Mieszkańcy gminy Bardo najlepsi podczas trzeciej edycji Silver Run [foto]

Silver Run w Bardzie. Zawodnicy rywalizowali na 12 i 21 km

Silver Run w Bardzie. Zawodnicy rywalizowali na 12 i 21 km fot.: em24.pl

W minioną sobotę w Bardzie odbyła się trzecia edycja biegu górskiego Silver Run. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach 12 km i 21 km.

Na obu trasach triumfowali mieszkańcy gminy Bardo. Na dystansie półmaratonu zwycięzcą został Piotr Kociołowicz z Janowca, któremu pokonanie 21 km zajęło 1h 34 min i 4 sek. Na 12 km dystansie pierwszą pozycję z czasem 55 min i 47 sek. zajął Robert Sadzik z Barda. Obaj zawodnicy mieli sporą przewagę nad rywalami. Drugi na mecie dystansu 21 km zameldował się Zbigniew Ziober ze Żmigrodu (czas: 1h 36 min i 31 sek.), a trzeci linię mety przekroczył Krzysztof Godlewski z Żarowa, który do zwycięzcy stracił ponad osiem minut. Na krótszym dystansie różnice czasowe były nieco mniejsze, ale też znaczące. Sadzik wyprzedził drugiego Sławomira Pieczurowskiego z Wrocławia o 1 min i 36 sek., a trzeciego Jacka Margasińskiego z Ząbkowic Śląskich o ponad cztery i pół minuty.

Wśród kobiet na 21 km triumfowała Anastazja Skóra z Żagania, która jako jedyna kobieta osiągnęła czas poniżej dwóch godzin (1h 54 min i 11 sek.). Na drugim miejscu uplasowała się Marta Sonnek z Sycowa (czas: 2h 00 min i 40 sek), a trzecia była Justyna Ignatowska z Nysy (czas: 2 godz. 2 min. i 7 sek.). Na dystansie 12 km triumfowała Paulina Ziółkowska z Wałbrzycha przed Barbarą Szpilarewicz z Lubnowa oraz Dorotą Trzepacz z Oleśnicy. Zwyciężczyni linię mety przekroczyła po 1h i 15 min, mając nad wicemistrzynią 2 min i 37 sek. przewagi. Trzecia Dorota Trzepacz osiągnęła czas 1 h 18 min i 24 sek.

Organizatorem biegu była Polska Fundacja Wychowania Fizycznego. Na starcie obu dystansów stanęło łącznie 118 zawodników i zawodniczek. Wsparcia technicznego i organizacyjnego przy organizacji imprezy udzieliła gmina Bardo.