Express-Miejski.pl

95 dzieci w kolejnej edycji programu „Umiem pływać 2018”

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Ząbkowice Śląskie realizuje kolejną edycję programu „Umiem pływać” o regionalnej nazwie „Dolnoślązak Umie Pływać 2018”. 

Projekt dofinansowywany jest ze środków funduszu zajęć sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a realizowany za pośrednictwem Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu.

Adresatami projektu są uczniowie klas I-II - aktualnie 95 dzieci, uczęszczających do placówek oświatowych z terenu gminy Ząbkowice Śląskie. Program obejmuje 10 zajęć (po 2 godziny lekcyjne) na pływalni w Strzelinie pod okiem wykwalifikowanej kadry. Dzieci zostały zakwalifikowane do programu po wcześniejszych zgłoszeniach przez dyrektorów szkół o ilości uczestników. Obecnie uczestnikami zajęć jest młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych  w Zwróconej, Stolcu i szkół podstawowych nr 1, nr 2 i nr 3 w Ząbkowicach Śląskich.

Dla przypomnienia, w pierwszej edycji programu w 2018 roku (luty -  czerwiec) wzięło udział 120 dzieci w podziale na 8 grup.

Gmina Ząbkowice Śląskie po raz kolejny uczestniczy w projekcie bez wkładu finansowego, a zajęcia w ramach następnych edycji programu planuje realizować już na ząbkowickiej krytej pływalni.

ms. / em24.pl

1

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 95 dzieci w kolejnej edycji programu „Umiem pływać 2018”

    2018-10-11 12:57:48

    gość: ~zainteresowany

    ostatnio dodany post

    A dlaczego nie ma dzieci z Braszowic?

REKLAMA