Express-Miejski.pl

Ząbkowice Śląskie przyjazne inwestorom

zdjęcie ilustracyjne fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Wchodzą w życie ważne przepisy dotyczące wspierania nowych inwestycji. Umożliwiają one skorzystanie z nowego modelu ulg od podatku dochodowego dla przedsiębiorców.

Gmina Ząbkowice Śląskie zaprasza do zapoznania się ze wstępną ofertą nieruchomości będących jej własnością,dla których Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego gminy Ząbkowice Śląskie przewiduje prowadzenie działalności usługowej czy produkcyjnej.

- W nowych przepisach upatrujemy dużą szansę dla małych i średnich przedsiębiorstw - na wspieraniu których ogromnie mi zależy - mówi burmistrz Marcin Oreszek. - Nowe możliwości będą doskonałym uzupełnieniem i kontynuacją dotychczasowej polityki samorządu gminy wobec przedsiębiorców, mam tu na myśli: uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego dla całej gminy, szeregu ulg poprzez uchwały Rady Miejskiej: o pomocy de minimis, uchwały o tzw. regionalnej pomocy inwestycyjnej, poprzez przyjazną politykę podatkową - kontynuuje szef ząbkowickiego magistratu.

Przypomina również, iż w Ząbkowicach Śląskich od lat nie wzrosły podatki od nieruchomości pod działalność gospodarczą, ograniczono obciążenia biurokratyczne i formalności administracyjno-prawne załatwiane są szybko, a dodatkowo w samorządzie funkcjonuje Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości. - Nowe przepisy będą bodźcem dla większej liczby małych i średnich przedsiębiorstw do inwestowania na gruntach gminnych. To szansa dla firm, które do tej pory nie dysponowały wystarczającymi środkami, aby zainwestować w strefie ekonomicznej. Dlatego już w przeddzień wejścia w życie ustawy chcemy wyjść z ofertą terenów pod usługi i produkcję, przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw - dodaje Orzeszek.

Zmiany, o których mowa powyżej wprowadza ustawa z 10 maja  o wspieraniu nowych inwestycji. W myśl tej ustawycały obszar Polski „stanie się” specjalną strefa ekonomiczną i tym samym objęty zostanie możliwością uzyskania ulg – nie tak jak było to do tej pory – gdzie tylko grunty włączone w strefy ekonomicznej mogły otrzymać zwolnienie od podatku. Warunki uzyskania zwolnienia zostaną uzależnione m.in. od wielkości przedsiębiorstwa czy poziomu bezrobocia w danym powiecie. Okres wsparcia będzie wynosił od 10 do 15 lat.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ząbkowice Śląskie przyjazne inwestorom

  2018-06-11 12:52:38

  gość: ~Arek

  Orzeszek, zrozum, kto Ci zainwestuje na działkach nie uzbrojonych!!!
  Przestań działać pod publiczkę włóż tyle energii w realne działanie co w zakłamywanie rzeczywistości a będzie nam znacznie lepiej w Ząbkowicach.

 • 2018-06-11 14:10:25

  gość: ~autopsja

  Ząbkowice to przyjazne inwestorom są, to prawda, ale tylko do momentu podpisania umowy :) Potem już gorzej...i gorzej...

 • 2018-06-12 15:17:56

  gość: ~inwestor

  ostatnio dodany post

  @~autopsja

  gdyż?

REKLAMA