Express-Miejski.pl

Samorządowcy przecięli wstęgę. Nowa karetka już w powiecie [FOTO]

Przekazanie karetki fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 lutego na terenie SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich doszło do przekazania nowej karetki, która jest już oficjalnie na wyposażeniu ząbkowickiego pogotowia.

W uroczystości przekazania ambulansu wraz z wyposażeniem wzięli udział m.in. Paweł Hreniak - wojewoda dolnośląski, Roman Fester - starosta powiatu ząbkowickiego, Beata Gil - dyrektor ząbkowickiego pogotowia ratunkowego, Wojciech Murdzek - poseł, Tomasz Krzeszowiec - asystent społeczny posła Michała Dworczyka oraz Krystyna Grzech - radna powiatowa.

- To, co ponad rok temu wydawało się trudne i niemożliwe, zostało zrealizowane. Mamy na stanie trzy karetki w bardzo dobrym stanie, a bezpieczeństwo mieszkańców jest teraz na bardzo wysokim poziomie i za to, w ich imieniu, pragnę podziękować. Dodatkowa karetka właściwie rozwiązała problem jeśli chodzi o tabor ząbkowickiego pogotowia - mówił Roman Fester, starosta powiatu ząbkowickiego.

Wojewoda Paweł Hreniak wspominał, że potrzeby na terenie województwa są ogromne. - To 23 nowa karetka, którą zakupiliśmy i która będzie służyła mieszkańcom Dolnego Śląska. Środki na jej zakup udało się wygospodarować z oszczędności budżetowych. Nowy ambulans zastąpi wysłużony pojazd, który ma na liczniku blisko 400 tys. km. To dobra informacja przede wszystkim dla mieszkańców powiatu, gdyż ich bezpieczeństwo wraz z nowym sprzętem wzrasta - mówił szef województwa.

Na wyposażeniu nowej karetki znajdzie się podstawowy sprzęt medyczny, a także defibrylator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, respirator czy pompa infuzyjna.

Koszt zakupu pojazdu oscyluje na poziomie 400 tys. zł, a sprzętu medycznego w granicach 135 tys. zł.

Łącznie z oszczędności budżetowych województwa dolnośląskiego (4 mln zł) zakupiono siedem nowych ambulansów, a także sprzęt ratujący życie. Ogółem wsparcie uzyskało jedenaście placówek (szpitale, pogotowia i zakłady opieki zdrowotnej).

Podczas przekazania karetki poseł Wojciech Murdzek zapowiedział, że dzięki jego współpracy z Anną Zalewską i Michałem Dworczykiem i ich inicjatywie, do budżetu województwa wprowadzono poprawkę, która zakłada przeznaczenie dodatkowych 2,5 mln zł na doposażenie ratownictwa medycznego na terenie byłego województwa wałbrzyskiego. Pojawia się zatem kolejna szansa na to, by w niedalekiej przyszłości do powiatu trafił kolejny wartościowy sprzęt medyczny.

mwinnik / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Samorządowcy przecięli wstęgę. Nowa karetka już w powiecie [FOTO]

  2018-04-28 23:18:49

  gość: ~Lila

  Dziękujemy mieszkacy Ząbkowic tylko po co ta karetka jak S zlikwidowana a jakby nic sie nie stało

 • 2018-04-28 23:21:27

  gość: ~koko

  ostatnio dodany post

  Jasne zapychają sami Ratownicy bo nie ma Dr ze specjalizacją cisza bo dr bez specjalizacji zrobił się dyrektor

REKLAMA