Express-Miejski.pl

Szpital w Ząbkowicach Śląskich ma nowoczesny tomograf komputerowy [foto]

Uroczyste przecięcie wstęgi z okazji pozyskania przez szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich nowego tomografu komputerowego fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 lipca w szpitalu św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z okazji pozyskania przez placówkę nowego tomografu komputerowego.

Nowy sprzęt zapewnia znakomitą jakość obrazowania w badaniach: angiograficznych, onkologicznych i neurologicznych. Jest też bardzo bezpieczny dzięki zastosowaniu szeregu unikalnych rozwiązań. Badania są przeprowadzane przy użyciu możliwie najmniejszej dawki promieniowania jonizującego, co ma wielkie znaczenie zwłaszcza w badaniach onkologicznych i dzieci.

Tomograf SOMATOM go.Now. firmy Siemens jest wyposażony w 16 rzędów detektorów pozwalających zobrazować do 32 warstw. Urządzenie kosztowało 1,3 mln zł, a jego zakup został w całości sfinansowany ze środków własnych EMC Instytutu Medycznego SA. 

- Tomograf jest nowy, a zakres jego działania bardzo szeroki. Aparat jest wyposażony w 16 rzędów detektorów, a dla porównania poprzednie urządzenie którym dysponowaliśmy było tylko dwurzędowe. Jakość wykonywanych badań będzie więc teraz znacznie wyższa niż dotychczas i bardziej precyzyjna. O tym jak ważne jest badanie za pomocą tomografu komputerowego wie chyba każdy - często dzięki niemu ratujemy pacjentom ich życie lub zdrowie - mówiła Alicja Kulawiec, dyrektor placówki.

Szpital św. Antoniego od 2005 roku należy do EMC Instytutu Medycznego SA. Placówka realizuje świadczenia w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i opłacane bezpośrednio przez pacjentów. Leczenie prowadzone jest na 6 oddziałach: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, chorób dziecięcych, neonatologii, ginekologii i położnictwa.

W uroczystości prezentacji nowoczesnego tomografu wzięli udział m.in. Roman Fester - starosta ząbkowicki, Mariusz Szpilarewicz - wicestarosta ząbkowicki, Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich, Rafał Szmuc - prezes zarządu EMC IM SA, Alicja Kulawiec - dyrektor szpitala oraz ks. Krzysztof Faron. 

mwinnik / em24.pl

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Szpital w Ząbkowicach Śląskich ma nowoczesny tomograf komputerowy [foto]

  2018-07-05 09:38:35

  gość: ~umiłowany w chrystusie panu

  a po ch... tam ten ksiądz?
  czy ci panowie w sukienkach wszędzie muszę wpieprzyć swój nochal?

 • 2018-07-05 09:48:10

  gość: ~ja i ja

  @~umiłowany w chrystusie panu
  a co cię to obchodzi? więcej robi w tym szpitalu niż zrobi ten tomograf

 • 2018-07-05 10:31:44

  gość: ~takitam

  @~ja i ja

  Może jakieś konkrety, czyli co takiego nadzwyczajnego robi tam ten ksiądz ?

  Poza tym, w artykule możemy przeczytać, cyt:
  /////W uroczystości prezentacji nowoczesnego tomografu wzięli udział m.in. Roman Fester - starosta ząbkowicki, Mariusz Szpilarewicz - wicestarosta ząbkowicki, Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich, Rafał Szmuc - prezes zarządu EMC IM SA, Alicja Kulawiec - dyrektor szpitala oraz ks. Krzysztof Faron. /////

  Rozumiem obecność Rafała Szmuca - prezesa zarządu EMC IM SA i Alicji Kulawiec - dyrektor szpitala, ale co tam robi cała ta reszta towarzystwa, to doprawdy nie wiem.

  Jeśli Roman Fester - starosta ząbkowicki, Mariusz Szpilarewicz - wicestarosta ząbkowicki, Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich dołożyli się z prywatnych pieniędzy do tego tomografu, to wszystko OK, czyli mają prawo się tam prezentować i pokazywać, w innym przypadku, to tylko lans i PR w najgorszym komunistycznym wydaniu.

 • 2018-07-05 21:21:28

  gość: ~ass

  @~takitam zgadza się w ich wypadku to tylko lans Orzeszek wszędzie się wciska gdzie tylko się da, tutaj brakuje mi tylko Dominika ze stolca.

 • 2018-07-05 12:06:41

  gość: ~ja

  W czym pomoże ksiadz ????Wez się chłopie nie kompromituj. Uzasadnij to logicznie. Czekam.

 • 2018-07-05 09:45:54

  gość: ~cvbn

  Pewnie święcił tomograf, albo dawał ostatnie namaszczenie i przypadkowo się załapał na fotkę :D

 • 2018-07-05 09:51:15

  gość: ~xxxx

  @~cvbn
  Czy to nie ksiądz kulturysta z Jadwigi? To by wszystko wyjaśniło. Ktoś musiał wnieść ten tomograf.

 • 2018-07-05 09:49:57

  gość: ~ja i ja

  I po co w takim pseudoszpitaliku taki tomograf? Przecież to nie placówka ratująca stricte życie bo jak tylko trafi się cięższy przypadek to od razu wrocław lub polanica, ludzi w tym mieście i tak nie będzie stać na prywatne badanie tym tomografem, a pacjentów z oddziału i tak gdzie indziej wysyłają na tomograf :D

 • 2018-07-06 21:39:54

  gość: ~mnm

  @~ja i ja
  Popieram ten komentarz. Ciekawe. Gdy pojawia się komentarz krytykujący ten pseudo szpital, natychmiast administrator ocenia go jako "słaby"

 • 2018-07-07 18:19:19

  gość: ~Młody

  @~mnm

  Ja nie jestem administatorem i dałem Ci plusa, a wcześniej minusa, więc raczej to ludzie oceniają te komentarze (czyt. personel szpitala, samorządowcy, dyrektorka etc.) i stąd te plusy. Normalny człowiek o zdrowych zmysłach wie, że jak coś mu się dzieje i konieczna jest wizyta w szpitalu to lepiej jechać gdziekolwiek indziej byle nie do Ząbkowic...

 • 2018-07-05 10:56:10

  gość: ~jan

  takitam dostaniesz od ksiedza ostatnie namaszczenie,zatruwasz powietrze.

 • 2018-07-05 11:22:49

  gość: ~takpytam

  A panie pielęgniarki i panowie lekarze będą potrafili obsłużyć ten sprzęt?

 • 2018-07-05 15:21:45

  gość: ~Eb

  No teraz będą łoić prywatnie po godzinach

 • 2018-07-05 23:04:30

  gość: ~sfrustrowana

  Jak zwykle zamiast się cieszyć, że szpital się rozwija i nabywa coraz lepszy sprzęt to większość będzie złośliwie krytykować i wypisywać debilne komentarze... Typowe Polaczki.

 • 2018-07-05 23:09:20

  gość: ~kulturysta

  Jeśli coś się nie podoba, nie trzeba przychodzić do tego szpitala...jeśli jest taki zły. Proponuję szpital w Warszawie...na Banacha ;)

 • 2018-07-08 12:39:55

  gość: ~Karwakafka

  ostatnio dodany post

  Ten szpital ma wygląd nowoczesny ale lekarze do kitu godzinami trzeba czekać Brak w nim ducha serdeczności Sami wiecie jak jest -tylko nie tam

REKLAMA