Express-Miejski.pl

Wybory 2018: OFICJALNIE: Sprawdź kto będzie tworzył skład Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

14 radnych Prawa i Sprawiedliwości, 13 Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna, 6 Bezpartyjnych Samorządowców, 2 z komitetu Rafała Dutkiewicza oraz 1 z PSL.

Tak będzie wyglądał rozkład sił w dolnośląskim sejmiku w kadencji 2018-2023. Nasz region (okręg nr 3) będa reprezentowali trzej przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, trzej z Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna oraz po jednym z PSL i komitetu Bezpartyjnych Samorządowców.

Okręg nr 1 (Wrocław):

  • Michał Bobowiec - 8 936 głosów (3.50 proc.) (Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy)
  • Małgorzata Calińska-Mayer - 6 110 głosów (2.39 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Stanisław Huskowski - 24 170 głosów (9.46 proc.) (Komitet Wyborczy Wyborców Z Dutkiewiczem Dla Dolnego Śląska)
  • Andrzej Jaroch - 31 656 głosów (12.39 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Marcin Krzyżanowski - 10 789 głosów (4.22 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Marek Łapiński - 30 874 głosy (12.08 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Magdalena Piasecka - 20 749 głosów (8.12 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Monika Włodarczyk - 12 910 głosów (4.77 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Okręg nr 2 (dawne województwo wrocławskie):

  • Wojciech Bochnak - 24 187 głosów (9.68 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Tytus Czartoryski - 14 836 głosów (5.94 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Ryszard Lech - 11 252 głosy (4.50 proc.) (Komitet Wyborczy Wyborców Z Dutkiewiczem Dla Dolnego Śląska)
  • Marzena Majdzik - 6 231 głosów (2.49 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) 
  • Anna Michalska - 11 020 głosy (4.41 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Damian Mrozek - 25 673 głosów (10.27 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Aleksander Skorupa - 6 427 głosów (2.57 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Dariusz Stasiak - 7 946 głosów (3.18 proc.) (Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy)

Okręg nr 3 (dawne województwo wałbrzyskie): 

  • Jerzy Dec - 8 880 głosów (13.12 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Jacek Iwancz - 6 010 głosów (2.46 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Stanisław Jurcewicz - 9 710 głosów (3.97 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Mirosław Lubiński - 6 706 głosów (2.74 proc.) (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe)
  • Iwona Krawczyk - 23 144 głosy (9.46 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Grzegorz Macko - 9 629 głosów (3.93 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Patryk Wild - 10 793 głosy (4.41 proc.) (Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy)
  • Kamil Zieliński - 32 115 głosów (13.12 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

     

Okręg nr 4 (dawne województwo jeleniogórskie): 

  • Andrzej Kredkowski - 19 298 głosów (10.85 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Marek Obrębalski - 6 013 głosów (3.38 proc.) (Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy)
  • Jerzy Pokój - 14 396 głosów (8.09 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Cezary Przybylski - 21 639 głosów (12.16 proc.) (Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy)
  • Marcin Zawiła - 10 480 głosów (5.89 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Teresa Zembik - 5 455 głosów (3.07 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

Okręg nr 5 (dawne województwo legnickie): 

  • Jacek Baczyński - 27 862 głosy (14.16 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Piotr Borys - 26 697 głosów (13.57 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  • Tymoteusz Myrda - 15 155 głosów (7.70 proc.) (Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy)
  • Piotr Karwan - 5 340 głosów (2.71 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Paweł Kura - 14 924 głosy (7.58 proc.) (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Jadwiga Szeląg - 7 332 głosy (3.73 proc.) (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

mwinnik / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wybory 2018: OFICJALNIE: Sprawdź kto będzie tworzył skład Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

    2018-10-24 22:25:30

    gość: ~On

    Jejku tylko nie Wild....

  • 2018-10-25 08:23:15

    gość: ~nn

    Wild to jedyny przedstawiciel naszego powiatu który dostaje się regularnie, także dobrze, że jest

  • 2018-10-25 14:16:45

    gość: ~Dobrze że pan Wild

    ostatnio dodany post

    Gratulacje dla pana Wilda, jedyny z naszej bliskiej okolicy ;) Zawsze ciągnie swój do swego i mam nadzieję, że coś dobrego zrobi dla nas.

REKLAMA