Express-Miejski.pl

Policja przypomina: zwracajmy uwagę na osoby bezdomne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W związku z tym, że w dalszym ciągu zapowiadane są znaczne spadki temperatur, policja apeluje: zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i samotne, które mogą potrzebować pomocy.

- Każdego roku odnotowuje się znaczną liczbę zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Częste spadki temperatur w okresie jesienno-zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych - informuje Ilona Golec, oficer prasowa w ząbkowickiej policji.

Policjanci na bieżąco kontolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni, jednak nie są w stanie sprawdzić wszystkich miejsc. W związku z tym zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o informowaniu policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. - Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby. Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon - apeluje policjantka.

mwinnik / em24.pl na pods. inf. z KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA