodzi i lada chwila wjadą pługi

 • 2019-01-07 23:14:44

  gość: ~Alek

  @~Mikołaj
  Nie chwal dnia przed zachodem słońca...weryfikacja za 5 lat...a myślę, że już szybciej zmienisz zdanie ;)

 • 2019-01-11 13:02:05

  gość: ~ejj

  @~Mikołaj
  a dlaczego akurat w amerykańskiej niemczy ?

 • 2019-01-11 15:39:22

  gość: ~a tak

  @~ejj
  bo akurat tam niektrórzy zasięg mieli, bo inaczej to szans by nie było

 • 2019-01-11 15:17:55

  gość: ~Don Antonio

  @~Mikołaj
  To siostra czy tata tak ciebie chwalą wójcie, amorze sam piszesz bez składu i ładu. Rozpacz i złość przegranego w kontaktach z ludźmi. Mówiąc o mafii robisz z siebie Kapo di tutti bo jesteś trzonem tej grupy i tolerowałeś układy nie zgłaszając karabinierom ? Mówisz , że rozganiasz układy mafijne a oni sami odchodzą . Może nie chcą uczestniczyć w zwykłej buraczance i siekierezadzie ludzi preferujących pewien poziom kulturowy.

 • 2019-01-04 11:54:49

  gość: ~Kole

  @~Dubois
  Damian na sekretarza zrobisz porządek w gminie z którym nie radzi sobie wójt.

 • 2019-01-04 14:14:59

  gość: ~Romek

  @~Kole
  Z tym że wójt sobie nie radzi to się zgadzam. Ale Cieślik to pod razu na prezydenta. Z jego umiejętnościami to szkoda żeby się marnował w takiej małej miejscowości. Albo lepiej na papieża idźmy na całość

 • 2019-01-04 12:30:53

  gość: ~obserwator gminny

  @~Dubois
  jakiej katastrofy????? patrze, ze Pan jest z innej epoki i wspiera Pan nic nierobienie. ???

 • 2019-01-04 14:19:08

  gość: ~Krycha

  @~obserwator gminny
  O nierobieniu to mógłbyś mówić gdyby to te osoby reprezentowały poziom wójta. Ale oni mają po prostu dość braku kompetencji i zachowan wójta i sami odchodzą. Fajnie jest pracować jak się ma partnera do rozmowy i szefa który wspiera. W przeciwnym razie trzeba się zabierać z firmy bo szkoda życia

 • 2019-01-04 20:08:38

  gość: ~Arbuz

  @~Dubois
  Witam

  Czekalem kiedy to nastapi, bo to naturalna kolej rzeczy i nie ma w tym nic dziwnego.
  każdy chce współpracować z ludźmi do ktorych ma zaufanie, przeciez to logiczne.
  Chodzi tylko o to by zaufanie nie doprowadziło do kolejnej patologi.
  Mam tylko nadzieję, że zmiany które zachodzą to zmiany na lepsze, a mandat zaufania jaki wójt otrzymał będzie potrafił wykorzystać dla dobra mieszkańców gminy. Trzymam za to kciuki.
  Do nas jako mieszkańców należy teraz ocena działalności obecnego wójta i należy zrobic to jak najlepiej.
  Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca ale pomóżmy wójtowi w pracy, ponieważ chyba nam wszystkim w równiej mierze zależy na tym aby nasza gmina funkcjonowała jak najlepiej.
  Proponuje również nie krzyczeć tutaj na byłego p.Bajtka, poniewaz to juz czas przeszły a nalezy zajać się sprawami bieżącymi. Jaki był taki był demokracja go oceniła podczas wyborów.
  Poza tym każdy jest mądry pod "pseudonimem na forum" a w cztery oczy, podczas rozmowy napewno nie był by taki "macho".

  Wybaczcie "wypociny" :-)

  Pozdrawiam

 • 2019-01-04 20:35:48

  gość: ~Stach

  @~Arbuz
  A kto oprócz ciebie ruszyl tu na forum pana Bajtka? Zastanów sie co piszesz

 • 2019-01-04 20:40:13

  gość: ~Grejpfrut

  @~Arbuz
  A kto z was wie może ile razy prywatny samochód pana wójta nocuje na podwórku urzędu gminy a on służbowym pasatem jeździ do domu? Ale to na pewno dla dobra gminy robi. Arbuz chcesz pomagać panu wójtowi to wytłumacz mu do czego słuzy samochód sluzbowy

 • 2019-01-06 22:14:12

  gość: ~Mark

  @~Grejpfrut
  Rzeczywiście, jeżdżę codziennie na tej trasie i BARDZO często widzę jak wójt jedzie passatem w kierunku Ząbkowic.

 • 2019-01-06 22:16:19

  gość: ~Jakubow

  @~Mark
  Passat często stoi też w Jakubowie

 • 2019-01-06 22:20:00

  gość: ~Mechanik

  @~Jakubow
  A kto bogatemu zabroni. Dobrze że mu dali to auto a nawet dwa. Stare bo stare, ale póki co jeździ.

 • 2019-01-04 11:40:32

  gość: ~Wyborca

  @~Mieszkaniec
  Radny Cieślik to jedyny rady który działa na rzecz wszystkich mieszkańców nie patrzy się na wójta i nie boi się zadać pytanie na sesji. A co takiego stało się Pani Zielonce ??????

 • 2019-01-04 11:42:43

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Wyborca
  Obejrzyj transmisje sesji to będziesz wiedział. Czy ataki i nienawiść nazywasz działaniem?

 • 2019-01-04 11:47:50

  gość: ~Kaska

  @~Mieszkaniec
  Jak już będziecie oglądać transmisje, zwróćcie uwagę na zachowanie radnego powiatowego. Ludzie, to jest jakaś tragedia. Kto nas reprezentuje w powiecie. Zresztą, ten pan i radni gminni to jeden poziom

 • 2019-01-04 13:21:35

  gość: ~Kompromitacja rady

  @~Mieszkaniec
  A ja uważam, że Cieślik jako jedyny radny który jest bardzo aktywny i stara się działać.Jest młody ma energię, chęci, ambicje i bardzo dobrze, najwyższy czas wygryżć tych, tych którzy siedzą w radzie juz kilkanaście lat, a tak naprawdę nigdy nie wykazali się aż taką inicjatywą i nic nie zrobili dla naszej gminy. Cieślik interesuje się problemami zglaszanymi przez nas mieszkańców....i walczy, tylko przy takiej pomocy "kolegów" to szkoda że marne szanse aby mógł coś zdziałać. Ubrać się w garniturek i paradowac po biesiadnym to każdy potrafi,ale żeby coś zrobić to same wymówki tylko.

 • 2019-01-04 14:34:23

  gość: ~Iks

  @~Kompromitacja rady
  Ależ panie Cieślik sie pan już wychwalil. To jest grzech pychy

 • 2019-01-06 13:44:52

  gość: ~Koko

  @~Iks
  Zaskakują mnie komentarze ludzi , nie wiem po co kończyłem studia politologiczne bo jak widac kazdy obywatel ma tak szeroki zakres wiedzy na każdy temat,iz juz ocenił Cieslika i to nazywając populista ,ze cos robi. Zaskakujące jaka jest mentalność ludzi, wybralo go społeczeństwo ( wyborcy) więc pozwól,że będzie coś dla nich robił, a sam siedź w domu przed komputerem i czasem wyprowadz psa przed dom by sie zalatwił na chodniczku moze jakaś babcia wejdzie w "to"

 • 2019-01-06 13:55:55

  gość: ~Myślący

  @~Koko
  Patrząc na treść i poziom twojej wypowiedzi trudno uwierzyć że jesteś po politologii. Jeżeli pan Cieślik jest taki doskonały dlaczego stracił wszystkie funkcje w radzie. Jego bełkot i nienawiść do ludzi po raz kolejny ktoś nazywa działaniem. Podaj przykład którym przekonasz ludzi, że Cieślik coś zrobił. Konkretnie jeden

 • 2019-01-06 14:19:13

  gość: ~TO MI

  @~Myślący
  Masz racje! Wystarczy zobaczyc jego wystapienie na sesji i jego belkot na temat "co Pani Z. powiedziala mu podczas rozmowy telefonicznej na temat wojta o zamknieciu r..." i wydaloby sie, ze to wstyd dla niego i wojta podnosic taki temat na forum sesji.
  Ale wcale nie!!! O to chodzilo!!1
  Taka nienawisc i chamsko-wiejskie zagrywki...final Pani Z. juz nie pracuje w GOK-u.

 • 2019-01-06 14:24:51

  gość: ~Ki ki

  @~Myślący
  Stracił wszystkie funkcje????? Wójt nie widział dla niego miejsca w radzie bo wójt nie lubi jak ktos jest lepiej postrzegany w społeczeństwie niz on sam.

 • 2019-01-06 15:10:20

  gość: ~Sąsiad

  @~Ki ki
  A to już nie są przyjaciółmi? Przecież pan Cieślik nie wychodził z gminy. Bywał u wójta codziennie. Był jego doradca osobistym. I co się wydarzyło? Obydwaj siebie warci

 • 2019-01-06 15:52:31

  gość: ~Szewc

  @~Sąsiad
  Dobrze że przynajmniej jest jeszcze przewodniczącym rady rodziców bo całkiem by się chłopak załamał

 • 2019-01-06 15:56:00

  gość: ~Bruno

  @~Szewc
  No to się zrobi problem bo jest on ulubieńcem pani dyrektor i co będzie jak pan wójt każe jej zmienić przewodniczącego, a przecież ona musi wykonywać wszystkie jutro polecenia. A na dodatek robi to z przyjemnością. W końcu to dług wdzięczności.

 • 2019-01-09 11:18:51

  gość: ~Dog

  @~Sąsiad
  Co brata nie moze odwiedzic

 • 2019-01-06 16:38:37

  gość: ~OSP

  @~Ki ki
  Zachowanie wójta świadczy o tym, że radny Cieślik nie pasuje wójtowi, bo jest nazbyt niezależny, uczciwy, a pewnie jeszcze nie poddaje się naciskom. Szkoda mi Ciebie chłopak bo tak jak postąpił niesprawiedliwie z Tobą wójt nikt by się nie spodziewał... ale cóż jak ty nie chcesz słuchać ludzi którzy Ci dobrze życzą :((

 • 2019-01-06 17:37:42

  gość: ~Współczujący

  @~OSP
  Tragedia spotkała Damianka. I to chyba nie ta jedna. Jak żyć? No powiedzcie jak żyć?! Na wszystko sobie trzeba zasłużyć

 • 2019-01-06 19:06:23

  gość: ~Życzliwy

  @~OSP
  Aż dziwne że ktoś dobrze życzy bo on raczej nikomu dobrze nie życzy

 • 2019-01-06 16:24:02

  gość: ~Dzidz

  @~Koko
  Popieram Ciebie w 100% większość ludzi wyrabia sobie o kimś zdanie nie czekając na efekty jego pracy podoba mi się to,że ten radny nie kracze jak wszystkie inne wrony tylko ma swoje zdanie i zamierzenia,które chce zrealizować. Zawsze tak jest,że ktoś kto się trochę wychyli ma przechlapane.

 • 2019-01-06 16:51:43

  gość: ~Pychy

  @~Iks
  Pycha ? Jaka pycha? Starajmy sie byc obiektywni i nie rzucac komentarzy ktore swiadcza o braku lepszych argumentow... wydaje mi sie ze ostatnia rzecz o ktora mozna jego oskarzyc to pycha. Widac to chocby po spotkaniach, na ktorych potrafi sluchac i wypowiedziec sie z kultura, bez ,,szczekania” i robienia zamieszania. Mozna miec rozne racje ale trzeba umiec je odpowiednio przedstawic.

 • 2019-01-06 17:41:58

  gość: ~Smerf

  @~Pychy
  Większego pyszałka niż on to nie znam.i ta wredota wypisana na twarzy

 • 2019-01-05 16:33:04

  gość: ~Powód

  @~Mieszkaniec
  A jaki JEST powód odejścia pani Zielonki???? podczas kampanii wyborczej pani Zielonka odpowiadała na lewo i prawo ze wójt chce zlikwidować GOKIP a ta instytucja to jej dziecko, po wyborach okazuje sie ze wójt nie chciał likwidacji GOKu a pani zielonka odchodzi???

 • 2019-01-04 21:30:12

  gość: ~Mieszkanka Gminy

  To co się dzieje na sesjach rady gminy to teraz widać w transmisjach. Są tam Radni, którzy boją albo nie wiedzą jak się odzywać. Ci którzy się odzywają to sami nie wiedzą o czym mówią i w większości gubią się w swoich wypowiedziach a (jak już ktoś tu wspomniał) osoby wykształcone i mądre są atakowany i obrażane przez samych radnyc. Radni nie biorą czynnego udziału w sesjach, nie ma dyskusji, nie na rozmów, nie ma pytań do poszczególnych punktów programu sesji. Bo po co? A propos Urzędu i jednostek podległych to szkoda, że tak mądre osoby jak:Pan Sekretarz,kierownicy poszczególnych referatów, informatyk czy też Pani Dyrektor GOKu złożyli wypowiedzenia, bo to duża strata dla całej gminy. Ale cóż, to powinno dać do myślenia. Skoro tak masowo uciekają z tej gminy to to o czymś chyba świadczy.

 • 2019-01-04 22:34:46

  gość: ~Obserwator

  @~Mieszkanka Gminy
  Widzisz jak to jest. Mądrzy i wartościowi ludzie odchodzą, ale jak to pan wójt już opowiada to i ówdzie najlepsi zostają, a co słabi odchodzą. Kto teraz będzie ciągnął cała gminę jak sekretarz odchodzi. Nadchodzi klęska gminy. Wójt został bez ludzi ktorzy wszystko za niego robili. I co teraz???

 • 2019-01-04 22:49:18

  gość: ~Kominiarz

  @~Mieszkanka Gminy
  Gratulacje dla wszystkich którzy odchodzą. Cały powiat ma ubaw jak to opustoszała gmina w Ciepłowody. Biedny pan wójt. No ale coz na wszystko sobie trzeba panie wójcie zasłużyć. Myszka że za swoją"życzliwosc"białkowski wiele jeszcze odbierze od życia

 • 2019-01-04 22:35:22

  gość: ~Alvaro

  Pan Wojt jest osoba oczytana, reprezentatywna, odpowiedzialna, rzeczowa, nie rzucajaca slow na wiatr wrecz rzeklbym omnibusem - wiec inni pracownicy sa zbedni!!!:) Dajcie Wojtowi rozwinac skrzydla...bedzie wesolo

 • 2019-01-04 22:39:47

  gość: ~Solero

  @~Alvaro
  Sprawa oczywista. Alfa i omega, początek i koniec. I jako mieszkaniec gminy już się martwię że zatrudni takie same alfy jak on. Ludzie przecież to jest nasza gmina i my tu musimy żyć, załatwiać sprawy. Ale chyba taki poziom życia, taki chaos odpowiada mieszkańcom jeżeli ten pan wygrywa 70 procentami. Jeszcze trochę i wszystkim wam się oczy otworza.

 • 2019-01-04 22:54:34

  gość: ~Zabawny

  @~Alvaro
  Osoba oczytana i reprezentatywna. Dowcip nowego roku

 • 2019-01-04 23:07:14

  gość: ~Bibliotekarz

  @~Zabawny
  Wójt gminy Cieplowody jest oczytany.... Ubaw po pachy

 • 2019-01-04 23:09:07

  gość: ~Ksiegarz

  @~Bibliotekarz
  Dodaj to tego rzeczowy. No dobra nie rozśmieszajmy się już przed snem

 • 2019-01-05 14:10:58

  gość: ~As

  Przykre że z mojej gminy odchodzą kompetentni pracownicy . Życzę Wam powodzenia .

 • 2019-01-07 23:23:11

  gość: ~bet

  @~As
  Kompetentni ? a konkretnie to niby ktorzy to kompetentni, bo nie wiem, albo nie zdążylem zauważyć przez te kilka lat. i ta obsługa mieszkanców,zostawia dużo do życzenia. niektórzy chyba zapomnieli, że jesli ktoś chce i pragnie być nadal urzędnikiem to praca urzędnika polega na służbie mieszkańcom, a nie na zbywaniu ich

 • 2019-01-07 23:32:53

  gość: ~More

  @~bet
  Jaki bełkot. Ale co ty możesz więcej

 • 2019-01-05 14:53:02

  gość: ~p M

  Może zanim zaczniecie wieszać na kimś psy zorientujecie się,co jest powodem decyzji o odejściu tych osób, zamiast pisać tutaj opwieści dzwnej treści. W innych urzędach też jedni ludzie odchodzą, a drudzy przychodzą i nikt nie robi z tego problemu takiego jak u nas.

 • 2019-01-05 15:24:25

  gość: ~Mieszkaniec

  @~p M
  Bo było im tak dorze, że w samym grudniu 8 osób odeszło z pracy. Dodam, że niektórych zatrudniał sam obecny wójt.Daje do myślenia.

 • 2019-01-05 16:24:05

  gość: ~Iwona

  @~Mieszkaniec
  Ludzie mają dość atmosfery pracy i tego jak bardzo wójt nie szanuje mądrych ludzi.

 • 2019-01-05 15:39:32

  gość: ~Ty to wiesz

  @~p M
  Jakie byly powody takich decyzji napisz prosze prawde dla rozwiania watpliwosci i siania hejtu.

 • 2019-01-05 17:58:22

  gość: ~p M

  @~Ty to wiesz
  Może powodów należy upatrywać w tym z kim kto sympatyzuje. Być może ktoś zatęsknił za dawnymi czasami, a te niestety już nie wrócą.

 • 2019-01-05 22:19:11

  gość: ~Bronek

  @~p M
  Dlaczego dla Ciebie i dla Twojego wójta nie są ważne kompetencje tylko kto z kim sympatyzuje. Konstytucja gwarantuje wszystkim wolność wyznania, partii i prawa do własnych decyzji. Jeżeli ktoś chce to może sympatyzować nawet z sierotka Marysia i Czerwonym Kapturkiem a tobie i wójtowi guzik do tego

 • 2019-01-05 22:36:25

  gość: ~Szklarz

  @~Bronek
  Niestety nikt z mieszkańców gminy nie wie jak wójt traktuje ludzi z którymi pracuje. Dla wszystkich innych jest miły grzeczny oczywiście wszystko da się załatwić, no bo przecież to są wyborcy. A pracownicy to szara masa. Nie ten to następny. Nie wróżę dobrze ani tej gminie ani tym bardziej wójtowi. Ludzie porozmawiajcie z pracownikami, z kierownikami jednostek i się dowiecie jak jest naprawdę. Nie można patrzeć tylko ze swojej perspektywy przecież ci wszyscy ludzie dla was pracują więc należy im się szacunek

 • 2019-01-06 13:41:25

  gość: ~Ty to wiesz

  @~p M
  Bylem przekonany,ze jestes zorientowany co bylo przyczyna zwolnienia sie tylu osob, ale ty albo nie wiesz albo udajesz ze nie wiesz i caly czas wysylasz w eter ten sam belkot 'sympatyzuje' 'zatesknil za dawnymi czasami'. Jestem zniesmaczony twoja wiedza i odpowiedzia.
  Prosze nie odpsuj bo na ble, ble, ble to szkoda czasu.

 • 2019-01-06 17:09:25

  gość: ~p M

  @~Ty to wiesz
  Jeśli lepiej orientujesz się ode mnie, to napisz proszę w punktach, jakie były powody, że w jednym czasie wyszło z gminy tyle osób.

 • 2019-01-05 22:51:33

  gość: ~Widz

  @~p M
  Na pewno odchodzą bo takie jest życie. Ale nie w ilości 8 osób naraz. Nie dość że pracownicy gminy to odchodzi kolejny kierownik jednostek. Metoda działania wójta albo odwołać albo tak dokuczyć żeby sama odeszła

 • 2019-01-07 00:47:22

  gość: ~mirek

  @~Widz
  a może powodem była możliwość reorganizacji urzedu ? w wielu gminach w Polsce wprowdzają reorganizacje polegającą na wprowadzeniu jednoosobowych stanowisk pracy i nie ma wtedy kierowników, naczelników itp. Bardzo dobry model zarządzania- każdy pracuje na siebie i odpowiada za siebie. i nie ma takich sytuacji że kierownik kogoś nie lubi to mu uprzykrzy życie, albo jak coś zrobi żle to zgoni na pracownika.Zresztą w dzisiejszych czasach znależć dobrego kierownika to też cieżko, kazdy chciałby zrobić karierę na garbie kogoś innego, a pozatym jaką karierę można zrobić w urzędzie jakimkolwiek.

 • 2019-01-07 09:23:53

  gość: ~Maria

  @~mirek
  Gdyby to była reorganizacja to wyglądałoby to zupełnie inaczej. Jeżeli pracownicy nie przyjęliby nowych warunków pracy to wtedy pracodawca rozwiązuje umowę o pracę. Ale niestety w tej sytuacji to sami pracownicy złożyli wypowiedzenia. Jeżeli tak jest to że odchodzi naraz tyle osób to niestety tylko i wyłącznie wina leży po stronie pracodawcy. Wiec przestańcie kombinować i tłumaczyć wójta bo sprawa jest oczywista

 • 2019-01-07 09:43:24

  gość: ~maria

  @~Maria
  reorganizacja= degradacja, wiec czas zwinąć skrzydla

 • 2019-01-07 15:50:58

  gość: ~Fiufiu

  @~maria
  Sekretarz i informatyk tez sie przestraszyli reorganizacji? Hmmmm pokretne tłumaczenie :D

 • 2019-01-07 08:39:25

  gość: ~ella

  @~Widz
  Jednak lista istnieje

 • 2019-01-07 21:26:42

  gość: ~Wyborca

  @~ella
  Teraz to już Ciepłowody rozwiną się i będą krainą mlekiem i miodem płynącą...

 • 2019-01-07 22:29:58

  gość: ~Powiat

  @~Wyborca
  A wszystko dzięki panu wójtowi który od dłuższego czasu funduje swoim wyborcom zaścianek, chaos i wstyd w powiecie. A co najlepsze znając jego dziecinna osobowość teraz obrazi się na wszystkich włodarzy którzy zatrudnili osoby odchodzące z gminy

 • 2019-01-07 22:44:13

  gość: ~Burmistrz

  @~Powiat
  Wstyd mi jako wyborcy za wójta. Opowiada tu i tam o odchodzących pracownikach różne rzeczy. Nie przystoi takie zachowanie wójtowi. No ale cóż taki wójt.....

 • 2019-01-08 00:22:56

  gość: ~p M

  Widzę, że znów zaczyna się robić jazgot, jak niemal przy każdym artykule związanym z naszą gminą. Jak zwykle Białkowski przedstawiany jest jako najgorsze zło i znów tworzy się te poematy. Jednak mam nieodparte wrażenie, iż 3, może 4 osoby znów piszą z różnych kont.
  Wiecie co. W pewnym wieku niektórych rzeczy zwyczajnie już robić nie wypada . Skończ/skończcie wreszcie wypisywać teksty mijające się z prawdą. Z tego co się zorientowałem, to z gminy odeszły 3 osoby. Więc nie wiem skąd wzięliście jeszcze 5. Jeśli o powody odejść tych osób, o które już wcześniej pytałem, lecz dotąd nie otrzymałem odpowiedzi.
  Poprostu zdobądźcie/zdobądź się na odrobinę szczerości i napiszcie, bądź napisz(bo nie wiem, czy piszę cały czas z jedną osobą, czy jeszcze z kimś)jakie były rzeczywiste powody tych zwolnień i w jaki sposób wójt miałby się do tego przyczynić.

 • 2019-01-08 07:30:47

  gość: ~Mieszkanka Gminy

  Przecież to nie jest tajemnicą kto złożył wypowiedzenia, to nie tajemnica służbowa. Wypowiedzenia złożyli: Sekretarz Robert S., kierownik referatu ochrony środowiska Urszula A., kierownik referatu budownictwa Kamila P-K,pan od pozyskiwania środków unijnych Sebastian H, informatyk Grzegorz K i dyrektor GOKiP Edyta Z. Póki co ja naliczyłam 6 osób a nie jak ktoś tu błędnie podał 8.no chyba że są następne a ja o czymś nie wiem :) 6 to i tak za dużo! To powinno dać ludziom do myślenia. Moim zdaniem te 6 osób to i tak wielka strata dla naszej Gminy. To grono osób, które pracowały w gminie przez parę lat (oprócz jednego Pana). To osoby bardzo mądre, doświadczone i inteligentne, znające dobrze zagadnienia związane ze swoją pracą, osoby zawsze dbające o dobro naszej Gminy. Wiem, że pewnie zaraz ktoś napisze, że nie ma osób niezastąpionych. No ok. Ale moim zdaniem ciężko będzie zastąpić te osoby. Osobom na wypowiedzeniu życzę powodzenia w nowych pracach, mam nadzieję że tam gdzie idziecie będzie Wam lepiej, że będziecie przychodzić do pracy z uśmiechem na twarzy i bez spiny ;)

 • 2019-01-08 09:07:20

  gość: ~KTOŚ

  @~Mieszkanka Gminy
  NAJWYŻSZA PORA NA JAKIEŚ PUBLICZNE OŚWIADCZENIE WÓJTA CIEPŁOWÓD W TEJ SPRAWIE! TO NIE JEST PRYWATNA FIRMA TYLKO NASZE PODATKI SĄ TU WYDAWANE WIĘC NALEŻAŁOBY OPINII PUBLICZNEJ WYJAŚNIĆ CO SIĘ DOKŁADNIE DZIEJE!!!!

 • 2019-01-08 09:59:53

  gość: ~Fuuuuuu

  @~KTOŚ
  A kogo to obchodzi ze jaśnie panie złożyły wypowiedzenie, to nie wójt ich zwalnia ale same odchodzą wiec po co komu oświadczenie wójta ha haha ha ha

 • 2019-01-08 12:07:14

  gość: ~Adam

  @~Fuuuuuu
  Heheheh Faktycznie nikogo nie obchodzi, co Ty piszesz: w calym powiecie huczy.

 • 2019-01-08 12:11:41

  gość: ~Fuuuuuu

  @~Adam
  Tak w całym powiecie huczy od gratulacji dla wójta ze w końcu zdecydował się na zmiany personalne w urzędzie gminy

 • 2019-01-08 15:12:05

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Fuuuuuu
  Ty ani nie myślisz ani nie czytasz ze zrozumieniem. Te osoby dane odeszły z gminy, to nie wójt dokonal zmian personalnych, PERSONY same odchodzą. Nareszcie, ta gmina to już nie miejsce dla nich. To są za mądrzy ludzie żeby tu tkwić

 • 2019-01-08 15:47:24

  gość: ~ciekawe

  @~Mieszkaniec
  ciekawe kto pisze te komentarze ? znacie takie przysłowie- mamo chwalą nas, a kto ? my ich a oni nas. chyba te persony same piszą

 • 2019-01-08 21:26:42

  gość: ~Katolik

  @~ciekawe
  Piszesz to w nawiązaniu do psalmów uwielbiajacych pana Cieślika. Racja, racja

 • 2019-01-08 21:32:37

  gość: ~wies

  @~Katolik
  nie, to poprostu pasuje mi do zachowania pewnych person, tyle w temacie

 • 2019-01-08 16:04:33

  gość: ~Ha ha ha ha

  @~Mieszkaniec
  Ha ha hvahbahabhbavgha hahahahahagaghahhhahhah

 • 2019-01-08 16:38:09

  gość: ~Dog

  @~Ha ha ha ha
  Poznac glupiego po smiechu jego.

 • 2019-01-08 18:04:41

  gość: ~Uwaga

  @~Dog
  Czasem w bezradności ludzkiej pozostaje pusty śmiech. I to jest właśnie ten przypadek.

 • 2019-01-09 16:26:32

  gość: ~Wynik

  @~Uwaga
  Kto na koncu sie zasmieje?

 • 2019-01-09 22:46:19

  gość: ~Komentator

  @~Wynik
  Wydaje mi się że wiem kto. Tylko to będzie śmiech przez łzy.

 • 2019-01-08 21:36:46

  gość: ~tak

  @~KTOŚ
  oj tak, przydałoby sie. Tak sie zastanawiam ,kto przyjdzie na stanowisko do srodków unijnych za takie marne pieniądze ? no nikt, czyli znów bedzie minimum z minimum

 • 2019-01-08 22:23:54

  gość: ~Roman

  Warto zadać pytanie co czeka w najbliższych miesiącach gminę Ciepłowody. Jak zmiany personalne tak dużej ilości osób pełniących ważne funkcje wpłyną na rozwój. To poważne sprawy. Dla poważnych ludzi.

 • 2019-01-09 08:41:37

  gość: ~Ja

  @~Roman
  Dokładnie tu nie ma miejsca na zarty. A co na to nowi radni? Tez nie widza problemu? W Cieplowodach wszystko gra?

 • 2019-01-09 09:38:31

  gość: ~Czekam

  @~Ja
  Na jakis komentarz ze strony Rady

 • 2019-01-09 10:00:45

  gość: ~Heniek

  @~Czekam
  Może radny Damian się wypowie, on jest ponoc tak bardzo zaangażowany w sprawy mieszkańców, nigdy nie zostawia ich samych z problemami. Poza tym jego wiedza jest nieograniczona, no to czas dla niego. Na pewno właściwie wytłumaczy mieszkańcom z czego wynikają te problemy

 • 2019-01-09 14:00:47

  gość: ~arnold

  @~Heniek
  heja hej jadą sanie

 • 2019-01-09 22:53:58

  gość: ~Antek

  A kto mu napisze jak nie ma sekretarza?

 • 2019-01-09 22:58:58

  gość: ~Łona

  @~Antek
  Nie no nie powiem dobry tekst

 • 2019-01-09 17:52:00

  gość: ~Zatroskany

  @~Mieszkanka Gminy
  To sekretarz też odchodzi?

 • 2019-01-09 18:45:44

  gość: ~jak

  @~Zatroskany
  jak to jest że taka mała gmina a tyle się dzieje, ciekawe, ciekawe

 • 2019-01-09 21:13:12

  gość: ~Wow

  @~jak
  Jeżeli nawet sekretarz odchodzi, to naprawdę z wójtem jest coś nie tak. Przecież sekretarz to prawa ręka wójta. Ale widać miał dość. Przecież wszyscy wiemy że to on ciągnął wszystko w gminie. Życzymy sekretarzowi powodzenia i większego szacunku w nowym miejscu pracy

 • 2019-01-09 21:29:24

  gość: ~Paragraf

  @~Wow
  Odszedl i dobrze. Zrobil wiele - rowniez wiele swinstw - wyrzuty sumienia?
  On wie o co chodzi. Sadze, ze moze jeszcze naprawic swoje zlo !!

 • 2019-01-09 22:07:17

  gość: ~Ergo

  @~Paragraf
  Co by nie było to rozumiem, że gmina teraz wystartuje jak rakieta do przodu.

 • 2019-01-09 22:18:24

  gość: ~Analityk

  @~Ergo
  No na pewno. Nareszcie na każdym stanowisku będzie miał swojego człowieka. Oczywiście równie kompetentnego jak sam on

 • 2019-01-09 22:41:02

  gość: ~Kombi

  @~Analityk
  Czytam - 6 osób odchodzi, a ile jest wszystkich pracowników gminy - ktoś wie? Bo to nie jest przeciez duży zakład pracy.

 • 2019-01-10 00:09:51

  gość: ~thru

  @~Kombi
  duzo osób jak na jeden rzut na taśmę, dziwne to trzeba przynać, ale kiedys już bylo coś na rzeczy, poszukajcie sobie na BIP- ie

 • 2019-01-09 22:41:24

  gość: ~Rodzic

  @~Analityk
  To jest kolejna dobra zmiana. Zmiany personalne i to nie tylko w gminie ale także w podleglych jednostkach. No i mam nadzieję że ze wszystkich będzie pan wójt tak zadowolony jak z nowej pani dyrektor szkoły. Szkoda mi nas mieszkańców i szkoda mi naszych dzieci. Dziękujemy panie wójcie za demolkę

 • 2019-01-09 23:41:18

  gość: ~Roman

  @~Ergo
  Kiedy odwierty geotermalne?

 • 2019-01-09 23:46:39

  gość: ~as

  @~Paragraf niestety to prawda , wiele dobrego ale również wiele złego niestety

 • 2019-01-09 23:57:29

  gość: ~Roman

  @~as
  Mowa o sekretarzu?

 • 2019-01-10 08:24:23

  gość: ~Gdyby

  @~Roman
  Gdyby w prywatnej niedużej firmie byly spore zmian w personelu w tym samym czasie wszyscy to sporo by stracila na mozliwosciach rozwoju i wizerunku.

 • 2019-01-10 15:54:02

  gość: ~Adam

  @~Gdyby
  W biznesie to musi wszystko grac bo inaczej klapa

 • 2019-01-10 19:08:33

  gość: ~mir

  @~Adam
  co tam sie tak naprawdę stało, że tyle osób naraz odeszło ?

 • 2019-01-10 19:34:30

  gość: ~Ze wsi

  @~mir
  może sie doczekamy komunikatu, ale poki co cisza

 • 2019-01-10 21:53:14

  gość: ~Franek

  @~Ze wsi
  Fakty są takie, że jak naraz odchodzi tyłu pracowników to zawsze wina leży po stronie pracodawcy. Niestety pan wójt nigdy nie widzi winy w sobie więc nie oczekujcie komunikatu czy jakiekolwiek informacji.

 • 2019-01-11 08:54:52

  gość: ~Ski

  @~Franek
  Szkoda

 • 2019-01-11 18:26:05

  gość: ~Witia

  Co zostawimy pokoleniom?

 • 2019-01-11 21:54:46

  gość: ~Ergo

  @~Witia
  No właśnie

 • 2019-01-11 22:35:06

  gość: ~Zniesmaczony

  @~Ergo
  Jak tak dalej pójdzie to wstyd i średniowiecze. I skłócone na maksa środowisko. To jest szczególna zasługa wójta jak potrafił podzielić ludzi szczując jednych na drugich. Mam ochotę się wyprowadzić z tej gminy. Zazdroszczę znajomym którzy już to zrobili

 • 2019-01-12 10:06:03

  gość: ~Gieniu

  @~Zniesmaczony
  Jeśli to tak wygląda to niedobrze się dzieje.

 • 2019-01-12 10:07:21

  gość: ~Popo

  @~Zniesmaczony
  Kto Cię tu trzyma do widzenia

 • 2019-01-12 15:18:30

  gość: ~Roman

  @~Popo
  Bardzo nieładny tekst, brak szacunku.

 • 2019-01-12 16:46:14

  gość: ~PiS

  @~Popo
  PO PO(platforma obywatelska) tak sie chyba nazywasz co sie tlumaczy wiejski,chamski kundel.Psia mac!!!

 • 2019-01-12 16:55:24

  gość: ~Er

  @~PiS
  z czapy

 • 2019-01-12 16:07:24

  gość: ~mieszkaniec

  A kolejne zmiany już za niedługo w naszej kochanej szkole. tam to się będzie działo:-)

 • 2019-01-12 21:17:40

  gość: ~dyrektor

  @~mieszkaniec
  pani Dyrektor wraca w końcu ? To byłaby najlepsza rzecz dla szkoły i naszych dzieci

 • 2019-01-12 22:07:09

  gość: ~Matka

  @~dyrektor
  Mówili mi w szkole że sprawa w sądzie o przywrócenie na stanowisko dalej się toczy to może jest jeszcze nadzieja

 • 2019-01-12 22:16:11

  gość: ~Też matka

  @~Matka
  Nie lubię już naszej szkoły. Jak się tam wchodzi to normalnie chłód i zgnilizna jeżeli chodzi o atmosferę. Ale przecież właśnie tego chciał pan wójt

 • 2019-01-14 20:26:58

  gość: ~teri

  @~Też matka
  tyle czasu juz minelo, a wszyscy bardzo dobrze wspominaja pania dyrektor

 • 2019-01-14 21:37:54

  gość: ~Matka

  @~teri
  Najpiękniejsze jest to, że dzieci wspominają Pania Dyrektor. Córka po tym jak widziała Panią Dyrektor w Ząbkowicach zapytała mnie czy Pani Dyrektor wróci

 • 2019-01-14 21:44:36

  gość: ~Współczujący na niby

  @~Matka
  A ktoś wie co słychać w gminie? Co Łukaszek zrobił w tej niedoli?

 • 2019-01-16 18:49:17

  gość: ~Pytanie 2

  @~Współczujący na niby
  To co sie dzieje?

 • 2019-01-16 20:07:11

  gość: ~Soltys

  @~Pytanie 2
  Nic się nie dzieje. Chaos i bezradność. Brak urzędników. W gminie jak w zakładzie pogrzebowym tylko wójt udaje pewnego siebie. Chyba sobie zdaje sprawę jaka porażkę poniósł. Ciekawe kto tu przyjdzie do pracy wiedząc co się dzieje

 • 2019-01-16 21:27:12

  gość: ~wiesia

  @~Soltysa
  dzieje sie dziwnie skoro nagle na raz odchodzi tylu pracowników

 • 2019-01-23 13:59:37

  gość: ~zainteresowana

  @~wiesia
  pracownicy jak pracownicy, może przyjdą lepsi, ale nie mogę pogodzic się z faktem ze dyrektorka ośrodka kultury odchodzi, wielka strata dla Cieplowod, oj wielka, pani Edyta potrafiła zorganizować wszystko na najwyzszym poziomie, i jeszcze sama umiala projekty z ue pisac, oj szkoda, szkoda, że gmina traci takiego dyrektora ośrodka kultury, ktory potrafił wszystko zorganizować, naprawde na aki mały budżet jaki dostawał gokpi to wszystko zawsze było zoorganizowane na najwyższym poziomie, poprostu pani Edyta była super dyrektorem, a nawet menagerem, bo potrafiła wspołpracować z ludźmi

 • 2019-01-24 14:52:17

  gość: ~bellamari

  JAKA GMINA TAKI WOJT! Przeciez to mieszkancy wybieraja Wojta, sam sie nie wybral. Jezeli mieszkancy w imponujacej wiekszosci wybrali obecnego wojta, to oznacza, ze popieraja jego wybory, inwestycje, pomysly na przyszlosc, polityke kadrowa i wszystko co sie z sprawowaniem tego urzedu wiaze. Mieszkancy wybrali swojego "przywodce" w demokratycznych wyborach, taka byla wola narodu.

 • 2019-01-27 21:35:42

  gość: ~renia

  ostatnio dodany post

  @~zainteresowana
  takiej dyrektorki, jaką była dyrektorka goku to już nie będzie, ale co się dziwić, każdy chce żeby jego pracę doceniać

 • 2019-01-17 18:58:10

  gość: ~Mieszkaniec

  (this post was banned by administrator)

 • 2019-01-18 14:39:52

  gość: ~Wodnik

  (this post was banned by administrator)

 • 2019-01-22 16:53:32

  gość: ~co to

  na biuletynie informacji publicznej informacja o odwołaniu naboru na wakat posady na stanowisko do pozyskiwania środków ue, Jak to ? to nie będziemy pozyskiwać ? czy nam nie potrzeba ? chyba chcemy znów zająć podium w pozyskiwaniu środków z ue w powiecie, zawsze to jakiś plan, ehhhh

 • 2019-01-22 22:29:22

  gość: ~Serio

  @~co to
  Serio?

REKLAMA