Express-Miejski.pl

Konferencja prasowa Dariusza Jagieły - kandydata na burmistrza Ząbkowic Śląskich [foto] [video]

Konferencja Dariusza Jagieły - kandydata na burmistrza Ząbkowic Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Praca, zdrowie, mieszkania - to tylko kilka z wielu aspektów, jakie dziś podczas konferencji prasowej poruszył Dariusz Jagieła - kandydat na burmistrza Ząbkowic Śląskich.

W przygotowanej prezentacji multimedialnej kandydat przedstawił statystyki z Głównego Urzędu Statystycznego za 2016 rok, z których wynika, że Ząbkowice Śląskie są na 133 miejscu wśród 919 miast pod względem wyludniania się, w powiecie ząbkowickim panuje spore bezrobocie oscylujące na poziomie 14 proc., a średnie wynagrodzenie wyniosło niespełna 3.5 tys. zł brutto i jest mniejsze niż w większości miast w Polsce.

POBIERZ PREZENTACJĘ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ KANDYDATA [KLIK]

Jagieła przytoczył łącznie 13 podstawowych wskaźników opisujących sytuację społeczno-demograficzną miasta. W każdej ze statystyk odnosił się do miast o podobnej liczbie mieszkańców i strukturze (Łapy, Jelcz-Laskowice). - Jesteśmy miastem, w którym niewielki odsetek mieszkańców w porównaniu do innych posiada wykształcenie wyższe. Wynika to z faktu, że ludzie, którzy stąd wyjeżdżają do większych miast by zdobywać wyższe wykształcenie, nie widzą potrzeby, aby wracać do Ząbkowic Śląskich - tłumaczył Jagieła, analizując dane GUS.

Zdrowie, jako priorytet

Kandydat zauważał też, że jeśli chodzi o przyrost naturalny, Ząbkowice Śląskie plasują się przy końcu stawki, zaś przodują w statystyce dotyczącej największej liczby zgonów. - Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest brak regularnych wizyt u lekarzy, brak profilaktycznych badań i choroby kardiologiczne, o których dowiadujemy się zbyt późno - tłumaczył Jagieła. Zapowiadał, że jeżeli wygra wybory, to zrealizuje program profilaktyki medycznej i prozdrowotnej, przy współpracy z lekarzami pierwszego kontaktu oraz szpitalem. - Będzie to polegało na finansowaniu przez gminę badań profilaktycznych, których celem będzie skuteczna diagnostyka chorób śmiertelnych. Wszyscy mieszkańcy będą korzystać z badań refundowanych.

Rodzina musi mieć pieniądze, czyli praca

Kolejny aspektem, na który Jagieła zwrócił uwagę, był temat pracy. Aby zaspokoić swoje potrzeby bytowe ludzie muszą pracować i godnie zarabiać, dlatego też jednym z głównych założeń kandydata jest tworzenie nowych miejsc pracy i przyciągnięcie inwestorów do Ząbkowic Śląskich. - Kilkanaście lat temu przy współpracy z burmistrzem Kotowiczem i zastępcą Ireneuszem Woźniakowskim rozmawialiśmy o zamiarach stworzenia miejsca rozwoju przemysłowego między Zwróconą a Bobolicami, przy krajowej ósemce, nieopodal stacji benzynowej. W tym celu udaliśmy się do Agencji Nieruchomości Rolnych, która była właścicielem ziemi, wykonaliśmy studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, aby ten teren przejąć. W międzyczasie doszło jednak do kolejnych wyborów, które burmistrz Kotowicz przegrał. Okazało się, że burmistrzem została osoba powiązana z partią rządzącą i wszystko wskazywało na to, że nie będzie żadnych problemów, żeby gdzieś na górze, w ministerstwie, ta inwestycja została zablokowana. Okazało się jednak, że ministerstwo rolnictwa napisało odmowę, jeśli chodzi o odrolnienie tego terenu. Zadziałały siły, które zablokowały możliwość rozwoju gospodarczego w Ząbkowicach Śląskich - opowiadał Jagieła. Dodawał, że nalegał, aby doprowadzić tę inwestycję do skutku, nawet kosztem postawienia się politykom na szczeblu centralnym i namawiał do tego burmistrza Orzeszka. - To miało być działanie na rzecz gminy, na rzecz rozwoju Ząbkowic Śląskich, które ostatecznie, mimo wielu starań zostało zniweczone, a burmistrz bronił swojego stanowiska, zasłaniając się oporem na poziomie rządowym u koalicjanta (koalicjanta Platformy Obywatelskiej, czyli Polskiego Stronnictwa Ludowego - przyp. red) - dodawał. Jagieła zapewnił, że jeśli zostanie włodarzem, to temat ten będzie traktował bardzo poważnie i chce stworzyć strefę ekonomiczną właśnie w tym miejscu. Tym bardziej, że w pobliżu zostały zaplanowane korytarze dla nowej drogi S8.

Rodzina musi mieć gdzie mieszkać

Jagieła podczas konferencji zwracał uwagę na konieczność budowy mieszkań. W prezentacji ukazał rozwój Ząbkowic Śląskich na przestrzeni kilkudziesięciu lat i wskazywał, że już w okresie międzywojennym i po wojnie miasto rozwijało się właśnie m.in. poprzez budowę domów, bloków czy osiedli. - Tworzenie miejsc pracy i budowa mieszkań to jedyna droga, aby Ząbkowice Śląskie zaczęły się rozwijać. Nie ma innej możliwości. Ząbkowice Śląskie mają być miejscem, gdzie ludzie będą chcieli zamieszkać, bez obaw o zatrudnienie czy możliwość znalezienia lokum - opowiadał.

Analiza budżetu

Na koniec prezentacji Jagieła pokusił się o krótką analizę budżetu gminy Ząbkowice Śląskie za 2017 rok. W swoich danych, opartych na sprawozdaniu budżetowym z ubiegłego roku zaznaczył, że samorząd w całym roku budżetowym pozyskał łącznie niespełna 1.7 mln zł ze środków zewnętrznych, w tym niewiele ponad 315 tys. zł z pieniędzy unijnych.

Wskazywał też na podatki, które są odprowadzane do gminy Ząbkowice Śląskie od osób fizycznych i prawnych. O ile podatki odprowadzane od osób prywatnych przekroczyły założenia na 2017 rok, o tyle od osób prawnych zostały zrealizowane w niespełna 82 proc. - Powinno być odwrotnie. To z podatków od firm powinny być największe wpływy do budżetu. To są dane z gminy, która mówi o rozwoju? To jest dramat! Drodzy państwo, właśnie dlatego kandyduję!.

Jagieła: Zlikwiduję etat jednego zastępcy burmistrza

- Prawie 8 lat temu utworzono dodatkowy etat drugiego zastępcy. W sposób legalny wyprowadzono prawie milion złotych na utrzymanie tej funkcji. Jeżeli zostanę burmistrzem to zlikwiduję etat jednego zastępcy burmistrza, aby wprowadzić do budżetu oszczędności, a pieniądze wydatkuję na ważniejsze inwestycje z punktu widzenia mieszkańców.

W przypadku Towarzystwa Budownictwa Społecznego powrócimy do sytuacji, gdzie przezes ZGK będzie jednocześnie prezesem TBS-u, rady nadzorcze będą te same, a zarząd TBS-u jeśli będzie chcał budować mieszkania, bo w ostatnich latach nie wykonał żadnej inwestycji budowlanej, musi być inaczej usytuowany pod względem utrzymania. Na pewno nie na koszt mieszkańców TBS-u - zapowiedział na koniec konferencji Jagieła.

VIDEO: Konferencja prasowa Dariusza Jagieły:


ms. / em24.pl

67

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Konferencja prasowa Dariusza Jagieły - kandydata na burmistrza Ząbkowic Śląskich [foto] [video]

  2018-06-04 16:00:08

  gość: ~Arek

  Brawo, w końcu ktos kto potrafi analizowac dane a nie tylko wynajmować firmy żeby zorganizowała kiepskiej jakości koncerty.
  jestem na TAK!!!

 • 2018-06-08 16:50:07

  gość: ~inny

  @~Arek
  Tak, analizować w ten sposób to każdy potrafi.
  Jak wiadomo najlepiej konkuruje się z sąsiadami.
  JA SIĘ PYTAM: GDZIE JEST PORÓWNANIE W STOSUNKU DO GMIN I POWIATÓW OŚCIENNYCH? CO MNIE JELCZ LASKOWICE OBCHODZI!
  Każdy mikroregion ma milion różnych uwarunkowań determinujących statystyki. Gospodarka przestrzenna to nie tylko tabelki z GUS. To branża interdyscyplinarna.
  Podobno zna się na planowaniu przestrzennym ??? Chyba gnojownika na siedlisku.
  Rozwój miasta w kierunku pn-wsch planowali...już Niemcy po wielkiej wojnie, żadna nowość. W strategię jak dotąd wkomponował się obecny stadion miejski i po części obwodnica.
  Dać dziecku kredki do zabawy i tak to się kończy.

 • 2018-06-08 17:13:49

  gość: ~box

  @~inny
  no i jeszcze odległości krowy od krowy, którędy szczoszki płyną i gdzie lochy mają się oprosić hehehe :)

 • 2018-06-04 16:02:15

  gość: ~Djd

  Zagłosuje na Pana :)
  Jeśli spełni obietnice to nie będę żałował głosu.

 • 2018-06-04 16:07:21

  gość: ~Ząbkowiczanin

  No proszę, mnie zaskoczył i to na plus. Statystyk podważać nie można i należy na ich temat dyskutować. W szoku jestem, że aż tak starym społeczeństwem jesteśmy, ale w sumie jakby nie patrzeć to każdy młody stąd ucieka, albo do większych miast albo zagranicę

 • 2018-06-04 16:08:52

  gość: ~Hehe

  @~Ząbkowiczanin

  mowic mozna wiele a przyjdzie co do czego i nawet jakby doszedl do wladzy to szybko go zycie zweryfikuje . dopoki sie nie jest na danym stanowisku to latwo sie krytykuje nie majac wiedzy o podstawowych aspektach zarzadzania

 • 2018-06-05 17:09:55

  gość: ~Krytyk krytyki

  @~Hehe
  No łatwo krytykować a jak przyjdzie ktoś nowy z pomysłami to już się nie podoba, dajmy człowiekowi szansę bo gorzej nie będzie, niż jest teraz. Zamiast dziury basenowej są pilniejsze sprawy na co można było by przeznaczyć pieniądze bez kredytu na miliony. Jestem za D. Jagieła i ma mój głos bo już mam dość uśmiechów bez konkretów.

 • 2018-06-08 15:26:30

  gość: ~wera

  @~Hehe
  zgadzam się, coś tam analizował, coś wyedukował ale wieeeele jeszcze wody upłynie zanim mówcą zostanie. Mógł więcej czasu poświęcić na przygotowanie, jeśli z takim przytupem wcześniej zaczął kampanię. Dla niewtajemniczonych startuje od zera a tu taki kloc. Tera era komputera, a prelegent czyta z prezentacji.... nie ładnie i nie profesjonalnie.
  A co będzie później przy większym natłoku spraw? Tusk chociaż ściemniać potrafi i to jedyne co mu poza złodziejstwem wychodzi.

 • 2018-06-08 16:25:16

  gość: ~ff

  @~wera

  Niektórzy pięknie mówią i dużo (vide Orzeszek), ale efektów nie widać

 • 2018-06-08 15:27:35

  gość: ~wera

  @~Hehe
  zgadzam się, coś tam analizował, coś wyedukował ale wieeeele jeszcze wody upłynie zanim mówcą zostanie. Mógł więcej czasu poświęcić na przygotowanie, jeśli z takim przytupem wcześniej zaczął kampanię. Dla niewtajemniczonych startuje od zera a tu taki kloc. Tera era komputera, a prelegent czyta z prezentacji.... nie ładnie i nie profesjonalnie.
  A co będzie później przy większym natłoku spraw? Tusk chociaż ściemniać potrafi i to jedyne co mu poza złodziejstwem wychodzi.

 • 2018-06-04 16:26:55

  gość: ~oburzony

  No nareszcie weźmie się może ktoś za te TBS-y, bo to są kpiny w czystej postaci. Kilkuosobowy zarząd, który nic nie robi oprócz comiesięcznego trzepania kasy!!!

  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/30615,blisko-40-proc-dochodow-spolki-przeznacza-sie-na-wynagrodzenia-i-ubezpieczenia-pracownikow - poczytajcie!!!

 • 2018-06-04 16:33:09

  gość: ~orwel

  @~oburzony
  to sprawdz sobie czy kandydat Dariusz nie trzepal kase od 2007 do 2011 w zarzadzie TBS i teraz chce go likwidowac :D
  a potem w Zakladzie Uslug Komunalnych i Mieszkaniowych w Gluszycy

 • 2018-06-05 21:48:21

  gość: ~Ona

  @~oburzony
  W tbs pracy na jedna osobe na jeden dzien w tygodniu.
  Maj rutkowska te dwie a la radczynie z bobolic i oczkos ktory pojawia sie tylko po wyplate! Banda orzeszka. Szok! Grunt ze kolesie ustawieni.

 • 2018-06-04 16:38:27

  gość: ~Mieszkaniec

  W końcu pojawił się kandydat który widzi problemy większości mieszkańców. Ma Pan mój głos. Skonczmy z tym kolesiostwem.

 • 2018-06-04 16:39:24

  gość: ~seba

  czy jest dostepne tlumaczenie tej konferencji z marsjańskiego na nasze...?

 • 2018-06-04 17:12:00

  gość: ~Pan33

  @~seba
  A czego Ty nie rozumiesz?? Ja wszystko zrozumiałem?? Napisz co to Ci wytłumacze!!

 • 2018-06-04 18:04:15

  gość: ~Tola

  @~Pan33
  No to tłumacz:jaką opcję reprezentuje kandydat? I czy pomysły wyszły z Szaserow?

 • 2018-06-04 16:55:07

  gość: ~Kasia

  Troche sie z tymi prezentacjami plątal, ale oglądałam całą konferencję. Tak ma pan mój głos. Pogonić ten zarząd TBS. Za co oni biorą tyle pieniędzy.

 • 2018-06-04 17:20:12

  gość: ~mieszkoaniec

  Miejsca pracy w Zabkowicach sa tylko nie ma chetnych do pracy i ukraincy pracuja on i Kotowicz i zabkowice beda takie jak byly za Kotowicza bajzel totalny

 • 2018-06-04 17:26:27

  gość: ~xxx

  @~mieszkoaniec

  a w głuszycy kto mu załatwił ciepła posadke!!! kotowicz jak był tam zastepcą burmistrza głuszycy pewnie!!!

 • 2018-06-05 17:16:47

  gość: ~Krytyk krytyki

  @~mieszkoaniec
  Bo nasi kochani mieszkańcy wolą dojeżdżać do Kłodzka czy Dzierżoniowa gdzie dostaną lepsze wynagrodzenie a nie będą traktowani jak "biali murzyni" za najniższa krajowa i się taki pracownik ma cieszyć że pracuje...

 • 2018-06-04 18:31:14

  gość: ~zima

  Znam Darka od przeszło 20 lat. To naprawdę sensowny gość. Trzymam kciuki bracie.

 • 2018-06-04 18:55:39

  gość: ~Marcel

  Znam Dariusza osobiście, to dobry i uczciwy człowiek. Będzie dobrym burmistrzem i gospodarzem Ząbkowic.

 • 2018-06-04 18:55:57

  gość: ~Ada

  Obejrzałam od początku do końca, ten pan mówi jak prawdziwy burmistrz

 • 2018-06-04 18:57:20

  gość: ~meister

  Profesjonanle podejście do sprawy wróży że będzie się działo i orzeszkowe partacze nie mogą spać spokojnie.

 • 2018-06-04 18:59:51

  gość: ~Alicja

  Super, nareszcie Orzeszek ma z kim przegrać!!!!!

 • 2018-06-04 19:03:54

  gość: ~Ona

  Trzeba gonić tych orzeszkowych cwaniaków z platformy oszustów

 • 2018-06-04 19:04:22

  gość: ~ooo

  program pt. "Zaklinanie rzeczywistości", a powrotowi panów K. i W. oraz ich opcji politycznej to już podziękowaliśmy! I jeszcze by się "pogryźli" o to pozostawione, jedno stanowisko zastępcy burmistrza ;)

 • 2018-06-04 19:05:36

  gość: ~kartofel

  ma Pan jakiś program czy tylko potrafi pan korzystać z portalu Głównego Urzędu Statystycznego? Proszę porównać te dane do Kłodzka czy Bielawy. Aha no tak już by się teza nie zgadzała bo tam jeszcze gorsze wskaźniki jak u nas.
  Najwięcej singli w Ząbkowicach to problem na debatę publiczną :D
  Gratuluję na pewno nie ma Pan mojego głosu...

 • 2018-06-04 19:33:11

  gość: ~Rozsądny

  @~kartofel

  Właśnie! Dlaczego porównanie do jakiegoś Jelcza-Laskowic i Łap [-ów, poprawcie mnie], skoro te miasta za wiele wspólnego do z Ząbkowicami nie mają. Przecież wystarczyło porównać nas do Kłodzka, Bielawy, Dzierżoniowa i zobaczyć jak Ząbkowice wypadają na tym tle :) No ale cóż, nie grałoby pod teorię. Poza tym pozyskane środki zewnętrzne w sprawozdaniu budżetowym to środki, które zostały już rozliczone, a nie środki pozyskane. Niektóre pozyskuje się w danym roku, ale ich wydatek trwa kilka lat. Śmiech, że ktoś, kto nie zna podstaw zarządzania i nie wiem co się z czym je chce zostać burmistrzem. A budowa drugiej strefy ekonomicznej i pompowanie w nią pieniędzy to pomysł tak głupi, jak doradzający Jagiele ludzie wiadomo z jakiego środowiska. Niech załatwi z 2-3 inwestorów do tej strefy skoro mu na mieszkańcach zależy, chyba że każdy burmistrz który będzie po Orzeszku będzie tworzył swoje strefy i miasto będzie miało w teorii 15 stref, a w 13 żadnej firmy :)

 • 2018-06-05 19:52:54

  gość: ~Krytyk krytyki

  @~Rozsądny
  No i obywatel się rozpisał, ale nasz kochany gospodarz do tej jednej strefy nie ściągnął żadnego inwestora, przez 8 lat... Czy coś zrobił dla tego miasta? Moim zdaniem nic, łata dziury w budżecie które sam zrobił. Tylko jak załata dziurę basenową? Hmm

 • 2018-06-04 19:18:57

  gość: ~tarnawa

  Panie Darku w Tarnowie ma pan 4 głosy

 • 2018-06-04 19:19:22

  gość: ~Miklo

  świetny materiał, ma pan mój głos

 • 2018-06-04 19:20:35

  gość: ~pytajnik

  Orzeszek to nieudacznik i picer, po co komu taki burmistrz.

 • 2018-06-04 20:49:13

  gość: ~Www

  Ja myślę że on wygra bo to facet z jajami i pogoni tą bandę orzeszkowo-dominikową z tego miasta jestem za!!

 • 2018-06-04 20:53:00

  gość: ~pierdziel

  @~Www
  tak, wroci Krzysiek, Marek, Irek, Marcin itp. slynni Dumni z Ząbkowic :)

 • 2018-06-12 16:29:16

  gość: ~jaca

  ostatnio dodany post

  @~pierdziel

  Hahahah

 • 2018-06-12 15:20:05

  gość: ~Zika

  @~Www
  Ten koleś to przy pierwszej nadarzającej się okazji zrobi wam z du## jesień średniowiecza. Dopasuje się do was tak jak do tych swoich spodni. Taki to wachlarz możliwości. Mówi wam, powiedzcie mi co chcecie mieć a ja wam to obiecam. Tylko obieca . Chcecie taką wróżkę maskotkę na postronku u kota? To jak sepuku.

 • 2018-06-04 21:08:59

  gość: ~moreno

  Panie Darku gratuluję odwagi może się uda pogonić tych paproków co zadłużają gminę

 • 2018-06-04 21:10:25

  gość: ~Marta

  Przystojny facet :)

 • 2018-06-04 21:11:47

  gość: ~tom72

  Darek Jagiełła wychował trójkę dzieci, jest ogarnięty finansowo a Orzeszek jak pisali na kartoflisku przez lata zarobił milion a odłożył marne 4 tysiące

 • 2018-06-04 22:07:02

  gość: ~fran

  w życiu różnie bywa i co kogo obchodzi na co ktoś wydaje pieniądze?? Szkoda, że jagieła nie chciał likwidować tbs jak w radzie siedział..prawda jst taka, że oni tylko po spółkach, radach się lokują bo w życiu normalnie nie pracowali i tylko to ich ratuje!! Pojęcia nie mają o losach przeciętnych ludzi..

 • 2018-06-04 22:15:46

  gość: ~Xxxx

  @~tom72
  Jarek k. i Krystyna P. nie wychowali nikogo i są zajebi...ci inaczej jak Darek J. Kpina. Pierwsza tura i Jagiela w buraki

 • 2018-06-04 21:18:59

  gość: ~dddd

  Orzeszek pakuj walizki bo nawet twoi wafle z OSP Ci nie pomogą :D

 • 2018-06-04 21:31:39

  gość: ~TJ

  Orzeszek i jego intelektualnie zacofana banda już się trzęsą widać po wpisach buuuhahahahahha!!!!!!!!!!!!!

 • 2018-06-04 21:33:23

  gość: ~Witia

  Oglądałem, mnie przekonał, jestem w szoku że Orzeszek tak przerżnął rozszeżenie strefu ekonomicznej i nie zrobił drugiego etapu budowy małej obwodnicy Ząbkowic.

 • 2018-06-04 21:39:39

  gość: ~Maks

  Barany od burmistrza Marcinka nie oglądały a krytykują

 • 2018-06-04 21:44:17

  gość: ~Pol

  Tyle lat pan był w TBS, a jakoś nic nie wybudowane - powtórka z kotowicza. Dużo słów, mało konkretów, zero działań.

 • 2018-06-04 22:07:15

  gość: ~Xxxx

  Smerdu pierdu i porażka VW pierwszej turze. Program podobny do Unkasowego z przed 4 lat. Socjalizm utopijny

 • 2018-06-04 23:57:53

  gość: ~Patriota

  Ten facet juz z kotowiczem i wozniakowskim wystepowal kiedys. I co? Gowno zmienili. Teraz chca wrocic i dalej łoić nasze pieniadze. Banda cwaniakow. Wielu bedzie na nie!

 • 2018-06-05 06:50:25

  gość: ~ania

  Następny Unkas.... Boże chroń Ząbkowice!

 • 2018-06-05 08:08:41

  gość: ~qwerty

  @~ania
  nie no, z całym szacunkiem, ale facet mowi chociaz do rzeczy w porównaniu do Unkasa i przede wszystkim wie o czym mowi. Nie zmienia to jednak faktu, ze pierwsza tura, moze z 8 procent głosów i baj baj

 • 2018-06-05 08:08:38

  gość: ~kawka

  same statystyki zero konkretów!!!

 • 2018-06-05 09:44:03

  gość: ~Czytelnik

  @~kawka

  Z tych statystyk można wiele wywnioskować, jedyne do czego można się przyczepić to porównanie do miast wziętych ch. wie skąd, skoro w pobliżu są Bielawa, Kłodzko, Dzierżoniów i do nich można byłoby przyrównać jak wyglądamy. Dużo ludzi z Ząbkowic właśnie tam dojeżdża do pracy.

 • 2018-06-05 12:55:41

  gość: ~xxxx

  @~Czytelnik
  Wymienione przez ciebie miasta są dwukrotnie większe od zabkowic i to jest ich atut

 • 2018-06-08 16:28:16

  gość: ~nika

  @~xxxx
  Ani ładnie ani pięknie w mowie, zachowaniu, prezencji (maca po ścianie i zasłania te mikroskopine napisy) o podciąganiu spodni co chwilę nie wspominając.
  Jak to mówią- słoma z butów wychodzi, naga prawda.
  Błądzi jak wieprz po kartoflisku.
  Ciekawe co znajomy kolega socjolog na to powie sasasa

 • 2018-06-05 12:52:13

  gość: ~wyb

  Wszystko ładnie-pięknie w mowie, ale jak przyjdzie do podjęcia działań to się okaże że nagle pojawi się góra problemów, których czasem nie sposób pokonać. Od teorii do praktyki droga daleka panie Jagieła. Na burmistrza szans pan nie masz, ale do powiatu może?

 • 2018-06-05 14:36:52

  gość: ~Ząbkowiczanka

  Jak mam być szczera to dałabym szanse temu Jagiele. Orzeszek miał już swoje osiem lat i czas na zmiany

 • 2018-06-05 16:11:02

  gość: ~Obywatelx

  Niezdrowo jest, żeby jedna osoba rządziła przez 12 lat.Taki ktoś spoczywa na laurach za pewne wynagrodzenie. Tworzą się układy, obiecanki. Zastanówcie się zanim pójdziecie głosować.

 • 2018-06-05 22:02:17

  gość: ~Aaaaa

  @~Obywatelx
  To juz taka rodzinna cosanostra

 • 2018-06-05 21:38:35

  gość: ~Poczciwy

  Ukladow tyle ze glowa mala! Dominiki, szymanskie-wiesniaki ze stolca a panosza sie w naszym urzedzie. Maj tez wielki krytyk poczynan orzeszka dopuki jego brat nie otrzymal prezesury w tbs! Od tej pory dobre ziomale.a kto wie o lekarzu w naszym pogotowiu? Gosc znajomek festera i wielichowskiej z po. Zreszta tej samej ktora steruje fistaszkiem. Zgadnijcie ile zarabia za 7.5 godz pracy dziennie bez secjalizacji!

 • 2018-06-06 14:49:30

  gość: ~Chetna

  Panie Darku moge zostac pana naloznicą?

 • 2018-06-05 21:41:17

  gość: ~Zenek

  Przeciez ten jagiello to prostak ze zwroconej. Niech wraca do gnojowiska! Ciekawe jakie on ma wyksztalcenie? A propos dlaczego nie likwidowal tbs jak sam zasiadal w nim za kotowicza. Hipokryzja i zenada. Tacy ludzie sie pchaja. A za kamera pewnie kotowicz i jego banda czekajaca zeby tylko wydoic to biedne miasto do konca.

 • 2018-06-10 18:57:56

  gość: ~Franciszek Gawęda

  "..Biedne miasto do końca.." - zgoda ale już nie za bardzo jest co doić!!!

 • 2018-06-05 21:45:36

  gość: ~Ona

  Fajny, przystojny, prosty chlop! Troche spodnie rozmiarowo za duze, ale coz mozna wymagac od soltysa. Powodzenie-NIE.

 • 2018-06-06 09:10:57

  gość: ~Ja

  MARCIN ORZESZEK! Jedyny słuszny kandydat na burmistrza Ząbkowic Śląskich! Tylko głupek może zagłosować inaczej!

 • 2018-06-06 12:59:25

  gość: ~anglia

  niezły program ale chyba w zabkowicach nie ma na Marcina silnego

REKLAMA