Express-Miejski.pl

W Ząbkowicach Śląskich powstanie ławka niepodległości

Ławka Niepodległości to nowy program Ministerstwa Obrony Narodowej, którego głównym celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki programowi na terenie całej Polski zostaną wybudowane pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie multimedialnych ławek pomnikowych fot.: mat. prasowe

Ministerstwo Obrony Narodowej przyznało gminie Ząbkowice Śląskie na ten cel 30 tys. zł. Ławka zostanie umiejscowiona na ząbkowickim rynku.

Obiekt w godny sposób upamiętni polską państwowość, ale także będzie miał walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych na swój telefon komórkowy oraz przydatne urządzenia, takie jak ładowarki do urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi.

Projekt ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk, a cały obiekt będzie podświetlany systemem LED.

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Ząbkowicach Śląskich powstanie ławka niepodległości

  2018-10-12 10:04:02

  gość: ~Myśliciel

  Co tu jeszcze wymyślić z tej okazji? Mam, bieg na 100m.

 • 2018-10-12 12:24:40

  gość: ~gosc

  Wojsko nie ma nic stare czolgi itd a oni lawki w calym kraju chca warjatkowo i tyle w temacie

 • 2018-10-12 12:31:40

  gość: ~Try

  Głosowaliście na PiS to teraz macie ławki za 30 tysięcy

 • 2018-10-12 12:35:15

  gość: ~lech

  Za 30 tys. zł to zamiast stawiać nowoczesne ławki to by zrealizowali za te pieniądze w szkołach projekty ogólnokształcące, żeby u tej patologicznej w wielu przypadkach młodzieży wypracować jakieś wartości i pokazać jak ginęli ich pradziadkowie żebyśmy mogli żyć w wolnym kraju

 • 2018-10-12 17:56:35

  gość: ~JA

  ostatnio dodany post

  Jełopy jedne. Najlepiej kupić 300 młoteczków i rozdać takim jełopom.Puknijcie się w czółko.

REKLAMA