Express-Miejski.pl

Oficjalnie: Marcin Gwóźdź wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego

Ząbkowiczanin Marcin Gwóźdź został wybrany wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego fot.: mat. prasowe

Potwierdziły się nieoficjalne informacje, które publikowaliśmy kilka godzin temu. Ząbkowiczanin Marcin Gwóźdź został wybrany wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego.

19 listopada odbyła się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, na której poznaliśmy osoby, które personalnie będą zarządzać Dolnym Śląskiem przez najbliższe pięć lat. Marszałkiem pozostał Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców (21 głosów). Na funkcję wicemarszałków województwa wybrano Marcina Krzyżanowskiego oraz Marcina Gwoździa (obaj Prawo i Sprawiedliwość), a skład zarządu województwa uzupełnią Michał Bobowiec oraz Tymoteusz Myrda (Bezpartyjni Samorządowcy). 

Przewodniczącym sejmiku będzie Andrzej Jaroch (PiS), natomiast jego zastępcami Marek Obrębalski (Bezpartyjni Samorządowcy), Jerzy Pokój (Koalicja Obywatelska) i Andrzej Kredkowski (PiS).

Kandydaci wystawieni przez koalicję Bezpartyjni Samorządowcy - PiS w każdym istotnym głosowaniu otrzymali większe poparcie niż osoby zgłoszone przez Koalicję Obywatelską Platforma.Nowoczesna. Kandydatem tych drugich na stanowisko marszałka był Marek Łapiński (14 głosów).

Warto zaznaczyć, że już na początku obrad Koalicja Obywatelska wnioskowała o przerwanie obrad i odłożenie kluczowych głosowań do 13 grudnia. Potem Piotr Borys - przestawiając kandydaturę Iwony Krawczyk na przewodniczącą sejmiku - apelował do Bezpartyjnych Samorządowców by zmienili zdanie i przystąpili do koalicji prodemokratycznej. Przekonywał, że PiS dał wiele przykładów na ograniczanie roli samorządów i centralizację państwa. Nic to nie dało. Wszystkie głosowania przebiegały po myśli nowej koalicji, która będzie rządzić województwem.

Marcin Gwóźdź, zostając wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego, będzie musiał zrezygnować z pełnionej dotychczas funkcji wiceprezesa zarządu KGHM TFI, które piastował od kilku miesięcy. Wcześniej był prezesem zarządu największego polskiego zespołu kurortów „Uzdrowiska Kłodzkie” z siedzibą w Polanicy-Zdrój. Wcześniej, tj. w latach 2007-2016 pełnił stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Delfin” w Ząbkowicach Śląskich. Ponadto w latach 2010-2018 był radnym Rady Powiatu Ząbkowickiego. W wyborach w 2014 roku z powodzeniem startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Prywatnie mąż, ojciec trzech córek, absolwent Politechniki Poznańskiej z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji oraz Politechniki Wrocławskiej z zakresu mechaniki i budowy maszyn. W grudniu skończy 41 lat. 

Na stanowisku wicemarszałka Dolnego Śląska będzie odpowiadał głównie za rozwój obszarów wiejskich i sektor rolnictwa.

Ząbkowiczanin Marcin Gwóźdź (pierwszy z prawej) został wybrany wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego. Na zdjęciu skład nowego zarządu województwa z Michałem Dworczykiem (drugi z prawej), fot: DUW

ms. / em24.pl

35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Oficjalnie: Marcin Gwóźdź wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego

    2018-11-19 19:32:39

    gość: ~ponadpodzialami

    Bardzo dobra informacja! Gratuluję panie Marcinie!

  • 2018-11-19 19:36:28

    gość: ~Kris

    Marcin, mega gratulacje!!!

  • 2018-11-20 10:07:46

    gość: ~Magda

    @~ponadpodzialami
    Serdeczne gratulacje z Poznania tak trzymać PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.

  • 2018-11-19 19:35:54

    gość: ~vbv

    Mierny, ale wierny PiS. Najpierw po spółkach usadzany, a teraz w końcu na ciepłej posadce w urzędzie marszałkowskim. Można? Można. Oby tylko cokolwiek robił z korzyścią dla powiatu. Pole do popisu spore

  • 2018-11-19 20:04:15

    gość: ~pracownica powiatu

    @~vbv
    Dbają o swoich

  • 2018-11-20 10:10:05

    gość: ~Ząbkowiczanin

    @~vbv idź do Orzeszka, albo do Jajcarza po posadke. Nikt tobie nie zabrania.

  • 2018-11-19 19:40:01

    gość: ~PS

    No i fajnie. Ciekawe co na to nieudolni platformersi. Pewnie gul skacze i zazdrość bije po oczach :)

  • 2018-11-19 19:58:14

    gość: ~Wyborca

    Gratulacje Panie Gwóźdź!! Czekamy za 5 lat na Pana w Ząbkowicach.

  • 2018-11-19 20:40:50

    gość: ~xxxx

    @~Wyborca
    Wcześnie wyjechał i jeszcze później wróci, bo nie Ząbkowice są najważniejsze.

  • 2018-11-19 21:18:22

    gość: ~ziobro

    @~Wyborca

    Kto by chciał zmieniać ciepła i lepiej płatna posadkę w województwie na spłacanie długów po orzeszku. Gwóźdź ma chyba nieco ambitniejsze plany...

  • 2018-11-20 10:13:48

    gość: ~Ząbkowiczanin

    @~Ziobro a długi u Orzeszka rosną z dnia na dzień. Tylko współczuć przyszłemu burmistrzowi za 5 lat.

  • 2018-11-19 20:00:05

    gość: ~ Zebol

    Ciapka nieudaczniku ziemi zabkowickiej i co Ty na to? Zamiast debatować z Lilianą na fb to lepiej weź się do roboty... krzykiem nic nie zrobisz A w sumie to lepiej nie rób nic gdyż jesteś cienki Bolek, zamiast budować to rujnujesz łącznie ze swoją rodziną...

  • 2018-11-19 20:31:12

    gość: ~Oliwier

    Wspaniała wiadomość!!Marcin serdeczne gratulacje.

  • 2018-11-19 21:15:38

    gość: ~relista

    Przez lata nic dla zabkowic nie zrobił jako radny powiatowy, teraz tak samo będzie jako marszałek , nawet mandatu nie zdobył. Prawdziwy z niego olimpijczyk!!! To mu wychodzi najbardziej!

  • 2018-11-19 21:19:55

    gość: ~Jak żyć

    Nikodem dyzma PiSlam -nic nie zrobić, zostać marszałkiem. Państwo na głowie!!!

  • 2018-11-19 21:33:02

    gość: ~JA

    Jeszcze raz gratulacje.Ząbkowice z Tobą.Pozdrawiamy.

  • 2018-11-19 21:56:29

    gość: ~raf

    Brawo Panie Marcinie gratulacje

  • 2018-11-20 06:59:50

    gość: ~hhhh

    Może załatwi dodatkową dotację na basen? :)

  • 2018-11-20 10:18:11

    gość: ~Ząbkowiczanin

    @~hhhh
    Sony proszę powiedzieć, kto będzie przychodził na ten basen?

  • 2018-11-20 10:20:07

    gość: ~Ząbkowiczanin

    Przez ten basen Orzeszek bardziej się zadłuży.

  • 2018-11-20 11:00:13

    gość: ~Jujek

    @~Ząbkowiczanin

    Ja z rodziną

  • 2018-11-20 10:19:29

    gość: ~Monter

    To w ramach programu koryto+. Misiewicze doją Państwo. Wszyscy doili, ale Misiewicze przekroczyli wszelkie granice. Doprowadzili do rekordowego zadłużenia kraju a idioci biją brawo. Z tego nie wygrzebią się nasze wnuki. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gus-emerytury-pierwszy-filar-drugi-filar-ppe,246,0,2403830.html

  • 2018-11-20 10:23:39

    gość: ~Magda

    @~Monter
    Ale ci od**bało gościu. Popatrz na swoich włodarzy jak cię zadłuzą za 2 lata.

  • 2018-11-20 10:30:28

    gość: ~Monter

    @~Magda fakty kolą w oczy? Już czekają podwyżki prądu, gazu, paliwa notują rekordowe ceny chociaż ceny ropy są relatywnie niskie. Ceny żywności, chleba masła rosną w zastraszającym tempie. Trzeba być ślepym aby tego nie widzieć. Trzeba z czegoś finansować socjalne łapówki dla nierobów i patologii oraz programy typu "koryto+" i "rodzina na swoim". Ludzie nie pamiętają, że socjalizm już mieliśmy przez 50 lat po wojnie. I co, tak fajnie było? Bo właśnie wracamy do tego systemu.

  • 2018-11-20 10:55:01

    gość: ~Ewa

    @~Monter
    My Ząbkowiczanie nigdy nie wyszliśmy z socjalizmu. Dalej rządzą benkarty socjalizmu. Tylko pod przykrywką SLD PO N i PSL. Dziękuję

  • 2018-11-20 13:11:21

    gość: ~Monter

    @~Ewa Cóż, jak oni są socjalistami to PIS to 100% komuny.

  • 2018-11-20 10:49:50

    gość: ~Kazik

    @~Monter
    Basen + dłuuugi

  • 2018-11-20 19:20:52

    gość: ~xxxx

    @~Kazik
    Pierwszy tam pobiegniesz

  • 2018-11-20 10:49:23

    gość: ~Monter

    Tak radzą sobie Misiewicze w całej Polsce w ramach programu "rodzina na swoim". To są fakty a nie jakieś trolowanie. To wasze pieniądze są marnotrawione, także wyborców PISu. Nie rusza to was?
    https://nczas.com/2018/10/01/miliardowe-straty-spolek-skarbu-panstwa-pge-i-tauron-ida-na-dno-pod-rzadami-pis-u/

  • 2018-11-20 10:56:49

    gość: ~Marcin Grunwald

    @~Monter Basen +dłuuugi dłuuugi

  • 2018-11-20 12:57:22

    gość: ~Monter

    @~Marcin Grunwald Ale Pan pływać nie potrafi? 15 tyś miasteczko i basenu nie ma, wstyd. Dawno powinno być to już wybudowane! Należy zganić burmistrza, że cała procedura trwa tak długo.

  • 2018-11-20 12:52:02

    gość: ~123

    Oj co już z KGHMu byl wylocik ze bral teraz co dają za dużo mniejszą kasę? Tylko czekać aż w uzdrowiskach w polanicy zrobią jeszcze porządek z nieudacznikami

  • 2018-11-20 17:27:27

    gość: ~autor

    Ale Pisowcow tu na forum wysyp jest co ich tak cieszy miska ryzu

  • 2018-11-21 10:42:04

    gość: ~JA

    ostatnio dodany post

    @~autor
    Odezwał się ten co codziennie je rosół i schabowego z kapustą a wieczorem szampanskoje i kawior.ha ha ha

  • 2018-11-21 07:29:09

    gość: ~ obiektywny

    Co też takiego dla ZĄBEK zrobił podobnie jak i Maj chyba tylko te ciepłe posadki dla siebie a cztery lata w radach przeleciało.