Express-Miejski.pl

GDDKiA zmieniła cykl funkcjonowania sygnalizacji świetlnej. Kierowcy niezadowoleni

Największy problem jest w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy w oczekiwaniu na przejazd stoi po kilkanaście samochodów fot.: em24.pl

Kilka miesięcy temu na skrzyżowaniu ulicy Bohaterów Getta w Ząbkowicach Śląskich z krajową ósemką zmieniony został cykl funkcjonowania sygnalizacji świetlnej.

Kierowcy skarżą się, że po zmianach aby wyjechać na krajową ósemkę lub przez nią przejechać zmuszeni są do stania w co najmniej kilkuminutowych korkach. Największy problem jest w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy w oczekiwaniu na przejazd stoi po kilkanaście samochodów.

Władze ząbkowickiego magistratu wystąpiły do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o przywrócenie cyklu funkcjonowania sygnalizacji na ten, który obowiązywał dotychczas. GDDKiA w swoim stanowisku tłumaczy, że nie jest to możliwe, a zmiana cyklu sygnalizacji świetlnej wiąże się z opracowaniem i zatwierdzaniem projektu docelowej organizacji ruchu. Proces przygotowania projektu i uzyskania stosownych zatwierdzeń oraz wprowadzenie zmiany może trwać nawet pół roku.

Ponadto zmiana nie może dotyczyć tylko jednego skrzyżowania, ale w przypadku jakichkolwiek zmian konieczne jest dostosowanie sąsiednich skrzyżowań, które także są sterowane za pomocą sygnalizacji świetlnej.

GDDKiA przyznało, że do trzech miesięcy na skrzyżowaniu mają docelowo zostać zamontowane czujniki, które będą sterowały sygnalizacją zgodnie z natężeniem ruchu. Zastosowanie takiego rozwiązania powinno usprawnić funkcjonowanie sygnalizacji i rozładować tworzące się korki. Tymczasem kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Przynajmniej do końca roku.

ms. / em24.pl

5

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • GDDKiA zmieniła cykl funkcjonowania sygnalizacji świetlnej. Kierowcy niezadowoleni

  2018-10-11 09:25:52

  gość: ~Mieszkaniec

  Ohoo no to juz widzę te korki na 1 listopada! :O

 • 2018-10-11 09:57:34

  gość: ~Kierowca

  @~Mieszkaniec

  Do 1 listopada to muszą wyremontować Daszyńskiego i puścić dla ruchu, bo będzie już całkiem meksyk. Mam nadzieję, że zdają sobie z tego sprawę, bo jeżeli nie to na cmenta lepiej na nogach iść - bezpieczniej, szybciej i paradoksalnie wygodniej może być w tym roku :)

 • 2018-10-11 10:28:52

  gość: ~vbn

  GDDKiA w swoim stanowisku tłumaczy, że nie jest to możliwe, a zmiana cyklu sygnalizacji świetlnej wiąże się z opracowaniem i zatwierdzaniem projektu docelowej organizacji ruchu. Proces przygotowania projektu i uzyskania stosownych zatwierdzeń oraz wprowadzenie zmiany może trwać nawet pół roku.

  G Ó W N O prawda. Specjalnie dłużej świeci zielone na DK8 żeby pokazać, że wcale nie potrzeba przebudowy i wszystko mieści się w granicach normy. Taki tani chwyt w wykonaniu zarządcy drogi :)

 • 2018-10-11 11:41:57

  gość: ~ania

  takie czujniki sa zamontowane na skrzyzowaniu z mala obwodnica i w braszowicach i fajnie sie to sprawdza wiec tylko uzbroic sie w cierpliwosc trzeba

 • 2018-10-11 13:58:54

  gość: ~Ciekawy

  ostatnio dodany post

  A co na to pan Gnach od ekologii? Przecież te auta, które stoją to kopcą i kopcą. Był Pan rok temu taki aktywny a teraz? Po jednym roku uświadamiania ciemnej masy społecznej Ząbkowic dał Pan sobie spokój?

REKLAMA