Express-Miejski.pl

Ojciec z synem pobili 33-latka i zabrali mu portfel. Byli pijani, są już w rękach policji

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Dwaj mężczyźni doprowadzili do stanu bezbronności swoją ofiarę, pobili ją i skradli portfel. Za dokonanie rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 8 lutego w Kamieńcu Ząbkowickim. Jeden z mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego postanowił udać się na zakupy i odwiedził pobliski sklep. - W obiekcie znajdowało się już dwóch mężczyzn, którzy wyraźnie szukali zaczepki. Starszy z nich trącił go ramieniem i czekał na reakcję. 33-latek nie zareagował i kontynuował zakupy, a dwaj mężczyźni widząc brak reakcji wyszli ze sklepu i postanowili poczekać na robiącego zakupy w jednej z bram - relacjonuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Tam mężczyźni zaczęli okładać pięściami i kopać swoją ofiarę. Po pobiciu skradli portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi. - Wezwani na miejsce policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. Okazało się, ze to ojciec z synem. Agresorzy wcześniej wspólnie pili alkohol. W momencie zatrzymania 64-latek miał 1.62 promila, a jego 28-letni syn 2.20 promila alkoholu w organizmie.  Po przeszukaniu ich mieszkania policjanci odzyskali skradziony portfel i zwrócili go pokrzywdzonemu - dodaje policjantka.

Sprawcy rozboju zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA