Express-Miejski.pl

Policja: Chroń rower przed złodziejem i zarejestruj go w Krajowym Rejestrze Rowerowym

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W związku ze sprzyjającą aurą na terenie powiatu ząbkowickiego pojawiło się sporo rowerzystów. Policja przypomina, że sezon rowerowy to także okazja na łup dla złodziei.

- Coraz więcej osób korzysta z roweru jako środka transportu i sprzętu rekreacyjnego. Mieszkańcy powiatu ząbkowickiego szczególnie. Mamy rozwiniętą infrastrukturę rowerową szczególnie w okolicach Srebrnej Góry i Barda. Moda na jazdę rowerem to bardzo pozytywny trend. Coraz więcej osób użytkuje rower przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe, jednak nie wszyscy pamiętają o odpowiednim zabezpieczaniu i pilnowaniu niejednokrotnie bardzo drogiego sprzętu - mówi Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Policjantka prosi by pamiętać, że rowery są cennym łupem dla złodzieja, który tylko czeka na okazję ich kradzieży.

 Oto kilka porad dla właścicieli rowerów:

 • Każdorazowo zabezpieczaj swój rower stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem.

• W trakcie użytkowania staraj się nie pozostawiać jednośladu bez należytego dozoru. Jeśli to możliwe zabezpieczony rower pozostaw w zasięgu swojego wzroku lub poproś inną osobę o zwrócenie uwagi na rower.

• Zabieraj ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe.

• W miarę możliwości przechowuj rower w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.

• Oznakuj swój rower w ramach policyjnej akcji.

• Zarejestruj swój jednoślad w Krajowym Rejestrze Rowerowym – specjalnej bazie danych powstałej po to by złodziejowi trudno było sprzedać kradziony rower.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA