Express-Miejski.pl

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 5. Turniej im. Tomasza Zabawy

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

4 sierpnia na stadionie w Kamieńcu Ząbkowickim odbędzie się 5. Turniej im. Tomasza Zabawy. Początek zmagań seniorów o godz. 12. Od rana na orliku będą rywalizować dzieci.

Pomysł na organizację memoriału powstał w 2014 roku. Piłkarze i działacze drużyny Zamek Kamieniec Ząbkowicki poprzez towarzyski turniej chcą uczcić pamięć kolegi, który w wieku 30 lat przegrał walkę z rakiem. W swojej piłkarskiej przygodzie Tomasz Zabawa przez kilka sezonów występował w ząbkowickim Orle, do którego przeniósł się z Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Swój ostatni sezon jako piłkarz popularny „Żaba” spędził w macierzystej drużynie.

Piąty memoriał rozpocznie się o godz. 9.30 od turnieju młodzieżowego na orliku, w którym wezmą udział 3 lub 4 drużyny (w zależności od ilości chętnych) skladające się z najmłodszych piłkarzy. W zawodach oprócz nagród dla drużyn przewidziano wyróżnienia indywidualne w kategorii najlepszy strzelec, zawodnik, bramkarz oraz najlepszy egzekutor rzutów karnych (osobna konkurencja).

Turniej główny rozpocznie się o godz. 12 na naturalnym boisku trawiastym.Wezmą w nim udział cztery druzyny: Pogoń Duszniki-Zdrój, Ślęża Ciepłowody, Polonia Ząbkowice Śląskie oraz gospodarz turnieju Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Godzinę później na orliku rozpocznie się mecz przyjaciół Tomka.

Nagrody dla najlepszych drużyn poszczegolnych turniejów wręczą rodzice Tomasza Zabawy, a memoriał zakończy się wspólnym grillem. - Serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Złotostockiej 7 - zachęća Ryszard Bierut, prezes klubu oraz działacze i zawodnicy.

mwinnik / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Już w najbliższą sobotę odbędzie się 5. Turniej im. Tomasza Zabawy

  2018-08-02 17:04:12

  gość: ~kibic

  brawo zpanowie!!! pelen szacun!!!

 • 2018-08-03 09:49:18

  gość: ~Kibi

  Duży szacunek. Szkoda, że w Orle, gdzie Tomek spędził kilka lat, nie robi się nic, żeby go upamiętnić. Rzadko odchodzą osoby w tak młodym wieku

 • 2018-08-06 16:32:47

  gość: ~Awxdz

  ostatnio dodany post

  ale czemu nie zapraszaja orla zabkowice na taka impreze ?

REKLAMA