Express-Miejski.pl

Włamał się do mieszkania i skradł...metalowe elementy z pieca

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ziębiccy policjanci zatrzymali 24-latka, który włamał się do mieszkania, zniszczył wiele przedmiotów i skradł metalowe elementy.

W niedzielne popołudnie policjanci z Ziębic otrzymali zgłoszenie, że ktoś wybił szybę w mieszkaniu budynku wielorodzinnego i prawdopodobnie coś z niego kradnie. Policjanci natychmiast zareagowali i po chwili zatrzymali 24-latka – mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który wiedząc, że mieszkanie stoi puste chciał z niego coś zabrać.

- W mieszkaniu nie znalazł nic wartościowego więc zadowolił się metalowymi elementami z pieca. Swój łup chciał sprzedać w skupie, ale z racji tego, iż skupy złomu są w niedzelę zamknięte, schował zdobycz nieopodal zakładu - tłumaczy Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, został więc zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Skradzione elementy zostały odzyskane i mogą wrócić do właściciela.

24-latek jest znany policjantom, gdyż to nie pierwsze przestępstwa na jego koncie. Był już karany za podobne i grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA