Express-Miejski.pl

W dzień kobiet wzmożone kontrole. Policjanci przeprowadzą akcję pn. „Alkohol i narkotyki”

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

„Alkohol i narkotyki” - to tytuł akcji, którą ósmego marca od wczesnych godzin porannych będą prowadzić policjanci z ząbkowickiej drogówki.

Akcja potrwa całą dobę. Policjanci na terenie powiatu ząbkowickiego będą prowadzić wzmożone działania i sprawdzać przede wszystkim czy kierowcy nie wsiedli za kółko po spożyciu alkoholu bądź po zażyciu narkotyków. - Jazda pod wpływem używek naraża na niebezpieczeństwo naraża nie tylko osobę, która popełnia przestępstwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego – mówi Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny negatywnie wpływają na cechy psychomotoryczne człowieka, powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym ograniczają zdolność do precyzyjnej obsługi maszyn, urządzeń oraz pojazdów. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu poprzez zmniejszenie liczby zdarzeń powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego. W działaniach funkcjonariusze wykorzystają urządzenia do pomiaru użycia narkotyków i alkoholu.

Dodatkowo policjanci sprawdzą dokumenty wymagane przy kontroli drogowej oraz przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci. Zwrócą także uwagę na stan techniczny pojazdów. Do działań zaangażowane zostaną służby nie tylko z ruchu drogowego, ale też prewencji.

- Warto pamiętać, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – informuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji. Dodatkowo traci także prawo jazdy. Na jak długo? O tym decyduje prokuratura lub sąd.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA