Express-Miejski.pl

Polsko-niemiecka wymiana strażaków

Polsko-niemiecka wymiana strażaków w Berlinie fot.: mat. prasowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Strażacy z gminy Stoszowice po raz kolejny uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie z funkcjonariuszami Technisches Hilfswerk (THW) - Ortsverband Berlin-Lichtenberg.

Ośmiu druhów wyjechało do Berlina wczesnym rankiem w piątek, 25 maja. Po dotarciu na miejsce strażacy z Polski odwiedzili jednostkę policji, w której stacjonują śmigłowce. Następnie w siedzibie zawodowej straży pożarnej  spotkali się z zastępcą komendanta wojewódzkiego, który zapoznał ich  z funkcjonowaniem i historią berlińskiej straży pożarnej.

- W sobotę uczestniczyliśmy w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego realizowanych wspólnie z niemiecką policją. Następnie udaliśmy się do jednego z największych ośrodków szkoleniowych w Niemczech z zakresu ratownictwa medycznego (NAW Berlin), gdzie czekała na nas symulacja wypadku drogowego – mówi Łukasz Sikorski z OSP Budzów, koordynator wymiany.

- Chcieliśmy podziękować za pomoc w organizacji kolejnego wyjazdu do Berlina na polsko-niemieckie ćwiczenia prezesowi gminnemu OSP oraz Pawłowi Gancarzowi - wójtowi Stoszowic – dodaje Sikorski.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA