Biegacze rywalizowali w Bardzie na trzech dystansach. Znamy najlepszych

IV Bardzka Piąteczka w obiektywie

IV Bardzka Piąteczka w obiektywie fot.: UMiG Bardo

22 września w Bardzie odbyła się czwarta edycja biegu przełajowego „Bardzka Piąteczka”. Na najdłuższym dystansie najlepszy okazał się Piotr Kociołowicz z Janowca.

Trasa prowadziła po drogach szutrowych i leśnych Nadleśnictwa Bardo. Zarówno start jak i meta były usytuowane na terenie hotelu „Bardo”. Imprezę poprowadził Mariusz Bernaczek.

Na dystansie 15 km w szranki stanęło trzech śmiałków. Najlepszy okazał się Piotr Kociołowicz z Janowca z czasem 1 godz. 9 min i 32 sek. Cztery minuty po nim na metę wpadł Robert Ziętarski z Kłodzka, a na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Kornaś z Braszowice z czasem 1 godz. 48 min i 59 sek.

Bieg na 10 km zdominował Adrian Wojnar z Dusznik-Zdroju, który dwie pętle pokonał w czasie 48 min i 37 sek. Drugie miejsce zajął Marcin Gajewski z Kłodzka, uzyskując czas 49 min i 59 sek. Na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Kowal (czas: 50 min 35 sek). Wśród kobiet dystans 10 km wybrała tylko Sylwia Kodzis z Janowca, która osiągnęła czas 1 godz. 13 min i 1 sek.

Największa rywalizacja miała miejsce na odcinku 5 km. Wśród mężczyzn wygrał Robert Sadzik z Barda z czasem 25 min 15 sek. Drugie miejsce zajął Roman Trocha z Dzierżoniowa, któremu pokonanie pętli zajęło 25 min i 47 sek. Na najniższym stopniu podium uplasował się Mariusz Konieczyński, który do zwycięzcy stracił blisko trzy minuty. U kobiet najlepsza okazała się Jadwiga Sowińska z Barda z czasem 28 min i 32 sek. Blisko 30 sekund po niej linię mety przekroczyła Anita Kuźlak również z Barda, uzyskując czas 29 min i 5 sek. Na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Decko z Wrocławia (czas: 30 min i 48 sek.).

Najmłodszym uczestnikiem okazał się Jan Kornaś, który trasę 5 km pokonał w czasie 37 min 39 sek. Najstarszym zawodnikiem był Stanisław Gil, który również startował na najkrótszym dystansie (czas: 29 min 1 sek).

W imieniu burmistrza Krzysztofa Żegańskiego nagrody najlepszym wręczała Marta Ptasińska - kierownik Referatu Rozwoju i Promocji w bardzkim urzędzie. Sponsorami biegu byli: gmina Bardo, Hotel Bardo oraz firma Ski Raft.

Pełną listę z wynikami można zobaczyć na stronie ultimasport.pl.