Express-Miejski.pl

O największym pożarze w historii. Promocja książki „Wokół dziejów miasta II...”

O największym pożarze w historii. Promocja książki Kamila Pawłowskiego „Wokół dziejów miasta II...” fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 listopada w ząbkowickim ratuszu miała miejsce promocja książki pt. „Wokół dziejów miasta II. 160. rocznica pożaru Ząbkowic Śląskich (1858-2018).”

Jest ona zbiorem referatów wygłoszonych podczas tegorocznej konferencji popularno-naukowej, która miała miejsce 21 kwietnia w Ząbkowicach Śląskich. Wydawcą tomu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej w Ząbkowicach Śląskich, redaktorem zaś Kamil Pawłowski.

W publikacji zawartych zostało osiem artykułów, które poruszają tematykę historii i kultury Ząbkowic Śląskich. Przybyli mieli również okazję wysłuchać wykładu o ząbkowickim burmistrzu i kronikarzu Martinie Koblitzu, który wygłosił redaktor tomu. 

Podczas promocji książki każdy z uczestników otrzymał darmowy egzemplarz, a spotkanie zainteresowanych osób było dobrą okazją do wspólnych rozmów zarówno z autorem, jak i nawiązujących do historycznych wydarzeń.

- Już dziś pragnę zaprosić na kolejną konferencję z cyklu „Wokół dziejów miasta...”, która odbędzie się 23 marca, a jej motywem przewodnim będzie szeroko rozumiana tematyka wojen w historii Ząbkowic Śląskich – zachęca Kamil Pawłowski.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • O największym pożarze w historii. Promocja książki Kamila Pawłowskiego „Wokół dziejów miasta II...”

    2018-12-03 19:33:23

    gość: ~Tom

    ostatnio dodany post

    Autor tego postu chyba nie zna zawartości publikacji, która jest zbiorem referatów niekoniecznie dotyczących pożaru miasta, do którego doszło w roku 1858. Poza tym autor książki a redaktor tomu pokonferencyjnego to bardzo duża różnica.

REKLAMA