Express-Miejski.pl

Paweł Zielonka uzupełni skład bardzkiej rady miasta. Głosowania w niedzielę nie będzie

Paweł Zielonka już niebawem uzupełni skład bardzkiej rady miasta fot.: em24.pl

Mieszkańcy Brzeźnicy (gm. Bardo) nie wezmą udziału w wyborach uzupełniających. Do rady miasta zgłoszony został tylko jeden kandydat, który otrzyma mandat bez głosowania.

To Paweł Zielonka reprezentujący swój komitet wyborczy. 42-latek mieszka na co dzień w Brzeźnicy, a w przeszłości był między innymi sekretarzem w gminie Kamieniec Ząbkowicki i kandydatem na objęcie stanowiska radnego powiatu w wyborach samorządowych w 2010 roku. 

42-latek w radzie miasta będzie reprezentował okręg 13 (Brzeźnica 1-47, 50a, 103 do końca). Zastąpi w niej Piotra Piątkiewicza, który 22 czerwca ubiegłego roku został odwołany z pełnienia tej funkcji ze względu na niezłożenie w ustawowym terminie oświadczenia majątkowego za 2016 rok.

Termin pierwszych wyborów uzupełniających wojewoda ustalił na 17 września 2017 roku. Początkiem lipca okazało się, że głosowanie nie dojdzie do skutku. Wówczas minął termin rejestracji komitetów wyborczych. Kandydatów nie było Mandat radnego pozostał nieobsadzony, a skład bardzkiej rady miasta liczył 14 rajców.

Zgodnie z kodeksem wyborczym, w przypadku nieobsadzenia mandatu w wyborach uzupełniających, próbę ponownego wyboru należy powtórzyć w okresie od 6 do 9 miesiąca od planowanej daty pierwszych wyborów uzupełniających. Te wojewoda zaplanował na 8 kwietnia, jednak już dziś wiadomo, że choć formalnie wybory się odbędą, to nowym radnym zostanie Paweł Zielonka.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Paweł Zielonka uzupełni skład bardzkiej rady miasta. Głosowania w niedzielę nie będzie

  2018-04-04 16:38:52

  gość: ~ja

  To ten gnębiony w Kamieńcu?

 • 2018-04-11 09:03:27

  gość: ~Doświadczony

  ostatnio dodany post

  @~ja
  Wy chyba ludzie nie wiecie, co robicie. Chyba chcecie mieć problem w radzie. Nie znam bardziej konfliktowego człowieka jak ten pan.

REKLAMA