Express-Miejski.pl

W Ząbkowicach Śląskich wpadł podejrzany o włamanie do hurtowni odzieży w Oleśnicy [raport policji]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Kradzież energii, kierowca z cofniętymi uprawnieniami, internetowe oszustwo i zatrzymany podejrzany z Oleśnicy - to tylko kilka z ostatnich interwencji policji.

W ubiegłym tygodniu 29-latek z powiatu ząbkowickiego poinformował policję, że 27 kwietnia za pomocą jednego z portali internetowych kupił kartę graficzną za 215 zł. Do tej pory nie otrzymał jednak zamówionego sprzętu ani zwrotu gotówki za niedoszłą transakcję.

7 maja około godz. 11.30 w Ziębicach policjanci zatrzymali 63-latka, który kradł energię elekryczną. - Mężczyzna podłączył przewody w miejscu, gdzie wcześniej zamontowany był licznik i tym samym naraził zakład energetyczny na straty - informuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji. 63-latek za kradzież energii odpowie przed sądem.

- Nie dość, że jest to nielegalny proceder to w dodatku bardzo niebezpieczny. Kilka lat temu w Ziębicach właśnie z takiego powodu doszło do pożaru, w którym zginęły trzy osoby - dodaje policjantka.

8 maja w Sieroszowie (gm. Ząbkowice Śląskie) w ręce policjantów wpadł 39-latek z powiatu strzelińskiego, który jechał Renault mimo wcześniejszej decyzji uprawnionego organu o cofnięciu mu uprawień. - Mężczyzna po złożeniu wyjaśnień został zwolniony - dodaje Ilona Golec.

12 maja o godz. 19.40 policjanci z wydział kryminalnego zatrzymali w Ząbkowicach Śląskich 24-latka z powiatu oleśnickiego. - Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do hurtowni odzieży w Oleśnicy. Po zatrzymaniu 24-latek został przekazany w ręce oleśnickich policjantów, którzy będą wyjaśniać szczegóły tej sprawy - opisuje oficer prasowa ząbkowickiej policji.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA