Express-Miejski.pl

Unia nie zagra z Górnikiem. Policja nie wyraziła zgody na organizację spotkania

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Nie dojdzie do skutku czwartoligowe spotkanie rundy rewanżowej pomiędzy Górnikiem Wałbrzych a Unią Bardo. Zgody na organizację meczu nie wyraziła policja.

Spotkanie miało odbyć się 26 maja w Bardzie, jednak ze względów proceduralnych i bezpieczeństwa, policja nie wyraziła zgody na rozegranie spotkania na obiekcie sportowym w Bardzie. Obiekt, na którym swoje mecze domowe rozgrywa Unia, nie posiada trwale wydzielonego sektora dla kibiców przyjezdnych potocznie nazywanego klatką. Mundurowi w obawie przed przyjazdem zorganizowanej grupy kibiców Górnika, nie dali więc zielonego światła na organizację pojedynku.

Unia była skłonna rozegrać spotkanie w Wałbrzychu, ale ze względu na zbyt wysokie koszty związane z organizacją meczu na obiekcie Górnika, Unia zrezygnowała z tej opcji.

Pojawił się też pomysł, aby mecz rozegrać na obiekcie w Ząbkowicach Śląskich. Orzeł w tym dniu gra we Wrocławiu z rezerwami Śląska, a płyta główna ząbkowickiego stadionu będzie w tym czasie dostępna. Na takie rozwiązanie także nie przystała policja ze względu na zbyt późną informację dotyczącą przeniesienia spotkania na ząbkowicki stadion.

Mecz najprawdopodobniej zostanie zweryfikowany jako walkower dla piłkarzy z Wałbrzycha. Jeżeli tak będzie Górnik umocni się na piątym miejscu w tabeli, a zajmująca aktualnie szóste miejsce Unia może zostać zepchnięta oczko niżej przez Sokoła Wielka Lipa. Zarówno wałbrzyszanie jak i bardzianie mają już pewne utrzymanie na czwartoligowym szczeblu i są bez szans na grę w barażach o trzecią ligę.

ms. / em24.pl

6

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Unia nie zagra z Górnikiem. Policja nie wyraziła zgody na organizację spotkania

  2018-05-25 15:14:49

  gość: ~Kibic

  To w takim razie w jaki sposób klub ma licencję skoro obiekt nie spełnia podstawowych wymagań?

 • 2018-05-25 17:18:42

  gość: ~Janek Baranek

  dzień przed meczem się zorientowali że nie można go rozegrać?

 • 2018-05-25 19:03:22

  gość: ~Bardo

  Dlaczego walkower? Skoro Unia rozgrywa wszystkie mecze u siebie normalnie i nagle teraz policja ma widzimisię i nie ma ludzi, żeby zabezpieczyć mecz to niech go rozegrają w innym terminie

 • 2018-05-26 21:54:55

  gość: ~Jurys

  ostatnio dodany post

  Ale po cholerę drążyć temat. Wałbrzych zadowolony, .Unia nic nie straci, a zyska parę zlociszy, a Policja nie poniesie porażki i kompromitacji he he

 • 2018-05-26 07:59:10

  gość: ~mieszkaniec

  policja nie ma czasu ochrania pisiakow przed obywatelami

 • 2018-05-26 14:48:45

  gość: ~Emoniel

  I bardzo dobrze, kibice to są zwierzęta.

REKLAMA