Express-Miejski.pl

Siedmiu obywateli Ukrainy nielegalnie pracowało w ząbkowickiej firmie

zdjęcie ilustracyjne fot.: Straż Graniczna

Właściciel firmy budowlanej z Ząbkowic Śląskich przyjął do pracy siedmiu obywateli Ukrainy, choć ci nie mieli pozwolenia na pracę w Polsce.

Cudzoziemców zatrzymali funkcjonariusze placówki Straży Granicznej z Kłodzka w wyniku prowadzonej kontroli legalności zatrudnienia. Ukraińcy remontowali pomieszczenia biblioteki miejskiej w jednej z miejscowości powiatu wałbrzyskiego.

- Właściciel firmy budowlanej z Ząbkowic Śląskich zatrudnił ich, mimo że nie posiadali zezwoleń na pracę. Za naruszenie obowiązujących w naszym kraju przepisów cudzoziemcom wydane zostały decyzje zobowiązujące do powrotu. Dodatkowo zostali oni objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu na teren całej strefy Schengen. Nieuczciwego pracodawcę ukarano za wykroczenie w związku z nielegalnym powierzeniem wykonywania pracy cudzoziemcom - mówi Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ms. / em24.pl

27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Siedmiu obywateli Ukrainy nielegalnie pracowało w ząbkowickiej firmie

  2018-12-07 13:29:24

  gość: ~vvvv

  obniżcie podatki to beda zatrudniac noirmalnie. ZUS od stycznia ponad 1300zł. posrało !!!!

 • 2018-12-07 14:52:11

  gość: ~Man

  @~vvvv
  Niech żyje 500 plus, odkąd jest PiS u władzy 3 raz jest podnoszony ZUS plus zdrowotne, już nie wspomnę o innych podatkach. Ale niepracująca patolka tego nie kuma, no bo skąd ma wiedzieć że ZUSy i inne podatki poszły do góry (już nie wspomnę o wprowadzaniu nowy) skorą nie pracują a jedyne co robią to latają po MOSPach i innych zasiłkowniach.

 • 2018-12-11 13:31:48

  gość: ~P0

  @~Man
  Jak PO-popaprancy dojdą do władzy to wszystko będziesz miał za darmo

 • 2018-12-12 23:25:28

  gość: ~oo

  @~P0
  A słyszałeś buraczyno o innych partiach niż PiS, PO i SLD? No właśnie nie, i dlatego od 30 lat w tym kraju jest jak jest, bo się naród kręci w kółko tego samego gówna, był PiS było źle, no to wybrali PO, PO też narobiło to znowu wybrali PiS, idiotyzm w czystej postaci. To jak odejść od faceta który pije i bije kobietę do innego który robi to samo, potem rozstać się z tym drugim i wrócić z powrotem do tego pierwszego z nadzieją że się zmieni.

 • 2018-12-07 15:22:02

  gość: ~ja

  tania siła robocza

 • 2018-12-07 17:15:39

  gość: ~Rozsądna

  Nic dziwnego, każdy orze jak może, tak samo pracodawcy jak i pracownicy. Za Polaka zatrudnionego na uczciwych warunkach i oferując mu godziwe wynagrodzenie trzeba ponieść koszt w wysokości 5 tys. zł, Ukrainiec jak dostanie połowę z tego to i tak jest zadowolony, a jak jeszcze mu jakąś klitkę pracodawca opłaci to już niewiele brakuje żeby go po stopach całował. Ukraina -> Polska -> Anglia / Niemcy / Holandia i tak to wygląda. Dopóki nie zmieni się system to tak to może wyglądać. Gorzej jak Ukraińcy też się wycwanią i uciekną na zachód, niektórzy już to robią. Kto będzie robił na nasze emerytury?

 • 2018-12-07 17:37:54

  gość: ~olo

  @~Rozsądna
  Jak to kto?! Narobione dzieciaki z 500 plus.....

 • 2018-12-14 23:11:30

  gość: ~mnm

  ostatnio dodany post

  @~Rozsądna
  Nielegalnie / na czarno/ pracujący Ukraińcy z pewnością nie pracują na emerytury Polaków

 • 2018-12-07 19:44:39

  gość: ~JA

  Jak przedsiębiorca staje do przetargu obniżając kwotę kosztorysową o 20% a nawet więcej to niby jak może to wykonać? Na czym urwie? Takich niby przedsiębiorców bez sprzętu i bez zatrudnionych pracowników taki koniec czeka, inna sprawa w jaki sposób zleceniodawca ocenia i wybiera wykonawcę.

 • 2018-12-09 18:55:59

  gość: ~nnnn

  wstyd dla tego przedsiebiorcy nie dosc ze wzial tania sile robocza to jeszcze na czarno

 • 2018-12-09 23:21:49

  gość: ~lolo

  @~nnnn
  Wstyd to jest dla tego je&$nego PiSu i innych poprzednich partii które zrobiły tak, że utrzymanie pracownika kosztuje ponad 5 koła miesiąc w miesiąc, policz sobie teraz że masz np 5 osób legalnie zatrudnionych, policzyć Ci ile musisz wydać na nich kasy? To na razie tylko pracownicy, a gdzie np czynsz za lokal czy jakiś warsztat, media i dziesiątki innych podatków. Prowadzenie własnej działalności w tym chorym kraju to samobójstwo! Ale spokojnie, kochany PiS szykuje nowe podwyżki na 2019 rok, żeby wszystkim żyło się lepiej, dobra zmiana....

 • 2018-12-10 17:20:08

  gość: ~Kibol

  @~lolo nie k...a PELO ci obniży podatki że pracownik będzie kosztował 2000 człowieku zobacz ile miliardów PELO przepuściło na dziurze podatkowej a jak cię nie stać na pracowników to idź do biedry do roboty to będziesz miał po kłopocie!

 • 2018-12-11 10:26:42

  gość: ~Kriss

  @~Kibol
  Czytaj ze zrozumieniem, jest napisane że poprzednich partii też, ale patrząc na Twój nik ''Kibol'' nie trudno się domyślić że masz iloraz inteligencji huby drzewnej. Tym co napisałeś udowadniasz tylko tyle, że jesteś tępy jak 80% tego narodu, którzy nie wiedzą niczego, wiesz jakie są promocje i gdzie. Nie zdajesz sobie sprawy ie kosztuje w tym chorym kraju utrzymanie pracownika, a wiesz dlaczego? Bo właśnie jesteś takim robolem który tyra gdzieś w jakiejś biedronce czy innym amazonie, albo może i wcale nie pracujesz tylko żyjesz jak pasożyt za pieniądze innych, mogę się założyć że (jeśli pracujesz) to nawet nie wiesz ile kosztujesz pracodawce i ile Twój kochany PiS Ci zabiera, a zabiera Ci miesiąc w miesiąc prawie 50 % Twojej kasy. Jeśli pracujesz u kogoś i dostajesz powiedzmy 2.5 koła, to pracodawce kosztujesz razem z wypłatą ponad 5 tys miesiąc w miesiąc, Twój kochany PiS 3 razy podniósł już ZUS, i w 2019 w styczniu ma podnieść jeszcze raz, czyli pracodawce będziesz kosztował jeszcze więcej, z tym że nie dostaniesz więcej na konto, więcej za Ciebie zapłaci do rządu. Wiesz dlaczego duża ilość ludzi jest zwalniana? Bo się najnormalniej w świece nie opłacasz pracodawcy, tak, tak to działa, bo Ty i Tobie podobne ameby umysłowe widzą tylko swoją wypłatę, ale nie widzisz reszty kosztów jakie ponosi za Ciebie pracodawca, Mirek na magazynie który rozkłada towar, nie kosztuje szefa 2000 zł, on go kosztuje 5 tys, i teraz jest pytanie, czy rozkładanie towaru przez Mirka jest warte tych 5 tys? Już wiesz dlaczego w tym kraju zatrudniają na czarno? Własnie dlatego, bo praca większości ludzi jest nieopłacalna dla pracodawcy, i to nie jest jego wina, tylko wina rządu który nakłada coraz to większe podatki na firmy. Pracownik musi się opłacać, musi zarobić na siebie i na firmę, tak to działa, nikt nie prowadzi firmy dla hobby. podam Ci prosty przykład mojego kolegi który ma restauracje, miał tam dwie dziewczyny które na kuchni były pomagierami, czyli obierały warzywa itp, dostawały 2 koła na rękę, ale to były tylko 2 koła wypłaty, do tego ZUS, zdrowotne itd i wychodziło mojemu koledze, że babka która obiera ziemniaki i kroi marchewkę kosztuje go miesięcznie prawie 5 tys, niestety ale jedną zwolnił, 5 tys miesiąc w miesiąc to troche dużo za krojenie marchewki, po prostu mu się to przestało opłacać, i oczywiście dla większości Polaków to on jest chu&em, bo zwolnił biedną dziewczynę. Druga rzecz jest taka, że duża ilośc ludzi chce pracować na czarno, bo woli dostać te pieniądze które idą do rządu, do ręki.

 • 2018-12-11 13:21:18

  gość: ~P0

  @~Kriss
  Ale Ty pier....... jesteś!!!!

 • 2018-12-12 11:32:39

  gość: ~Kriss

  @~P0
  Taka prawda, zresztą widać na jakie partie od 89 roku głosują Polacy, na samych idiotów i złodziei. Partie rządzące są odzwierciedleniem narodu (większości) mamy zacofany PiS, bo 80% Polaków jest zacofana, więc wybierają takie partie które są bliskie ich tokowi myślenia, swój wybiera swojego.

 • 2018-12-12 19:07:40

  gość: ~P0

  @~Kriss
  Zacofany to jesteś Ty razem z twoim idolem Tuskiem który zaje.... pieniądze z OFE a później spier..... do Brukseli i teraz się śmieje z głupich Polaków

 • 2018-12-12 23:17:16

  gość: ~Kriss

  @~P0
  No i właśnie udowadniasz że jesteś zacofanym polaczkiem biednym mentalnie i materialnie, CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM, napisałem że wybieracie te same partie od 89, PO też się do tego zalicza, PO czy PiS jeden cH7J, jedne i te same mordy od 30 lat, pozmieniane tylko nazwy partii. Wszyscy teraz pieprzą na PO bo PiS rzucił jakieś marne ochłapy w postaci finansowania nierobów i życiowych nieudaczników i wygrał, jakby PO zaproponowało 1000zł plus to tępy naród postawiłby krzyżyk w wyborach przy nich. Tak się kupuje debili, jak już tak bronisz PiSu swojego kochanego to może wypowiesz się na temat SKOKU? Albo chęci przejęcia banków za złotówkę hmm? A co powiesz o wszystkich podniesionych podatkach? Nie jest drogo? Jest, tak drogo jak jest teraz nie było jeszcze nigdy w tym dziwnym tworze zwanym Polską. Masz internet, poczytaj ile podatków podniósł PiS, ile wprowadził nowych i poczytaj jakie wprowadzi z początkiem 2019, ale tępy naród i tak tego nie zakuma nigdy, dostaną ochłapy ze stołu swojego pana w postaci 500 plus i zamkną modry.

 • 2018-12-13 00:31:10

  gość: ~Myśl

  @~P0
  Widzę że kolega z tych co swoją partie i siebie wywyższają ponad innych, musze Cię zasmucić, ale te wszystkie partie to jedno i to samo szambo, w telewizji się kłócą, a później na bankietach piją i jedzą wszyscy wspólnie za Twoje pieniądze, śmiejąc się z takich jak Ty. Zawsze mnie bawił podział na zwolenników Po i PiS, i tego ciągłego najeżdżania jednych na drugich, wiesz jaka jest prawda? Że to wszystko jest jednym i tym samym syfem, to tak jakbyś śmiał się z kogoś kto pali marlboro i się truje, bo Ty jesteś mądrzejszy od niego i palisz Camele i odwrotnie, a koniec końców jest taki że oboje się trujecie jednym i tym samym syfem, tylko pudełko inne. Masz tu link do ciekawej ''telewizji'' nie usłyszysz tego TVP i innych przekupionych stacjach, może coś zrozumiesz i wyciągniesz wnioski, może nawet zaczniesz samodzielnie myśleć czego Ci życzę, wejdź na kanał tego Pana i pooglądaj i posłuchaj : https://www.youtube.com/watch?v=YphzHQYOOy0

 • 2018-12-12 11:54:50

  gość: ~WIEDZA

  @~lolo

  Wynagrodzenie minimalne w 2019 roku wzrośnie o w stosunku do roku 2018 i będzie wynosić 2250 PLN brutto. Tym samym należy liczyć się z podwyższeniem kosztów zatrudnienia pracownika na umowę o pracę. W sytuacji, gdy przedsiębiorstwo zatrudnia pracownika na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin i jego wynagrodzenie brutto będzie wynosiło 2250 PLN (minimalne wynagrodzenie za pracę w 2019 roku), wówczas koszt całkowity zatrudnienia wynosi 2710,81 PLN (2250 PLN + 460,81 PLN)

  Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-wiesz-ile-wynosi-calkowity-koszt-zatrudnienia-pracownika

 • 2018-12-13 10:04:26

  gość: ~niewiedza

  @~WIEDZA
  Taa? a gdzie Ci umknęła składka emerytalna i zdrowotna którą też płaci za pracownika pracodawca? mam 3 pracowników, zarabiają po 2500 zł, ich pensja brutto to 3493 zł, do tego ZUS i zdrowotne, bo to ja jako pracodawca opłacam pracownikowi, łączny koszt to 4208 zł, tyle fizycznie kosztuje mnie jeden pracownik, wiem ile płace bo robie to co miesiąc, więc nie siej propagandy. ZUS od stycznia ma pójść do góry, czyli będę płacił jeszcze więcej za pracownika.

 • 2018-12-13 10:30:43

  gość: ~max

  @~WIEDZA
  Masz tam tabelkę niżej ile pracodawce kosztuje pracownik, podajesz link do strony której nawet zrozumieć nie potrafisz. przy zatrudnieniu na etet pracownik 2100zł, pracodawca całkowity koszt 3346,88 zł, masz napisane jak BYK, więc jak Ci wyszło że całkowity koszt to 460.81 zł? Po drugie ''Porównując koszt całkowity zatrudnienia pracownika etatowego, którego wynagrodzenie zasadnicze jest równe wynagrodzeniu minimalnemu, można zaobserwować jego wzrost o 180,73 PLN w roku 2019 w stosunku do roku 2018.'' Czyli będzie jeszcze drożej.

 • 2018-12-13 13:59:22

  gość: ~wiedza

  @~max

  czytanie ze zrozumieniem się kłania
  poniżej wyszczególniłam , że najniższa krajowa od 2019 roku wyniesie 2250

  Składki pokrywane przez pracodawcę
  Emerytalne – 9,76%, rentowe – 6,5%, wypadkowe*- 1,67%**(* stopa procentowa dla ub. wypadkowego jest różna w zależności od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej,** standardowa stopa procentowa składki na ub. wypadkowe obowiązująca od 1 kwietnia 2018 roku), FP Fundusz pracy – 2,45%, Gwarantowany Fundusz świadczeń Pracowniczych – 0,1%
  To: płaca brutto - 2250 plus składni pokrywane przez pracodawcę
  2250 x 9,76% = 219,60 PLN, 2250 x 6,50% = 146,25 PLN, 2250 x 1,67% = 37,58 PLN, 2250 x 2,45% = 55,13 PLN, 2250 x 0,1% = 2,25 PLN suma to 460,81 zł
  wówczas koszt całkowity zatrudnienia wynosi 2710,81 PLN (2250 PLN + 460,81 PLN)

  Składki pokrywane przez pracownika mieszczące się w kwocie 2250:
  Emerytalne - 9,76% , rentowe – 1,5%, chorobowa – 2,45%, zdrowotna – 9%

  to płaca do wypłaty -NETTO wyniesie 1634 zł

  Pan podaję w swoich obliczeniach wynagrodzenia 2100 ale nie podaje czy jest to brutto, czy netto i zarzuca mi brak wiedzy - w swoim wpisie podałam przykład najniższej krajowej brutto

  trudno analizować dane nieporównywalne, a wpisałam obliczenia aby pokazać , że jeżeli ktoś na rękę zarabia najniższą krajową to na pewno nie kosztuje pracodawcę 5000 zł

  a podałam link aby nie przepisywać obliczeń
  natomiast Pan bardzo niegrzecznie imputuje

 • 2018-12-14 09:20:02

  gość: ~max

  @~wiedza
  Super, to powiedz mi w jaki sposób wychodzi Ci całkowity koszt za pracownika 460zł, skoro samego ZUSu do zapłaty za pracownika pracującego na pełen etet jest prawie 1300zł?

 • 2018-12-14 11:02:54

  gość: ~wiedza

  @~max

  myślę , że liczy Pan razem składki, które ponosi pracownik w swoim wynagrodzeniu brutto i składki które płaci pracodawca. Pracownik sam nie przelewa składek do ZUS, pracodawca robi to za niego i wypłaca mu wynagrodzenie netto (na rękę).

 • 2018-12-14 12:32:48

  gość: ~wiedza

  @~max
  Podaję obliczenia

  Kwota brutto wynagrodzenia pracownika 2250,00 zł (najniższa krajowa w 2019r)

  w tym mieści się:
  ubezp. Emeryta. - 219,60 zł
  ubezp. Rentow – 33,75 zł
  ubez . Chorobowe – 55,12
  ubez zdro – 174,74
  zalicz na pod doch-133

  wypłata netto (do reki) 1634 - przelew na konto

  kwota płacona przez pracodawcę do ZUS (jako koszt pracodawcy)
  ubezp. Emeryta. - 219,60 zł
  ubezp. Rentow – 146,25
  ubez wypad 1,67% -37,58
  FP 2,45% -55,12
  FGŚP 2,25

  razem 460,81

  koszt wynagrodzeń pracowników wynosi (2250+460,81= 2710,81)

  Od 1 stycznia 2018 roku płatnik składek będzie opłacał wszystkie składki, czyli na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe), ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych jednym przelewem na jeden rachunek. - to wszystkie składki trzeba zsumować i za pracownika i za pracodawcę i jedną kwotę przelać do ZUS

 • 2018-12-13 02:07:42

  gość: ~to zobkowice

  na cudzo ziemcuw to zobkowice na wszystko pozwalajom i nie tylko na to policja zobkowicka powina byc do odszczalu

 • 2018-12-13 09:07:37

  gość: ~weź skończ

  @~to zobkowice Powiedz mi jak można być takim tępakiem i robić takie błędy i to jeszcze we własnym języku? cudzoziemców piszemy razem i ó zamknięte, pozwalają a nie pozwalajom, gdzie Ty tam M słyszysz, i na koniec wisienka na torcie pisze się ODSTRZAŁ, a co to za miasto Zobkowice? Bo ja znam Ząbkowice Śląskie. Powinna pisze się przez dwa 'n'. Jedyną osobą do odstrzału jesteś tutaj Ty, zrób coś dla ludzkości i nie rozmnażaj się, bo przekażesz te tragiczne geny dalej.

REKLAMA