Express-Miejski.pl

Siedmiu obywateli Ukrainy nielegalnie pracowało w ząbkowickiej firmie

zdjęcie ilustracyjne fot.: Straż Graniczna

Właściciel firmy budowlanej z Ząbkowic Śląskich przyjął do pracy siedmiu obywateli Ukrainy, choć ci nie mieli pozwolenia na pracę w Polsce.

Cudzoziemców zatrzymali funkcjonariusze placówki Straży Granicznej z Kłodzka w wyniku prowadzonej kontroli legalności zatrudnienia. Ukraińcy remontowali pomieszczenia biblioteki miejskiej w jednej z miejscowości powiatu wałbrzyskiego.

- Właściciel firmy budowlanej z Ząbkowic Śląskich zatrudnił ich, mimo że nie posiadali zezwoleń na pracę. Za naruszenie obowiązujących w naszym kraju przepisów cudzoziemcom wydane zostały decyzje zobowiązujące do powrotu. Dodatkowo zostali oni objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu na teren całej strefy Schengen. Nieuczciwego pracodawcę ukarano za wykroczenie w związku z nielegalnym powierzeniem wykonywania pracy cudzoziemcom - mówi Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ms. / em24.pl

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Siedmiu obywateli Ukrainy nielegalnie pracowało w ząbkowickiej firmie

    2018-12-07 13:29:24

    gość: ~vvvv

    obniżcie podatki to beda zatrudniac noirmalnie. ZUS od stycznia ponad 1300zł. posrało !!!!

  • 2018-12-07 14:52:11

    gość: ~Man

    @~vvvv
    Niech żyje 500 plus, odkąd jest PiS u władzy 3 raz jest podnoszony ZUS plus zdrowotne, już nie wspomnę o innych podatkach. Ale niepracująca patolka tego nie kuma, no bo skąd ma wiedzieć że ZUSy i inne podatki poszły do góry (już nie wspomnę o wprowadzaniu nowy) skorą nie pracują a jedyne co robią to latają po MOSPach i innych zasiłkowniach.

  • 2018-12-11 13:31:48

    gość: ~P0

    ostatnio dodany post

    @~Man
    Jak PO-popaprancy dojdą do władzy to wszystko będziesz miał za darmo

  • 2018-12-07 15:22:02

    gość: ~ja

    tania siła robocza

  • 2018-12-07 17:15:39

    gość: ~Rozsądna

    Nic dziwnego, każdy orze jak może, tak samo pracodawcy jak i pracownicy. Za Polaka zatrudnionego na uczciwych warunkach i oferując mu godziwe wynagrodzenie trzeba ponieść koszt w wysokości 5 tys. zł, Ukrainiec jak dostanie połowę z tego to i tak jest zadowolony, a jak jeszcze mu jakąś klitkę pracodawca opłaci to już niewiele brakuje żeby go po stopach całował. Ukraina -> Polska -> Anglia / Niemcy / Holandia i tak to wygląda. Dopóki nie zmieni się system to tak to może wyglądać. Gorzej jak Ukraińcy też się wycwanią i uciekną na zachód, niektórzy już to robią. Kto będzie robił na nasze emerytury?

  • 2018-12-07 17:37:54

    gość: ~olo

    @~Rozsądna
    Jak to kto?! Narobione dzieciaki z 500 plus.....

  • 2018-12-07 19:44:39

    gość: ~JA

    Jak przedsiębiorca staje do przetargu obniżając kwotę kosztorysową o 20% a nawet więcej to niby jak może to wykonać? Na czym urwie? Takich niby przedsiębiorców bez sprzętu i bez zatrudnionych pracowników taki koniec czeka, inna sprawa w jaki sposób zleceniodawca ocenia i wybiera wykonawcę.

  • 2018-12-09 18:55:59

    gość: ~nnnn

    wstyd dla tego przedsiebiorcy nie dosc ze wzial tania sile robocza to jeszcze na czarno

  • 2018-12-09 23:21:49

    gość: ~lolo

    @~nnnn
    Wstyd to jest dla tego je&$nego PiSu i innych poprzednich partii które zrobiły tak, że utrzymanie pracownika kosztuje ponad 5 koła miesiąc w miesiąc, policz sobie teraz że masz np 5 osób legalnie zatrudnionych, policzyć Ci ile musisz wydać na nich kasy? To na razie tylko pracownicy, a gdzie np czynsz za lokal czy jakiś warsztat, media i dziesiątki innych podatków. Prowadzenie własnej działalności w tym chorym kraju to samobójstwo! Ale spokojnie, kochany PiS szykuje nowe podwyżki na 2019 rok, żeby wszystkim żyło się lepiej, dobra zmiana....

  • 2018-12-10 17:20:08

    gość: ~Kibol

    @~lolo nie k...a PELO ci obniży podatki że pracownik będzie kosztował 2000 człowieku zobacz ile miliardów PELO przepuściło na dziurze podatkowej a jak cię nie stać na pracowników to idź do biedry do roboty to będziesz miał po kłopocie!

  • 2018-12-11 10:26:42

    gość: ~Kriss

    @~Kibol
    Czytaj ze zrozumieniem, jest napisane że poprzednich partii też, ale patrząc na Twój nik ''Kibol'' nie trudno się domyślić że masz iloraz inteligencji huby drzewnej. Tym co napisałeś udowadniasz tylko tyle, że jesteś tępy jak 80% tego narodu, którzy nie wiedzą niczego, wiesz jakie są promocje i gdzie. Nie zdajesz sobie sprawy ie kosztuje w tym chorym kraju utrzymanie pracownika, a wiesz dlaczego? Bo właśnie jesteś takim robolem który tyra gdzieś w jakiejś biedronce czy innym amazonie, albo może i wcale nie pracujesz tylko żyjesz jak pasożyt za pieniądze innych, mogę się założyć że (jeśli pracujesz) to nawet nie wiesz ile kosztujesz pracodawce i ile Twój kochany PiS Ci zabiera, a zabiera Ci miesiąc w miesiąc prawie 50 % Twojej kasy. Jeśli pracujesz u kogoś i dostajesz powiedzmy 2.5 koła, to pracodawce kosztujesz razem z wypłatą ponad 5 tys miesiąc w miesiąc, Twój kochany PiS 3 razy podniósł już ZUS, i w 2019 w styczniu ma podnieść jeszcze raz, czyli pracodawce będziesz kosztował jeszcze więcej, z tym że nie dostaniesz więcej na konto, więcej za Ciebie zapłaci do rządu. Wiesz dlaczego duża ilość ludzi jest zwalniana? Bo się najnormalniej w świece nie opłacasz pracodawcy, tak, tak to działa, bo Ty i Tobie podobne ameby umysłowe widzą tylko swoją wypłatę, ale nie widzisz reszty kosztów jakie ponosi za Ciebie pracodawca, Mirek na magazynie który rozkłada towar, nie kosztuje szefa 2000 zł, on go kosztuje 5 tys, i teraz jest pytanie, czy rozkładanie towaru przez Mirka jest warte tych 5 tys? Już wiesz dlaczego w tym kraju zatrudniają na czarno? Własnie dlatego, bo praca większości ludzi jest nieopłacalna dla pracodawcy, i to nie jest jego wina, tylko wina rządu który nakłada coraz to większe podatki na firmy. Pracownik musi się opłacać, musi zarobić na siebie i na firmę, tak to działa, nikt nie prowadzi firmy dla hobby. podam Ci prosty przykład mojego kolegi który ma restauracje, miał tam dwie dziewczyny które na kuchni były pomagierami, czyli obierały warzywa itp, dostawały 2 koła na rękę, ale to były tylko 2 koła wypłaty, do tego ZUS, zdrowotne itd i wychodziło mojemu koledze, że babka która obiera ziemniaki i kroi marchewkę kosztuje go miesięcznie prawie 5 tys, niestety ale jedną zwolnił, 5 tys miesiąc w miesiąc to troche dużo za krojenie marchewki, po prostu mu się to przestało opłacać, i oczywiście dla większości Polaków to on jest chu&em, bo zwolnił biedną dziewczynę. Druga rzecz jest taka, że duża ilośc ludzi chce pracować na czarno, bo woli dostać te pieniądze które idą do rządu, do ręki.

  • 2018-12-11 13:21:18

    gość: ~P0

    @~Kriss
    Ale Ty pier....... jesteś!!!!