Express-Miejski.pl

Szpunt nie jest już prezesem ZUK w Ziębicach. Znamy nazwisko jego następcy

Jacek Szpunt nie jest już prezesem ziębickiego Zakładu Usług Komunalnych fot.: mat. prasowe

W Zakładzie Usług Komunalnych w Ziębicach doszło do zmiany prezesa. Od kilku dni funkcję nowego szefa zakładu pełni Jan Andryszczak.

Powodem, dla którego Jacek Szpunt - dotychczasowy prezes ziębickiej komunalki został odwołany, jest nieudzielenie mu absolutorium za 2017 rok przez radę nadzorczą.

Zastępcą Szpunta jest 61-letni Jan Andryszczak posiadający spore doświadczenie w pracy samorządowej. W latach 1998–2008 pełnił on funkcję wicestarosty strzelińskiego. Od maja 2008 roku prowadzi działalność gospodarczą w zakresie realizacji projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków. Jest również pomysłodawcą wielu inicjatyw społecznych, m.in. największego projektu samorządowego w powiecie strzelińskim – Programu Ochrony i Zagospodarowania wód Ślęża – Oława, do którego przystąpiło 14 gmin, 3 powiaty i 2 województwa.

Jacek Szpunt, odchodząc z funkcji szefa Zakładu Usług Komunalnych w Ziębicach podziękował załodze za za wspólną pracę w ostatnich trzech latach. Pełna treść stanowiska byłego już prezesa ZUK poniżej:

Dziękuję załodze ZUK Ziębice za wspólną ciężką pracę w ostatnich trzech latach. Z pewnością nie było łatwo sprostać oczekiwaniom Prezesa, dopasować się do trudnej sytuacji gospodarczej i całkowicie zmienić mentalność pracy w ZUK Ziębice.

Wiele sukcesów drobnych i większych powstało dzięki Waszemu zaangażowaniu. Gdyby nie Wasze działania i pomysły - całego zespołu i każdego z osobna, nie doprowadzilibyśmy Spółki do tego poziomu, na jakim jest obecnie.

Wymianę i zakupy nowego sprzętu, remonty istniejących staroci, i ciągły rozwój nie byłby możliwo bez Waszej pracy. Mam tylko nadzieję, że kierunek zmian wytyczony przeze mnie będzie realizowany, że spółka utrzyma się na rynku mimo, iż wiele osób życzyło by sobie inaczej.

Spółka komunalna jest przedsiębiorstwem wymagającym wsparcia swego właściciela, niestety jak było widać w ostatnim czasie (1,5 roku) takiego wsparcia nie było, wręcz przeciwnie, wszelkie nasze działania prostujące potworny bałagan w Gminie Ziębice spotykały się z oporem i blokadą. Przykładem choćby cały przetarg na odpady i budżet na niego przeznaczony (zresztą nieoficjalnie przyczyna zmiany prezesa zarządu).

Jak kończą się oszczędności i nieracjonalna polityka budżetowa widać w ostatnim czasie w Ziębicach , a także w każdym gospodarstwie domowym, które wytwarza odpady!!! A przykładów niekompetencji i braku procesów jest tyle ile relacji ZUKu z Gminą i mieszkańcami!

Jeszcze raz dziękuję załodze za wsparcie, mieszkańcom życzę lepszych usług komunalnych, a nowemu prezesowi wytrwałości w zarządzaniu!

Z poważaniem 
Jacek Szpunt

ms. / em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Szpunt nie jest już prezesem ZUK w Ziębicach. Znamy nazwisko jego następcy

  2018-07-05 12:37:04

  gość: ~Pracownik

  Podziękował za współpracę ciekawe jaka za złodziejstwo za mobbing za to że pobrałem śmieciarki w lizing jakieś sprzęty pokupywal których nie ma nigdzie i długi zostawił. Można powiedzieć że ten dziad zrobil duże długi

 • 2018-07-05 13:30:24

  gość: ~jjjjjjaaaaaa

  W końcu go pożegnali!!! Szkoda że tak późno!!! O problemach w ZUKu huczaly cale ziebice a burmistrzowa udawala ze wszystko super!!!

 • 2018-07-05 14:26:48

  gość: ~fuchman

  Prezes wyrażnie wskazuje winnego sytuacji Zakładu - od półtora roku źle zarządzajacy własciciel. A kto jest właścicielem spółki? Burmistrz, którego przez nią powołana Rada Nadzorcza prezesa powołała i odwołała! Kolejny po naczelniku, sekretarzu, księgowym (ten ponownie został zatrudniony po miesiacu - cud czy sprytny wybieg?)człowiek "odkryty" przez panią Burmistrz. Co sie dzieje? Najlepsi fachowcy przestali nimi być?

 • 2018-07-05 14:28:51

  gość: ~fuchman

  Jeszcze jedno. Teraz na miejscu niełaskawej burmistrz bałbym się tego, co ... o wspołpracy będą ćwierkać ptaszki...

 • 2018-07-05 20:45:18

  gość: ~Aktywny

  A co tak do tych Ziębic ściągają posiłki ze Strzelina? Starosta -obecnie naczelnik gospodarki nieruchomościami , teraz wicestarosta .... ..........

 • 2018-07-05 21:10:21

  gość: ~fuchman

  Strzelin to dla Ziębic zaplecze "słoików". Kiedyś nasza burmistrz była słoikiem dla Strzelina. Rozpoznała teren.

 • 2018-07-06 07:30:48

  gość: ~Zet

  Super, druga zmiana na lepsze w listopadzie, kiedy Bira zakończy cztery lata nieudolności i doprowadzania gminy do ruiny.

 • 2018-07-23 10:57:41

  gość: ~anna

  jeśli chodzi o "zrobione" długi pana szpunta to proszę: 1,7mln!!!!  http://ziebice.info/2018/07/20/nowy-prezes-zuk-u-zastalem-zaklad-w-niezwykle-trudnej-sytuacji-finansowej/

 • 2018-08-06 11:32:25

  gość: ~wowa

  ostatnio dodany post

  Żaden z niego gospodarz, mieszkańcy byli dla niego nikim, nadzór nad personelem żaden!, każdy robi co chce.

REKLAMA