Express-Miejski.pl

Policjanci podsumowali ubiegły rok. Poznali także cele priorytetowe na kolejne miesiące

Ząbkowiccy policjanci podsumowali 2017 rok fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

6 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich odbyło się podsumowanie wyników pracy policjantów za 2017 rok.

W spotkaniu uczestniczyli: insp. Andrzej Łuczyszyn - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, podinsp. Ryszard Mazurkiewicz - p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich, policjanci oraz zaproszeni goście: Roman Fester - starosta powiatu, Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich, Robert Fudali - prokurator rejonowy oraz insp. w stanie spoczynku Arkadiusz Szmytkowski – były Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Odprawa podsumowująca 2017 rok rozpoczęła się od podziękowania za służbę insp. Arkadiuszowi Szmytkowskiemu. Z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego przyjął on pamiątkę wraz z podziękowaniem za dotychczasową służbę i życzenia spokoju, odpoczynku oraz realizacji planów w kolejnym etapie życia.

Najważniejszym punktem w naradzie była multimedialna prezentacja wyników pracy poszczególnych służb w oparciu o nakreślone przez jednostki nadrzędne mierniki i wskaźniki. Ząbkowiccy policjanci w minionym roku zrealizowali zdecydowaną większość nakreślonych przez komendanta głównego i komendanta wojewódzkiego policji mierników z zakresu służby prewencyjnej, kryminalnej oraz ruchu drogowego. Prowadzący prezentację komendant powiatowy podinsp. Ryszard Mazurkiewicz podkreślił, że był to ciężki rok obfitujący w sukcesy, ale również drobne niepowodzenia, wymagający wytężonej pracy, zaangażowania przez policjantów i służby wspomagające. Komendant podziękował policjantom i pracownikom policji za ich wkład w wypracowany sukces. Wspomniał także o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która stanowi narzędzie usprawniające pracę policjantów i umożliwia szybkie przekazanie informacji o zagrożeniach. Jako najważniejsze i najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców powiatu ząbkowickiego podawane jest przekraczanie prędkości przez kierowców oraz nieprawidłowe parkowanie.

Starosta ząbkowicki oraz burmistrz podziękowali policjantom za trud włożony w służbę i zaangażowanie podczas imprez masowych, które odbywają się na terenie Ząbkowic Śląskich. Podkreślili, że dla mieszkańców powiatu mniej ważna jest statystyka, a priorytetem jest poczucie bezpieczeństwa. Burmistrz wspomniał o cyklicznych imprezach masowych, które zawsze są zabezpieczone w sposób profesjonalny i nie dochodziło do żadnych niebezpiecznych incydentów.

Przychylne słowa padły też z ust prokuratora rejonowego, który podziękował za współpracę i prosił o dalszą na tak wysokim poziomie.

Zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Andrzej Łuczyszyn w swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślał bardzo dobrą pracę funkcjonariuszy, która przełożyła się na zrealizowanie zadań, jakie stawiane były przed jednostką. Nakreślił także cele, które będą priorytetowe na 2018 rok – to przede wszystkim bezpieczeństwo na drogach, przeciwdziałanie i wykrywanie przestępstw gospodarczych oraz tych związanych z narkotykami.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Policjanci podsumowali ubiegły rok. Poznali także cele priorytetowe na kolejne miesiące

    2018-02-08 10:32:48

    gość: ~eMka

    ostatnio dodany post

    Nakreślił także cele, które będą priorytetowe na 2018 rok – to przede wszystkim bezpieczeństwo na drogach, przeciwdziałanie i wykrywanie przestępstw gospodarczych oraz tych związanych z narkotykami. HA HA HA. Czyli będą dalej trzepać dzieci i łapać w tych samych miejscach na DK8

REKLAMA