Express-Miejski.pl

V Halowe Zawody Modeli Szybowców za nami. Znamy najlepszych

V Halowe Zawody Modeli Szybowców w Ciepłowodach

V Halowe Zawody Modeli Szybowców w Ciepłowodach fot.: UG Ciepłowody

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

17 lutego Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach zorganizował V Halowe Zawody Modeli Szybowców typu rzutka. W zawodach wzięło udział 32 zawodników z 6 pracowni.

W kategorii wiekowej „do 7 lat” (rocznik 2011 i młodsze) I miejsce wywalczyła Ania Giszczak (długość lotu: 9,3 m), a II miejsce Ula Giszczak - obie zawodniczki z modelarni działającej przy Spółdzielczym Centrum Kultury w Bielawie.

W kategorii wiekowej „od 8 do 9 lat” (roczniki 2009-2010) złoty medal zdobył Patryk Dakiniewicz z Bielawy (długość lotu: 17,1 m), a srebrny Adam Wolski z pracowni działającej przy GOKiP w Ciepłowodach. 

W kategorii wiekowej „od 10 do 11 lat” (roczniki 2007-2008) zwyciężył Jakub Maciejak z Bielawy (długość lotu: 19,1 m), II miejsce zajęła Klaudia Nowosad reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy z Piławy Górnej, a III – Zofia Tatarek z GOKiP Ciepłowody.

W kategorii wiekowej „od 12 do 13 lat” (roczniki 2005-2006) najlepszy okazał się Igor Kormos z Bielawy, na drugim miejscu uplasował się Piotr Pędziwiatr z modelarni „Zefir” z Bystrzycy Górnej, a na trzecim Jakub Król z pracowni działającej przy Spółdzielczym Domu Kultury „Orlik” z Dzierżoniowa. Najdalej poleciał model Igora Kormosa - 21,7 m.

W kategorii wiekowej „powyżej 14 lat” (rocznik 2004 i starsze) złoty medal przypadł w udziale Adamowi Błaszczykowskiemu z Dzierżoniowa, srebrny Kamilowi Nowosadowi z Piławy Górnej, a brązowy Tomaszowi Opieli - także z Piławy Górnej. Najdłuższy lot w tej kategorii należał do Adama Błaszczykowskiego (32,2 m.) i był to zarazem najdłuższy lot w całych zawodach.

Wyniki zawodników z każdej pracowni zostały przeliczone na punkty – za każdy zdobyty złoty medal pracownia otrzymała 3 punkty, za srebro – 2 punkty, a za brąz - jeden. Suma punktów zadecydowała o rankingu grupowym, w którym I miejsce zdobyła modelarnia działająca przy Spółdzielczym Centrum Kultury w Bielawie – zdobywając 14 punktów, II miejsce Uczniowski Klub Sportowy z Piławy Górnej (5 punktów), a III - modelarnia Spółdzielczego Domu Kultury „Orlik” z Dzierżoniowa (4 punkty).

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • V Halowe Zawody Modeli Szybowców za nami. Znamy najlepszych

    2018-02-21 21:52:25

    gość: ~Yerba

    Jedno i to samo moze cos nowego zaproponuje nam Gokip?????

  • 2018-02-22 09:09:25

    gość: ~takitam

    ostatnio dodany post

    @~Yerba

    Napiszę tak:

    CAŁE SZCZĘŚCIE, że są jeszcze ludzie którym się chce takie zajęcia ()czyli modelarstwo) w ogóle prowadzić.

    Większość myśli, a co tam takie modeliki ?
    Komu to potrzebne ?

    Otóż MILI PAŃSTWO.
    Sam kiedyś przeszedłem przez modelarnie cały, że się tak wyrażę "szlak bojowy", czyli od modeli plastikowych (tzw. redukcyjnych), poprzez kartonowe, następnie takie właśnie modeliki latające o jakich mowa w artykule, by skończyć na skomplikowanych modelach latających RC, a wszystko w czasach, gdzie nie było żadnych gotowców do kupienia w sklepie i trzeba było samemu zrobić prawie wszystko.

    ZAPEWNIAM KAŻDEGO, że modelarstwo, to nie tylko świetna zabawa, ale PRZEDE WSZYSTKIM nauka która przydaje się na całe życie.

    Dlatego czapki z głów przed Panami instruktorami z modelarni i rodzicami którzy posyłają tam swoje dzieci.

    Wszystkich rodziców którzy to przeczytają namawiam, żeby (jeśli to możliwe) ich dzieci nadal uczestniczyły w zajęciach.
    Po raz kolejny zapewniam, że PRZYDA IM SIĘ TO NA CAŁE ŻYCIE.

REKLAMA