Express-Miejski.pl

„Sobota była wczoraj”, czyli kulisy meczu Piasek Potworów - Spartakus Byczeń [video]

„Sobota była wczoraj”, czyli kulisy meczu Piasek Potworów - Spartakus Byczeń autorstwa Krzysztofa Banasika fot.: mp

29 kwietnia w kłodzkiej B-klasie doszło do meczu przedostatniego wówczas w tabeli Piaska Potworów z ostatnim Spartakusem Byczeń. Co działo się na murawie i poza nią?

Sprawdźcie w reportażu Krzysztofa Banasika zatytułowanym „Sobota była wczoraj”. Wypowiedzi miejscowych kibiców, zawodników obu drużyn, sędziów, a także innych osób, które znalazły się w obiektywie kamery redaktora portalu Slasknet.com w poniższym materiale wideo.

Od autora: Postanowiłem przedstawić kulisy meczu nie byle jakiego B-klasowego klubu – Piasek przecież stał się słynny na całą Polskę, a wszystko za sprawą „remontu” trybuny zachodniej. Przebywałem akurat w pobliskim Bardzie u rodziców i po sprawdzeniu, że Potworów gra u siebie, nagle zrodził się ten pomysł, zupełnie spontanicznie.

Chciałem tym reportażem docenić wszystkich ludzi, którzy wspierają ten klub i reprezentują jego barwy – niezależnie od miejsca w tabeli. Piłkarze z B-klasy często są wyśmiewani, a ja uważam, że należy im się szacunek, że pomimo swoich niedoskonałości chce im się co tydzień wychodzić na boisko. Oczywiście w moim materiale nie brakuje scen komediowych, z przymrużeniem oka, ale taka jest B-klasowa rzeczywistość – tutaj gra się dla zabawy, a kibicuje z przywiązania.

Na co dzień zajmuję się ekstraklasowym Śląskiem Wrocław, wizyta w Potworowie była dla mnie miłą odskocznią. Muszę podkreślić bardzo otwartą postawę piłkarzy obydwu drużyn i kibiców – bez ich chęci do rozmów nie byłoby tego materiału. Zachowania od nich mogliby się uczyć piłkarze ekstraklasowi, którzy często traktują dziennikarzy jako zło koniecznie.
 
„Sobota była wczoraj”, czyli kulisy meczu Piasek Potworów - Spartakus Byczeń:

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • „Sobota była wczoraj”, czyli kulisy meczu Piasek Potworów - Spartakus Byczeń [video]

    2018-05-07 19:05:01

    gość: ~KK

    ostatnio dodany post

    Świetny materiał, polecam serdecznie obejrzeć ;-)

REKLAMA