Express-Miejski.pl

Trzy wypadki w odstępie kilkunastu godzin [raport straży pożarnej]

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W ubiegłym tygodniu (od 22 do 28 października) strażacy na terenie powiatu ząbkowickiego odnotowali 15 zdarzeń. Dwa zgłoszenia okazały się być fałszywe.

Strażacy dwukrotnie wyjeżdzali do pożarów:

22 października o godz. 18.58 w Niedźwiedniku (gm. Ziębice) – pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych.

25 października o godz. 17.10 w Wadochowicach (gm. Ziębice) - po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar nagromadzonej sadzy w przewodzie kominowym. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu podnośnika celem dostania się do szczytu przewodu kominowego i ugaszenia pożaru. Następnie za pomocą szczotki kominiarskiej usunięto nagromadzoną sadzę oraz pozostałe zarzewia ognia. Po zakończonych działaniach gaśniczych pomieszczenia przyległe do przewodu kominowego zostały sprawdzone za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wskazały obecności toksycznych gazów pożarowych oraz ukrytych zarzewi ognia. W działania gaśnicze trwające blisko trzy godziny zaangażowano dwa zastępy straży pożarnej.

13 interwencji strażaków dotyczyło miejscowych zagrożeń:

22 października o godz. 15.45 w Mąkolnie (gm. Złoty Stok) – plama substancji ropopochodnej na jezdni drogi krajowej nr 46.

23 października o godz. 20.50 w Niedźwiedniku – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku, w wyniku którego pojazd osobowy dachował. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła go o własnych siłach przed przybyciem na miejsce zdarzenia służb ratowniczych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe oraz oświetleniu terenu akcji. W działania trwające blisko godzinę zaangażowano cztery zastępy straży pożarnej patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

23 października o godz. 23.50 w Bardzie – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z jezdni i znajduje się w przydrożnym rowie. Pojazdem łącznie podróżowało czterech mężczyzn, którzy opuścili pojazd przed przybyciem służb ratunkowych nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe oraz oświetleniu terenu akcji.

24 października o godz. 6.32 w Ząbkowicach Śląskich - plama substancji ropopochodnej na jezdni drogi krajowej nr 8.

24 października o godz. 8.06 w Mąkolnie (gm. Złoty Stok) - po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na łuku drogi doszło do zdarzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym, który ciągnął naczepę cysternę wypełnioną butanolem. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy, którzy opuścili samochody przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach oraz ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych. W działania trwające blisko cztery godziny zaangażowano sześć zastępów straży pożarnej, dwa patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

24 października o godz. 8.42 na rynku w Ziębicach – uszkodzona obróbka blacharska zwisająca nad chodnikiem.

24 października o godz. 8.44 w Stoszowicach – pochylone drzewo nad budynkiem gospodarczym.

24 października o godz. 13.31 na ul. Bohaterów Getta w Ząbkowicach Śląskich – fragmenty elewacji budynku spadły na chodnik. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren przed budynkiem oraz przekazali z zaleceniami przedstawicielowi zarządcy obiektu.

24 października o godz. 17.23 na rynku w Ząbkowicach Śląskich – zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

25 października o godz. 9.01 w Służejowie (gm. Ziębice) – plama substancji ropopochodnej na jezdni drogi wojewódzkiej.

25 października o godz. 18.43 w Sosnowej (gm. Kamieniec Ząbkowicki) – zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

26 października o godz. 12.41 na drodze krajowej nr 8 w Ząbkowicach Śląskich – plama substancji ropopochodnej.

27 października o godz. 7.44 w Stoszowicach – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku awarii wodociągu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody z obiektu.

Odnotowano także dwa alarmy fałszywe:

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia odnotowano dwa alarmy fałszywe związane z wadliwym zadziałaniem systemu monitoringu pożarowego w budynkach użyteczności publicznej.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA