Express-Miejski.pl

W Kamieńcu Ząbkowickim będą rozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie dla mieszkańców

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich oraz wójt Kamieńca Ząbkowickiego zapraszają na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów.

Jej początek zaplanowano na środę, 14 marca o godz. 16 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim.

Przestępcy działający metodą „na pracownika opieki społecznej”, „na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów.

- W związku z tym, że nadal borykamy się z tym problemem, a sytuacja osób starszych jest nam bliska – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich i Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim zorganizowali debatę społeczną w tym temacie - informuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji. 

Na spotkaniu zostaną omówione nietypowe sytuacje, które mogą spotkać osoby, głównie starsze, samotne. - Wskażemy, jak należy się zachować, gdy ktoś podejrzany prosi o pożyczenie pieniędzy i w jaki sposób zgłosić to na policję. Przybliżymy Państwu działanie aplikacji „Twoja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” a także przedstawimy dzielnicowych - zapowiada policjantka.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA