Ewa Błauciak ze złotym medalem mistrzostw Polski w biegu po schodach

Ewa Błauciak wywalczyła mistrzostwo Polski kobiet należących do OSP (do 29 lat) w biegu po schodach. W zawodach wzięli udział też Maciej Błauciak i Marcin Kornaś reprezentujący ząbkowicką grupę biegową fot.: mat. prywatne

Niewiele ponad 4 minuty zajęło Ewie Błauciak pokonanie 33 pięter Altusa - największego wieżowca w Katowicach, gdzie odbywały się biegowe mistrzostwa Polski strażaków.

Dla 19-latki z Tarnowa był to debiut w zawodach biegowych po schodach. Osiągnięty czas w postaci 4 minut i 13 sekund pozwolił jej na zajęcie trzeciego miejsca wśród 38 kobiet, pierwszego w kategorii juniorek, a także na realizacji głównego celu, jakim było uzyskanie tytułu mistrzyni Polski kobiet do lat 29 należących do ochotniczych straży pożarnych. Dwie zawodniczki, które na szczyt Altusa dotarły szybciej niż biegaczka reprezentująca Ząbkowicką Grupę Biegową Frankenstein nie były zrzeszone w żadnej jednostce OSP.

To kolejny spory sukces dla absolwentki ząbkowickiego ogólniaka, która jeszcze nie tak dawno okazała się najlepsza w swojej kategorii podczas Ligi Biegów Górskich.

Warto podkreślić, że jednostkę strażaków-ochotników z Tarnowa reprezentował też Maciej Błauciak, który w klasyfikacji OPEN był 32., a w klasyfikacji strażaków-ochotników zajął siódmą pozycję. Czas jaki osiągnął to 3 minuty i 54 sekundy. Trzecim reprezentantem Ząbkowickiej Grupy Biegowej Frankenstein był Marcin Kornaś, który w klasyfikacji OPEN zajął 149 pozycję z czasem 5 minut i 20 sekund. W imprezie wystartowało łącznie 204 biegaczy i biegaczek.