Express-Miejski.pl

Aktywni seniorzy, czyli VI Marsz Nordic Walking w Złotym Stoku

VI Marsz Nordic Walking w Złotym Stoku fot.: UMiG Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 maja o godz. 11 ponad stu seniorek i seniorów wyruszyło ze złotostockiego rynku na pięciokilometrową trasę turystyczną „Złota Ścieżka”.

Wydarzenie odbyło się w ramach VI Ogólopolskiego Marszu Nordic Walking. W gminie Złoty Stok wydarzenie zorganizował Złotostocki Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zaprosił do uczestnictwa seniorów z czeskiego Javornika oraz Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Głównym celem była integracja, aktywne spędzenie wolnego czasu i nawiązanie nowych znajomości.

Rajd poprowadziła burmistrz Grażyna Orczyk, przedstawiając historię górnictwa i hutnictwa złota w Złotym Stoku oraz ciekawostki przyrodnicze i historyczne związane z działalnością wydobywczą.

- Uczestnicy marszu mogli podziwiać piękne miejsca z rozległą panoramą na odległe okolice. [...] Sprawność fizyczna była mniej wymagana Liczyła się radość i uśmiech na twarzy wszystkich uczestników. Marsz zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez Złotostocki Uniwersytet Trzeciego Wieku - czytamy na stronie złotostockiego magistratu.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. UMiG Złoty Stok

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Aktywni seniorzy, czyli VI Marsz Nordic Walking w Złotym Stoku

    2018-05-20 00:16:40

    gość: ~Maryla

    ostatnio dodany post

    szukam Pana Adama Bąka ,ktory w latach 60 mieszkal w Zlotym stoku, moze ktos wie?

REKLAMA