Express-Miejski.pl

Projekt strażaków-ochotników z Budzowa jedną z trzech najlepszych inicjatyw w Polsce

Projekt strażaków-ochotników z Budzowa jedną z trzech najlepszych inicjatyw w Polsce fot.: OSP Budzów

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Strażacy-ochotnicy z Budzowa otrzymali wyróżnienie za międzynarodową współpracę z jednostkami z Czech i Niemiec w ramach ogólnopolskiego konkursu "Floriany".

Gala finałowa drugiej edycji konkursu odbyła się 11 maja w warszawskiej hali Torwar. Strażacy-ochotnicy z Budzowa nominację do finału zdobyli dzięki wciąż rozwijającej się współpracy z jednostkami Technisches Hilfswerk z Berlina i Hasici z Czeskich Skalic. Ich inicjatywa w kategorii „Współpraca zagraniczna” po raz kolejny znalazła się w najlepszej trójce w skali całego kraju.

Główna nagroda powędrowała jednak do OSP Istebna-Centrum za długoletnią współpracę tamtejszych strażaków z ochotnikami z Czech i Słowacji, która zaowocowała organizacją wielkich dwudniowych manewrów polsko-czesko-słowackich na obszarze 10 ha. W ramach ćwiczeń przeprowadzono także szkolenie z wykorzystania nowych technologii w zarządzaniu akcją ratowniczą oraz nowoczesnego sprzętu ratowniczego.

 - Choć po raz drugi nie udało nam się zająć pierwszego miejsca, to znalezienie się w najlepszej trójce jest dodatkową motywacją do rozwijania naszej inicjatywy - mówi Łukasz Sikorski, główny koordynator współpracy z jednostkami z Niemiec i Czech. - Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować organom, bez których ten sukces byłby niemożliwy. Dziękujemy zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Stoszowice oraz urzędowi gminy Stoszowice, na czele z wójtem Pawłem Gancarzem - dodaje.

Floriany to ogólnopolski konkurs, mający na celu promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych realizowanych samodzielnie przez Ochotnicze Straże Pożarne oraz we współpracy z samorządami, lokalnymi instytucjami, organizacjami, pracodawcami czy przedsiębiorcami.

mwinnik / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Projekt strażaków-ochotników z Budzowa jedną z trzech najlepszych inicjatyw w Polsce

    2018-05-16 19:59:09

    gość: ~ppp

    ostatnio dodany post

    SIKORSKI schowaj się człowieku

REKLAMA