Express-Miejski.pl

Co z remontem ul. Henryka Brodatego?

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W Henrykowie doczekają się w końcu przebudowy części ul. Henryka Brodatego? Remont planowany jest od dwóch lat, ale wciąż nie doszedł do skutku.

Dwa lata temu Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na realizację zadania w formule „projektuj i buduj". W ramach inwestycji miał zostać przebudowany fragment drogi wojewódzkiej nr 395 na odcinku blisko 800 metrów, a wykonawcą robót miała być firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

W trakcie trwania prac projektowych ujawniono jednak konieczność wykonania remontu gminnej kanalizacji deszczowej, zlokalizowanej pod drogą wojewódzką nr 395 w z uwagi na jej zły stan techniczny. - W związku z tym, że przedmiot umowy nie obejmował remontu kanalizacji i niezbędne byłyby z tego tytułu roboty dodatkowe, koniecznym stało się rozwiązanie umowy z wykonawcą za porozumieniem stron - wyjaśnia Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Dodatkowy koszt związany z remontem kanalizacji oszacowany na 1.5 mln zł, znacznie przekraczał ilość środków finansowych, które DSDiK przewidziało na realizację zamówienia.

Porozumienie o rozwiązaniu umowy podpisane zostało 27 lipca 2018 roku. Zgodnie z dokumentem wykonawca przekazał zamawiającemu opracowaną dokumentację projektową wraz z uzyskaną decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz odstąpił od wykonania robót budowlanych.

28 września po blisko dwóch latach ogłoszony został nowy przetarg nieograniczony na realizację zadania związanego z remontem drogi. Będzie realizowany on etapami. Pierwszy ma odbyć się na niewiele ponad 300-metrowym fragmencie trasy w oparciu o opracowaną przez Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o dokumentację projektową. - Odcinek drogi do realizacji został skrócony z uwagi na ograniczone środki finansowe jakimi dysponuje DSDiK - wyjaśnia Loch. Problem jest jednak z wykonawcą. Pierwsze dwa przetargi nie wyłoniły firmy, która zrealizowałaby zaplanowany remont. Aktualnie ogłoszony został trzeci.

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Co z remontem ul. Henryka Brodatego?

  2018-11-07 17:19:21

  gość: ~Jt

  To teraz czekamy na wykazanie się nowego Radnego i nowego Burmistrza gminy.Poprzedni włodarze zrobili bardzo dużo w tym temacie.

 • 2018-11-07 18:25:38

  gość: ~Ziębice

  Bardzo dużo, tzn? Zrobili tyle, że gmina zamiast zaoferować wymianę kanalizacji na własny koszt i mediów, nie zrobiła nic w tym temacie i remont, który mógł być zrealizowany już w pierwszej połowie roku, nie będzie zrealizowany jeszcze pewnie przez kolejny rok. Ot, tak się wykazał radny Lisowski i pani burmistrz

 • 2018-11-07 18:26:07

  gość: ~Zenek

  Na razie to obecny radny i burmistrz się nie wykazali bo gdyby kanaliza była zrobiona to droga też w całości. Brawo, czas na zmiany i w sołectwie Henryków

 • 2018-11-07 18:42:39

  gość: ~hh

  To całe DSDiK to jakieś nieporozumienie. Myśleli, że jak droga ostatni raz była robiona kilkadziesiąt lat temu, a studzienki przytkane to kanalizacja będzie w dobrym stanie???

 • 2018-11-07 20:10:24

  gość: ~Obietnice

  W Pomianowie i w Starczówku już pełne przystanki ludzi bo mieli obiecane w kampanii przywrócenie autobusów tylko te autobusy dopiero projektują

 • 2018-11-07 20:53:25

  gość: ~ajaja

  @~Obietnice

  Kto im obiecywał? Bira? Bo z tego co wiem to jeszcze ona rządzi tą gminą

 • 2018-11-08 08:18:27

  gość: ~czytelnik

  ostatnio dodany post

  Dlaczego do tej pory gmina z panią burmistrz i panem radnym nie zrobiła tej kanalizacji, żeby DSDiK mogło zrobić drogę? Proste pytanie panie Lisowski

REKLAMA


REKLAMA