Express-Miejski.pl

Wpuszczą ponad 1300 zajęcy na teren powiatu ząbkowickiego

Omówienie programu odbudowy zwierzyny drobnej w powiecie ząbkowickim fot.: Starostwo Powiatowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

3 sierpnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich omówiono realizację programu obudowy zwierzyny drobnej w powiecie ząbkowickim.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Nadleśnictwa Bardo Śląskie oraz Henryków, członkowie 13 kół łowieckich powiatu ząbkowickiego, a  także przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii. 

 Tematem spotkania było przedstawienie i omówienie I i II edycji „Programu odbudowy populacji zwierzyny drobnej w powiecie ząbkowickim”. Jego pierwsza część była realizowana w latach 2013-2016. W tym czasie wypuszczonych zostało łącznie 700 szt. zajęcy szaraków pochodzących z hodowli klatkowo-zagrodowej. Łączny koszt I edycji programu sięgnął kwoty 208.972,00 zł. Całość programu dofinansowana była przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. 

Druga edycja programu realizowana będzie w latach 2017-2020, a pierwsze wypuszczenia zajęcy przewidziano na wrzesień bieżącego roku.

Łączny budżet programu wyniesie 415.793,44zł (brutto), w tym 233.100,00zł to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W ciągu trzech lat trwania programu wypuszczonych zostanie  łącznie 1304 szt. zajęcy szaraków pochodzących z hodowli klatkowo-zagrodowej Tadeusza Kaczmarczyka w Paszkowie. Średni koszt jednego zająca wyniesie 318,86 zł brutto.

Dodatkowo podczas spotkania poruszone zostały tematy inwentaryzacji zwierzyny występującej na terenie powiatu ząbkowickiego, szkód w rolnictwie oraz Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) i zagrożeń związanych z występowaniem tego wirusa na terenie kraju.

Na spotkaniu Przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego z Wałbrzycha wręczyli także staroście Romanowi Festerowi odznakę „Zasłużony dla Myślistwa” w podziękowaniu za wieloletnią współpracę.

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wpuszczą ponad 1300 zajęcy na teren powiatu ząbkowickiego

    2018-08-10 09:19:59

    gość: ~Aga

    ostatnio dodany post

    Wpuszczą zające, żeby mieli do kogo strzelać. Parszywi myśliwi.

REKLAMA