Express-Miejski.pl

Zamiast na biegówkach będą rywalizować w biegu przełajowym. Przed nami VII bieg św. Floriana

Przed dwoma laty także z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zorganizowali bieg przełajowy fot.: UG Stoszowice

W sobotę, 27 stycznia w Srebrnej Górze odbędzie się VII bieg św. Floriana. Na chwilę obecną do uczestnictwa w imprezie zgłosiło się blisko 50 osób.

Początkowo zawodnicy mieli ścigać się na nartach i uczestniczyć w biegu przełajowym, jednak brak śniegu po raz kolejny zmusił organizatorów do zmiany planów i przeprowadzenia tylko rywalizacji biegowej. Zawodnicy będą rywalizować na dwóch trasach - kobiety na odcinku 6 km, mężczyźni na12 km.

Trasy będą prowadziły przez malowniczą część Gór Sowich i Bardzkich tzw. „Trasę 9 Buków”. Start oraz metę zaplanowano na Przełęczy Srebrnej. Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 9.30. Na godz. 11 zaplanowano początek biegu. Na liście startowej aktualnie znajduje się blisko 50 osób. Jest jeszcze możliwość udziału w biegu poprzez zapisanie się w dniu biegu w biurze zawodów. Koszt? 15 zł. Klasyfikacja będzie odbywała się w czterech kategoriach: strażacy PSP i OSP - OPEN, druhny PSP i OSP - OPEN, zawodnicy indywidualni - mężczyźni - OPEN, zawodnicy indywidualni - kobiety - OPEN. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymaja puchary i medale, a także materiały promocyjne gminy Stoszowice.

Bieg Św. Floriana jedną z form popularyzacji sportów zimowych wśród strażaków zawodowych jak i ochotników, a także ich rodzin oraz indywidualnych zawodników, którzy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz kondycji biegowych.

mwinnik / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zamiast na biegówkach będą rywalizować w biegu przełajowym. Przed nami VII bieg św. Floriana

  2018-01-26 05:20:48

  gość: ~pytanie

  w którym miejscu jest to biuro zawodów ??

 • 2018-01-26 08:58:42

  gość: ~organizator

  ostatnio dodany post

  Nieopodal miejsca startu. Przy drodze będą ustawieni organizatorzy, którzy jak co roku będą wskazywać drogę dla zmotoryzowanych.

REKLAMA