Express-Miejski.pl

Będzie remont ul. Henryka Brodatego w Henrykowie

Wybrano wykonawcę remontu ul. Henryka Brodatego w Henrykowie fot.: prt. scr. em24.pl

Mieszkańcy Henrykowa doczekają się remontu ul. Henryka Brodatego. Naprawiony ma być odcinek o długości 815 metrów. Na przebudowę firma Strabag ma jednak aż 20 miesięcy.

20 października Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu wybrała wykonawcę remontu drogi wojewódzkiej nr 395 w Henrykowie (km: 51+645 – 52+460) od mostu za ośrodkiem zdrowia do ul. Wrocławskiej. Wykonawcą będzie firma Strabag – Infrastruktura Południe, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Na przeprowadzenie remontu wykonawca ma 20 miesięcy od podpisania umowy. Oznacza to, że pierwsze prace na odcinku rozpoczną się najprawdopodobniej dopiero w 2018 roku. 

W ramach prac przewiduje się rozbudowę drogi wojewódzkiej na ponad 800-metrowym odcinku wraz z przebudową i odtworzeniem nawierzchni kamiennej zgodnie z wymogami konserwatorskimi. Zostaną też wybudowane zatoki autobusowe, chodniki, mury oporowe oraz pobocza, przebudowane będą skrzyżowania i zjazdy, kanalizacja deszczowa oraz przeprowadzona zostanie wycinka drzew i krzewów znajdujących się przy drodze.

Remont ma kosztować łącznie ponad 7 mln zł. Wykonawca daje 7-letni okres gwarancji. Droga będzie przebudowywana w ramach realizacji projektu „Zaprojektuj i wybuduj” i to jest główny powód tak długiego terminu realizacji zadania. Firma na własną rękę musi bowiem przygotować pełną dokumentację, a także uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia. DSDiK część pieniędzy na remont trasy otrzyma ze środków Unii Europejskiej.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA