Express-Miejski.pl

Ukradł papierosy i markowy alkohol na kwotę ponad 8 tys zł. Planował obrabować kolejne sklepy

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

54-latek włamał się do dyskontu i skradł z niego znaczną ilość papierosów oraz alkoholu. Planował kolejne włamania. Miał nawet listę sklepów, które planował obrabować.

Jego plan dalszych włamań i kradzieży udaremnili policjanci z Ząbkowic Śląskich, którzy 7 października odwiedzili 54-latka w jego domu. Policjantom w wykryciu sprawcy pomógł monitoring, a po wizycie w mieszkaniu podejrzanego mundurowi nie mieli już wątpliwości, że dobrze trafili - w lokum złodzieja znaleźli ubrania, w których jeszcze we wrześniu dokonał przestępstwa.

- 54-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego okradł sklep na łączną kwotę ponad 8 tys. zł. Aby przenieść skradzione przedmioty zabrał ze sklepu także torby z logo danego dyskontu - informuje Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji. - Zatrzymany planował też kolejne włamania. Miał nawet przygotowaną listę z adresami sklepów na terenie trzech sąsiednich powiatów - mówi policjantka i dodaje, że 54-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Część skradzionych rzeczy policjantom udało się odzyskać. Pozostałe 54-latek sprzedał i spożytkował samemu. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli w jego mieszkaniu około 25 porcji amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA