Express-Miejski.pl

700 lat skupienia i modlitwy. Festyn parafialny w Ciepłowodach

Festyn parafialny w Ciepłowodach fot.: UG Ciepłowody

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

30 czerwca w Ciepłowodach miał miejsce festyn parafialny, zorganizowany z okazji 700 lat miejscowej świątyni.

Głównym organizatorem imprezy była Rada Parafialna z księdzem proboszczem Ryszardem Słowiakiem – dziekanem Dekanatu Ziębice. Dochód z całej zabawy przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów remontu organów w ciepłowodzkim kościele.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, z których chętnie korzystali dorośli i dzieci. Całość rozpoczęło nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie dokonano otwarcia wystawy pt. Kościół w Ciepłowodach – 7 wieków historii. Autorem merytorycznym był Kamil Pawłowski, opracowaniem graficznym zajęła się Edyta Zielonka. Dzień zakończyła zabawa taneczna. Już kolejny raz dużym zainteresowaniem przybyłych gości cieszyła się loteria fantowa. Wśród nagród czekały atrakcyjne sprzęty gospodarstwa domowego i rower.

- Nasz kościół to wyjątkowa świątynia przepełniona modlitwą i skupieniem. Świętujemy 700. rocznicę pierwszej historycznej wzmianki o niej, choć wiadomo, że obiekt musiał istnieć w Ciepłowodach już dużo wcześniej, prawdopodobnie już w II poł. XIII wieku – mówi historyk Kamil Pawłowski. - Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego zorganizowano festyn. Chcieliśmy zebrać środki finansowe na pokrycie prac remontowych przy naszych organach, wspaniałym instrumencie zbudowanym przez świdnicką firmę Schlag & Söhne w 1873 roku - dodaje.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 700 lat skupienia i modlitwy. Festyn parafialny w Ciepłowodach

    2018-07-02 19:53:29

    gość: ~Kyrie eleison

    ostatnio dodany post

    Nasza pani była.:)))))

REKLAMA