Express-Miejski.pl

Naukowa Stacja Zabaw w gminie Złoty Stok? To możliwe. Wystarczy zagłosować

W ramach akcji zorganizowano konkurs dla gmin, w którym główną nagrodą jest Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

W ramach akcji zorganizowano konkurs dla gmin, w którym główną nagrodą jest Naukowa Stacja Zabaw PGNiG fot.: powietrzebezsmieci.pl

Głosowanie podzielone jest na pięć etapów. Trwa do 28 lutego. Lokalizacja, która w danym okresie będzie prowadzić w rankingu, otrzyma Naukową Stację Zabaw PGNiG.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podjęło działania mające na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat smogu, zagrożeń z niego wynikających oraz sposobów walki z nim. Dzięki temu powstała edukacyjna kampania społeczna Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci”.

W ramach akcji zorganizowano konkurs dla gmin, w którym główną nagrodą jest utworzenie Naukowej Stacji Zabaw. Program skierowany jest do lokalnych społeczności.

W konkursie bierze udział gmina Złoty Stok, która w przypadku wygranej chce utworzyć stację do zabaw i nauki w parku przy ul. Chemików, nieopodal szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. - Serdecznie prosimy o wsparcie i codzienne głosowanie – mówią urzędnicy. Aby oddać swój głos, należy wejść na stronę Powietrze bez śmieci, następnie w zakładkę „gminy” i „zagłosować na swoją gminę”. Dalej wybieramy lokalizację, wpisujemy swój adres e-mail, oglądamy krótką prezentację i odpowiadamy na pytanie, aby nasz głos został uznany za ważny. To wszystko. Można oddawać jeden głos dziennie. Głosowanie trwa do 28 lutego i jest podzielone na pięć etapów. Lokalizacja, która na koniec poszczególnego okresu będzie prowadzić w rankingu, zdobędzie naukową stację.

I etap: od 24 stycznia do 31 stycznia
II etap: od 1 lutego do 8 lutego
III etap: od 9 lutego do 15 lutego 
IV etap: od 16 lutego do 22 lutego
V etap: od 23 lutego do 28 lutego

Zwycięzca wybierany jest na podstawie przeliczenia głosów dla danej lokalizacji. Sumę oddanych głosów dzieli się przez liczbę mieszkańców gminy, w której znajduje się lokalizacja, co daje procentowe zaangażowanie w projekt społeczności lokalnej.

mwinnik / em24.pl / powietrzebezsmieci.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA