Express-Miejski.pl

Zawodnicy Orła Ząbkowice Śląskie triumfują w barwach Śląska Wrocław

Zawodnicy Orła Ząbkowice Śląskie triumfują w barwach Śląska Wrocław fot.: mp

Dwaj zawodnicy Orła Ząbkowice Śląskie z rocznika 2007 znaleźli się w kadrze Śląska Wrocław na prestiżowy turniej Arkonia Cup w Szczecinie.

Wrocławianie wsparci piłkarzami Orła - Alanem Madej i Michałem Klubą (wychowanek Sparty Ziębice) zajęli pierwsze miejsce, a gracze ząbkowickiego klubu dodatkowo zdobyli nagrody indywidualne.

Młodzi gracze Śląska trafili do silnej grupy, którą tworzyła m.in. Pogoń Szczecin, kwojewództwa kujawsko-pomorskiego, FASE Szczecin, Arkonia Szczecin czy Zagłębie Lubin. Śląsk wyjście z grupy zapewnił sobie z 12 punktami (4 zwycięstwa, 1 porażka) wraz z Pogonią Szczecin.

Los sprawił, że z „Portowcami” drużyna ze stolicy województwa dolnośląskiego spotkała się w finale. Mecz o złoto zakończył się wynikiem 6:1, a dwie bramki w meczu zdobył ząbkowicki snajper Alan Madej, który z dwunastoma trafieniami wywalczył koronę króla strzelców. Michał Kluba natomiast został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Zawodnicy na co dzień trenują w grupie młodzików u trenera Krzysztofa Cupiała, a swoje mecze rozgrywają w II Wojewódzkiej Lidze Dolnośląskiej i Terenowej.

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zawodnicy Orła Ząbkowice Śląskie triumfują w barwach Śląska Wrocław

  2018-05-31 08:42:51

  gość: ~Kopacz

  Brawo Michal i Alan.

 • 2018-06-01 10:55:58

  gość: ~Rodzic

  A czy to nie przekręt, że Śląsk bierze sobie na turniej zawodników, którzy są nominalnie piłkarzami Orła? Tak tylko pytam.

 • 2018-06-01 11:47:32

  gość: ~Dlugi

  @~Rodzic
  A Tobie pośladki ściska że ktoś się rozwija?

 • 2018-06-01 16:00:24

  gość: ~Rodzic

  Wręcz przeciwnie, fajna sprawa i życzę chłopcom jak najlepiej. Wydaje mi się jednak, że we Wrocławiu jest bardzo dużo zawodników i nie trzeba brać zasieku z Ząbkowic, a jeżeli już zawodnicy się wyróżniają (tak wnioskuję z tego artykułu) to może taki klub jak Śląsk powinien zapewnić dzieciom jakieś warunki i rodzicom żeby przenieśli się do Wrocławia np?

 • 2018-06-01 18:46:03

  gość: ~Dlugi

  ostatnio dodany post

  @~Rodzic
  Najlepiej rzucić pracę i wyjechać do Wrocławia

 • 2018-06-01 16:00:45

  gość: ~Rodzic

  W końcu Śląsk to klub z tradycjami i bogaty, a nie jakaś pipidówka

 • 2018-06-01 16:48:08

  gość: ~Luz

  A nie lepiej aby tacy zawodnicy szli dalej i rywalizowali z silniejszymi już od małego tacy zawodnicy muszą się uczyć ciężkiej pracy a gdzie jak nie w wielkim klubie dla trenerów akademii sportu Orzeł oby tak dalej wypuszczajcie jak najwięcej w świat o to chodzi a Polska potrzebuje nowych Zielińskich i Lewandowski a tym co coś nie pasuje radzę zająć się swoim biznesem piłkarskim

REKLAMA