Express-Miejski.pl

Dwie próby samobójcze w powiecie, jedna skuteczna. Nie żyje 58-latek

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Mężczyzna popełnił samobójstwo, wieszając się w domu. Policjanci wykluczyli działanie osób trzecich, a ciało denata przekazano rodzinie.

Nieznane są motywy, dla których 58-latek z Chwalisławia (gm. Złoty Stok) popełnił samobójstwo. Zdarzenie miało miejsce 15 grudnia w godzinach wieczornych. Policjanci o znalezieniu ciała zostali poinformowani około godz. 21.

Do drugiej, nieskutecznej próby samobójczej doszło wczoraj (16 grudnia) w Budzowie (gm. Stoszowice). - Samobójstwo poprzez powieszenie się próbował popełnić tam 37-letni mężczyzna. W porę zdołał zareagować jednak sąsiad niedoszłego samobójcy. W momencie próby popełnienia czynu mężczyzna miał we krwi ponad trzy promile - relacjonuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Policja prosi, aby w okresie przedświątecznym pamiętać o osobach samotnych. Dla niektórych wigilia świąt bożego narodzenia nie jest okresem radosnym, a wręcz przeciwnie, przypomina się cierpienie, ból, wraca smutek, złość. Lęk i osamotnienie zabierają chęć do życia, co powoduje myśli i próby samobójcze. Statystyki mówią jasno: przed świętami i w trakcie ich trwania liczba podejmowanych prób samobójczych rośnie. 

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dwie próby samobójcze w powiecie, jedna skuteczna. Nie żyje 58-latek

  2018-12-17 11:44:21

  gość: ~Mania

  Życie im nie miłe...

 • 2018-12-17 13:07:06

  gość: ~Ja3

  Widocznie mieli powody i byli odważni, szczególnie ten z Chwalisławia. Współczucia dla rodziny, to będą dla nich niemiłe święta :(

 • 2018-12-17 19:20:47

  gość: ~łapa

  Niech im ziemia będzie ciężka. Nie jeden prosi o życie a z różnych powodów skazani na śmierć niestety np.choroba, a takie patole sami sobie chcą odebrać życie. Szkoda gadać. Następnym razem niech przyjdą sznur lepiej zwiążemy deb.le jeb.ne

 • 2018-12-18 06:42:06

  gość: ~Jan Paweł Druid

  Sam jesteś debilem, nie wiesz czego doświadczyli ci ludzie i najprawdopodobniej bardzo mało jeszcze widziałeś.. Dobrze dla Ciebie.

 • 2018-12-18 12:56:41

  gość: ~ciekawe

  @~Jan Paweł Druid

  a ty wiesz czego, ze tak ich bronisz??

 • 2018-12-19 02:29:07

  gość: ~ten sam

  ostatnio dodany post

  Akurat miałem 2 kolegów w wieku 23 28 lat i popełnili samobójstwo przez co? Przez długi hazardowe maszyny. Zawsze jest wyjście z sytuacji i nie rozumie czegoś takiego zostawić wszystko. Poddać się tak. Okres świąteczny samotnie spędzać lipa ale bez przesady. Ilu ludzi znam takich co czekają na "wyrok" przez piepszonego raka. ŻYcie to dar i trzeba dawać rade chociaż często jest pod górke

REKLAMA