B-klasa: Hit kolejki dla Wieży, sensacyjna porażka rezerw Zamka

B-klasa: Czermna Kudowa-Zdrój 4:2 (0:1) Piasek Potworów

B-klasa: Czermna Kudowa-Zdrój 4:2 (0:1) Piasek Potworów fot.: Karol Fester

W trzeciej grupie wałbrzyskiej B-klasy Wieża Rudnica pokonała lidera z Kamiennika. W grupie czwartej Piasek Potworów postraszył przodującą Czermną, ale punktów nie urwał.

W jedenastej kolejce trzeciej grupy wałbrzyskiej B-klasy hit kolejki miał miejsce w Kamienniku, gdzie miejscowy GLKS mierzył się z Wieżą Rudnica. W spotkaniu kibice oglądali osiem bramek. Prowadzenie jako pierwsi objęli gracze lidera z województwa opolskiego, ale Wieża szybko wyrównała, a jeszcze przed przerwą zdobyła kolejne dwa gole, schodząc na przerwę z dwubramkową zaliczką. Po zmianie stron gracze z Kamiennika dwukrotnie zmniejszali straty do jednego gola, ale ostatecznie rudniczanie na ich trafienia zdołali odpowiedzieć i po 90. minutach mogli cieszyć się z ważnego zwycięstwa w kontekście walki o awans do A-klasy. Dla GLKS była to pierwsza porażka w sezonie.

Po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach punktu nie zdobyli też gracze Zamka II Kamieniec Ząbkowicki, którzy sensacyjnie przegrali w Niedźwiedziu aż 1:5 (0:0). Wynik tym bardziej budzi zdziwienie, że goście udali się na mecz wzmocnieni kilkoma graczami pierwszej drużyny. Wszystkie bramki w spotkaniu padły w ostatnich 20 minutach gry.

W innych starciach Cis Brzeźnica rozgromił 6:0 ostatni w tabeli Spartakus Byczeń, Agrowiec Starczówek ograł 3:1 Znicz Lubnów, a w derbach gminy Ziębice piłkarze Victorii Dębowiec okazali się lepsi od ekipy z Henrykowa. Przymusową pauzę odbywała Przedborowianka.

GLKS Kamiennik mimo porażki utrzymał pozycję lidera. Ma punkt przewagi nad Wieżą Rudnica. Na trzeciej pozycji jest Victoria Dębowiec, która do lidera traci trzy oczka. Gracze z Dębowca stratę mogą zniwelować już w najbliższą niedzielę. Obie ekipy zmierzą się ze sobą w Dębowcu. Druga Wieża Rudnica podejmie na własnym boisku Cis Brzeźnica.

B-klasa, gr. III - Wałbrzych, 11. kolejka - 4 listopada:

Błękitni Niedźwiedź - Zamek II Kamieniec Ząbkowicki 5:1
Bramki: Mateusz Marszałek x2, Marcin Nicpoń, Kacper Wasilewski x2 - Mateusz Sopuch

GLKS Kamiennik - Wieża Rudnica 3:5
Bramki: Kamil Majchrzak, Michał Pawlik, Bartłomiej Jędral - Marcin Stachura x3, Remigiusz Markiel, Mariusz Wróbel

Henrykowianka Henryków - Victoria Dębowiec 2:3
Bramki: Mateusz Respekta x2 - Marek Zięba, Adrian Harasimowicz, Jan Harasimowicz

Przedborowianka - pauza

W grupie czwartej zwycięstwo w derbach powiatu odnotowali Czarni Braszowice, pokonując przedostatnią w tabeli drugą drużynę Unii Złoty Stok. Czarni są jedynym zespołem tej grupy z powiatu ząbkowickiego, który w tej kolejce do swojego konta dopisał trzy oczka. W pozostałych pojedynkach Orzeł Mąkolno uległ ekipie ze Starego Waliszowa, Perła Płonica musiała uznać wyższość ekipy WLKS Wambierzyce, a Piasek Potworów, choć do przerwy nieoczekiwanie prowadził, przegrał rywalizację z liderem z Czermnej. Przymusową pauzę odbywał Hutnik Szczytna.

Po dziesiątej serii spotkań Czermna Kudowa-Zdrój ma pięć oczek przewagi nad Granicą Tłumaczów. Na trzeciej pozycji są Czarni, którzy do lidera tracą siedem punktów. Piątą pozycję w tabeli okupuje ekipa z Mąkolna, siódmą Perła Płonica, a dziewiątą Piasek Potworów. Na dziesiątym miejscu w stawce jedenastu ekip jest Unia II Złoty Stok. Tabelę zamykają Zrzeszeni Niwa, którzy w tym sezonie jeszcze nie wygrali.

B-klasa, gr. III - Wałbrzych, 10. kolejka - 4 listopada:

Zrzeszeni Niwa - Granica Tłumaczów 0:1
Bramka: Kamil Orwat

Sparta Stary Waliszów - Orzeł Mąkolno 4:3
Bramki: Daniel Kruk x3, Sebastian Jania - Radosław Kędzierski x2, Waldemar Morawski

Czarni Braszowice - Unia Złoty Stok 3:0
Bramki: Zbigniew Gancarczyk, bramka samobójcza, Mateusz Jeł

WLKS Wambierzyce - Perła Płonica 4:0
Bramki: brak danych

Czermna Kudowa-Zdrój - Piasek Potworów 4:2
Bramki: Łukasz Oterman, Tomasz Mikołajczyk, Tadeusz Śledź, Mateusz Gnojnicki - Gheorghita Ghalbeaza x2