Express-Miejski.pl

Nie dorzucą pieniędzy do kupna radiowozu. Fundusze przeznaczą na nowe auto służbowe

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ciepłowodzcy radni nie przyjęli uchwały dotyczącej dofinansowania zakupu radiowozu dla komendy w Ząbkowicach Śląskich. Tłumaczą to potrzebą kupna nowego auta służbowego.

Pojazd, którym do tej pory poruszali się pracownicy ciepłowodzkiego urzędu od kilkunastu dni stoi uszkodzony. W ubiegłym miesiącu brał on udział w kolizji. W tył prowadzonego przez wójta Fiata Punto uderzył inny pojazd osobowy. - Aktualnie jako pracownicy urzędu korzystamy z auta zastępczego na koszt sprawcy kolizji - tłumaczył Łukasz Białkowski na wspólnym posiedzeniu komisji.

Auto zostało zniszczone na tyle poważnie, że ubezpieczyciel ocenił uszkodzenia jako szkodę całkowitą. Radni, nie mając jeszcze tej wiedzy i tak zdecydowali by nie naprawiać pojazdu, ale wygospodarować środki na zakup nowego. Tym bardziej, że ostatnio, pojazd z 2004 roku będący w gminie od kilkunastu lat z przebiegiem blisko 300 tysięcy kilometrów coraz częściej miewał awarie.

Radni na kupno nowego pojazdu urzędniczego wygospodarowali 55 tys. zł i taką też kwotę zabezpieczono w budżecie dokonując niezbędnych zmian. 15 tys. zł zabrano z zadania dotyczącego dofinansowania zakupu radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowiach Śląskich, a 40 tys. zł z innych działów.

Z zapytania ofertowego wynika, że fabrycznie nowy pojazd ma być przede wszystkim ekonomiczny (maksymalne spalanie w cyklu mieszanym to 6 l/100 km) i mieć przedni napęd. Minimalna pojemność silnika ma wynosić 1199 cm3, a moc silnika to co najmniej 82 konie mechaniczne. Ponadto autoryzowany punkt serwisowy firmy, która złoży najkorzystniejszą ofertę musi znajdować się do 70 km od siedziby urzędu gminy w Ciepłowodach. Oferenci na składanie ofert mają czas do 9 lipca.

ms. / em24.pl

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nie dorzucą pieniędzy do kupna radiowozu. Fundusze przeznaczą na nowe auto służbowe

  2018-07-03 12:56:26

  gość: ~Miszkaniec

  Bardzo dobra decyzja.

 • 2018-07-03 14:18:14

  gość: ~Kator

  Dokładnie. Od wyposażania policji jest państwo, a nie gminy. Niedługo gminy za swoje będą składać się na wynagrodzenia posłów, senatorów, wozy strażackie, czołgi dla wojska itd. itd. Gdzie są pieniądze od państwa? Kolejny efekt dobrej zmiany.

 • 2018-07-04 22:54:13

  gość: ~Wiadomo

  No i wszystko jasne :) taki jest dokładnie obraz prężnego rozwoju tej gminy:
  - inwestycja (i to chyba z pożyczonych pieniędzy) polegająca na zrobieniu drogi do aktualnego sołtysa,
  - nowe auto wójta.
  Beneficjentami są dwie osoby:). A przepraszam bo zapomiałem o kluczowej „inwestycji” polegającej na niszczeniu szkoły i doprowadzeniu do odwołania Pani dyrektor.
  Obraz nędzy i rozpaczy.

 • 2018-07-05 10:38:56

  gość: ~no tak

  @~Wiadomo
  zgadzam się z poprzednikiem wypowiedzi. a auto służbowe musi być nowe ???? nie może być 2 lub 3 lub 4-letnie ? przecież nowe auto zaraz po wyjeżdzie z salonu traci na wartości. widać to pewnie przemyślana decyzja........

 • 2018-07-05 10:41:12

  gość: ~Ubogi

  @~no tak
  Kto bogatemu zabroni?

 • 2018-07-05 13:06:04

  gość: ~Tatata

  @~no tak
  A gdzie kupisz i jakie nowe auto za 50.000

 • 2018-07-05 19:21:52

  gość: ~Wiadomo

  @~Wiadomo
  Mała poprawka :). Te inwestycje to za pożyczone pieniądze bo wzięto kredyt. Tak przy okazji dla tych co mówią ze nowy wójt coś oddłuża. Zadłuża :).
  Najlepsze w tym jest to ze to inwestycje nie służące praktycznie nikomu. W szczególności droga to jakaś porażka, bo w zasadzie do jednej posesji. Tylko po to żeby zrobić dobrze sołtysowi?!?
  To nie są inwestycje sluzace ogółowi i mieszkańcom. Zmarnował pieniądze na projekt kanalizacji a teraz bierze się za budowę bezsensownej drogi.

 • 2018-07-06 07:39:52

  gość: ~Ona

  @~Wiadomo

  Wójt stoi z młotkiem i wali nim po ścianach niszcząc budynek, czy dzieciom zakazuje nauki? Szkoła to nie jest pani dyrektor, tylko przede wszystkim dzieci i grono pedagogiczne. Od wyrzucenia dyrektorki minął już rok i jakoś nie widać żeby szkoła to odczuła. Dzieciaki się uczą, nauczyciele pracują, wójta w kajdankach nie wyprowadzili Głupie gadanie kilku desperatów związanych z byłą dyrektorką, że wójt niszczy szkołę

 • 2018-07-06 07:55:10

  gość: ~Szczęsciarz

  @~Ona
  Tak dla wyjaśnienia. Skutków nieprzemyślanych decyzji nie widać od razu. Konsekwencje rozbicia w szkole zobaczycie po czasie. Wtedy jest już za późno żeby się cofnąć. Ciekawe jakie są wyniki gimnazjalne. Na szczęście moje dzieci już nie chodzą do szkoły. Oczywiście można niszczyć zgodnie z prawem, ale czy o to chodzi. Według mnie ktoś sobie nie radzi z zarządzaniem. Inwestycje żenujące. Zestawiając z tym co robiono wcześniej to nie można nazwać tego nawet pudrowaniem. Cóż chyba na to zasługujemy. Jedyny suweren który cieszy się z niczego. W tym inni powinni z nas brać przykład

 • 2018-07-06 08:22:53

  gość: ~Szczęściara

  ostatnio dodany post

  @~Szczęsciarz
  Wyniki były bardzo wysokie - poczytaj sobie o tym, a później neguj

REKLAMA