Express-Miejski.pl

Pieniący proszek zanieczyszcza przydrożny potok [foto] [aktualizacja]

Pieniący proszek zanieczyszcza potok w pobliżu Ostroszowic fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 384 nieopodal Jodłownika (gm. Stoszowice) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki, z której wysypały się środki chemiczne.

Zdarzenie miało miejsce 6 sierpnia około godz. 13. Prawdopodobniej pojazd ciężarowy na jednym z zakrętów uderzył w zabezpieczające mostek barierki, w wyniku czego z naczepy samochodu, częściowo do potoku, wysypały się opakowania z deteregentem. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. 

Na miejscu działają strażacy z trzech powiatów: ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego. Starają się oni zabezpieczyć przydrożny potok, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pieniącego środka, który spływa w kierunku Ostroszowic. Na miejsce została zadysponowana także specjalistyczna grupa chemiczna.

W wyniku uderzenia uszkodzone zostały także barierki na mostku. Na miejscu zdarzenia ruch pojazdów odbywa się wahadłowo.

[AKTUALIZACJA, g. 18]: Do potoku dostało się około 25 litrów płynu do prania i 10 litrów płynu do mycia naczyń. Specjalistyczna grupa, która przybyła na miejsce zdarzenia nie stwierdziła zagrożenia chemicznego.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA